Sport Het was mijn vriend UNIEKE UITVERKOOP van Dixhoorn Dylan Blackman begint tennistoernooi in Axel met een overwinning 29 3UNI KOOPZONDAG 42 I Donderdag 26 juni 2008 PZC Nomie Joziasse stap dichter bij titel in Terneuzen. Rolstoelbasketbalster Elsbeth van Oostrom gaat naar Peking. tijdens de havendagen van 26, 27, 28 en 29 juni restanten: VAN H-3017.00 UUR Noordstraat 15, 4531 GA Terneuzen www.vandixhoorn.nl door Sven Bakker AXEL - Dylan Blackman haalde in zijn eerste partij op het Open Ra- botoernooi in Axel een overtuigen de zege in het mannenkel drie. Hij won van Patrick Marteijn, speler van Tiola uit IJzendijke. Blackman pakte de eerste set eenvoudig met 6-1. In de tweede set zorgde één break voor de beslissing. In het gemengddubbel 5 bereikten Reggie en Kim van den Berg de halve finale. In een spannende par tij met veel cross-rally's waren zij net iets beter dan Stéphanie van Balen en Robert Zegers: 7-6 2-6 6-4. Eric Houg en Eric Neve, in het mannendubbel 5 als derde ge plaatst, konden niet aan de ver wachting voldoen. Philippe de Bae- ts en Frank Hamelink wonnen met 7-5 6-1 en staan daardoor in de halve eindstrijd. In de 6-categorie van het mannen- enkel maakten Johnny Smet en Erik Houg en Eric Neve, als derde geplaatst in het mannendubbel 5, verliezen van Philippe de Bae- ts en Frank Hamelink met 7-5 en 6-1. Joost de Zeeuw er een lange wed strijd van. Nadat de eerste set in een tiebreak naar Smet ging, pakte De Zeeuw in de tweede set de tie break met een score van liefst 18-16. Smet won vervolgens het derde bedrijf met 6-1. Jordy Vers prille won een ronde later met 4-6 6-1 6-1 van Smet. Op het Vliegende Hollander K5-jeugdtoernooi in Terneuzen is Nomie Joziasse een stap dichter bij de titel in het meisjesenkelspel tot en met veertien jaar gekomen. De speelster van Smash uit Sint-Jansteen had in de kwartfina les haar handen vol aan Demi En gelaar van Luctor et Emergo (Oost burg). Engelaar won de eerste set met 6-0, maar kreeg daarna last van schaafwonden aan onder an dere haar knie en zij. Met 6-2 en 6-0 in de tweede en derde set draaide titelfavoriete Joziasse de partij volledig om. Marijn Houg van de organiserende vereniging Animo kwam twee keer in actie. In haar eerste partij tegen Sharon Coone verloor zij met 6-4 7-5. In haar tweede partij was er een 6-1 6-1-zege tegen Da- ria de Poorter. Bij de jongens tot en met twaalf jaar won Floor Houg met 6-2 6-0 van Damon Her- reweg. Jordi Stevens versloeg Yev- keni Wisse met 6-0 6-0. door Dewi Cigengack 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Vroe ger was ze niet eens zo sportief „Ik heb een tijdje getennist, een paar andere sporten geprobeerd, een beetje aangeklungeld." Nu traint rolstoelbasketbalster Elsbeth van Oostrom 28 uur per week, in voorbereiding op de paralympics in Peking. „Het is heel snel gegaan. Als je eenmaal in die flow van win nen zit, wil je alleen maar meer." Het eerste dat opvalt aan de zesen twintigjarige basketbalster is dat ze niet in een rolstoel zit. „Ik heb een spierziekte in mijn been. Dat doet pijn, maar ik kan thuis wel kleine stukjes lopen." Op haar twaalfde kreeg ze met gym een bal tegen haar been. „Met trefbal, gewoon heel cru. Toen mijn been na een week nog dik, pijnlijk, paars en koud was, ben ik naar de dokter gegaan. Ik moest direct naar het ziekenhuis. Ik dacht nog: leuk, een ziekenhuis opname, cadeautjes enzo. Het bleek posttraumatische spierdy strofie te zijn. De arts zei dat het al in m'n lichaam zat. Als ik mijn been tegen de brievenbus had ge stoten, was hetzelfde gebeurd." Van Oostrom, die veel en snel praat, heeft nooit wakker gelegen van haar handicap. „Ik ben altijd alle leuke dingen blijven doen. )e vindt daar wel een weg in." Pas op haar achttiende kwam de geboren Schiedamse voor het eerst in aanraking met basketbal. „Ik woonde in Oss, en heb de gemeen te opgebeld dat ik wilde sporten, maar rolstoelgebonden was." Ze ging kijken bij een rolstoelbasket balclub. „Dat vond ik direct heel leuk. Ik begon in de toernooidivi- sie, dan speel je één keer per vier weken. Daarna kwam ik in de pro motiedivisie, waar je elk weekein de speelt." Dat ze de sport nooit 'valide' heeft gespeeld, vindt Van Oostrom geen Paspoort voor Peking Naam: Elsbeth van Oostrom nadeel. „Ik leerde direct mijn rol stoel heel goed kennen. Dat zijn je voeten, hij zit echt aan m'n kont geplakt." Via het Nederlands jeugdteam kwam Van Oostrom terecht in het Nederlands damesteam. Het was nog wel een gedoe met haar classi ficatie. „Bij rolstoelbasketbal heeft elke beperking een bepaald aantal punten. Hoe zwaarder de handi cap, hoe minder punten. In ons team zit iemand met een hoge dwarslaesie, dat is een éénpunter. Als zij een lage bal vangt, moet ze zich met haar handen weer om hoog drukken. Ik ben een vier-en- Geboortedatum: 21 juni 1982 Woonplaats: Arnhem Basisschoollerares 2 O |s •*- Olympische discipline:^ Rolstoelbasketbal Belangrijkste resultaten: Tweede op het EK 2007 in Wetzlar (Duitsland). Eerste op het pre-paralymisch toernooi in Manchester (Engeland). Je» Mooiste olympische herinnering? "De openingsceremonie, als ze de vlam ontsteken. Om dat in het echt mee te maken, dat zal wel kippevel worden." Meedoen is belangrijker dan winnen? "Natuurlijk is het gaaf om mee te doen. Niet iedere sporter krijgt die mogelijk heid. Maar als je er dan staat, wil je ook winnen. Je hebt er niet voor niets een paar jaar keihard voor getraind. Goud zal voor ons wel iets te hoog gegrepen zijn, maar we gaan zeker voor een medaille." Al eerder in China geweest? „Nee." PZC Rolant Quist HAVENSAIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 84