Zeeland Meester Koster doet de deur dicht Slaapk€nner Zes extra mensen nodig voor openluchtbaden r Haal meer uitje dag! Reddingsbrigades danken donateurs in overlevingspak Wim Koster neemt na veertig jaar afscheid van het basisonderwijs. Noordstraat 7- 13 4531 GA Terneuzen 0115 - 613 130 www.slaapkennerrademakers.nl PZC Donderdag 26 juni 2008 29 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Laat de deur maar open. Wim Koster (62) is het zo ge wend, iedereen moet zo bij hem binnen kunnen lopen. Nou ja, in elk geval tot vrijdagmiddag. Dan slaat de directeur van basis school De Piramide in de Terneu- zense binnenstad na veertig jaar onderwijs de deur van zijn kan toor voorgoed dicht. Al hoopt hij stiekem toch nog een beetje bij het onderwijs betrokken te blij ven. Hij zit gevoelsmatig in een spagaat. Aan de ene kant verlangt Oudervergaderingen op De Golfslag gingen steevast door tot in de kleine uurtjes. Koster steeds meer naar het mo ment dat hij 's ochtends wél tijd heeft om de krant te lezen. Maar anderzijds is en blijft hij een on- derwijsdier in hart en nieren. Koster werd in 1969 door de ge meente Terneuzen uit militaire dienst gehaald, omdat er een te kort was aan leerkrachten. Hij ging aan de slag bij De Golfslag in Terneuzen. Het leerlingenaantal groeide daar dusdanig (tot zo'n vierhonderd leerlingen), dat Kos ter geen kans meer zag om zijn stu die pedagogiek af te ronden. „Er kwam zoveel op mijn bordje, maar het was ook een heel gezelli ge tijd. Oudervergaderingen gin gen steevast onder het genot van een drankje door tot in de kleine uurtjes. Dat kan tegenwoordig niet meer, de meeste mensen willen het nu graag snel en zakelijk." In de loop der jaren telde De Golf slag steeds meer allochtone leerlin gen. „En helaas maar waar, vooral daardoor zakte het leerlingenaan tal in 2001 tot 47 leerlingen. Een sa menvoeging met De Triangel (nu De Piramide) in de binnenstad was noodzaak. Ik was het niet ge wend dat mensen over de heg ke ken en gewoon doorliepen. Oud leerlingen die hun kinderen bij de buurman naar school lieten gaan: dat deed pijn, ook omdat de kwali teit van ons onderwijs goed bleef Het had puur te maken met beeld vorming. Ik heb er slapeloze nach ten van gehad, ben er zelfs een klein halfjaar uit geweest." Hij pikte de draad weer op als di recteur bij De Piramide en legde zich met name toe op het indivi duele zorgsysteem voor leerlingen van scholenkoepel OpenBasis. Kos ter is trots op het resultaat, hij glundert er zelfs een beetje van. Dat zal ie morgen ook vast doen, als hij in het wijkgebouw naast De Piramide tussen 16.00 en 17.30 uur een afscheidsreceptie houdt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Om de openlucht zwembaden volgend jaar mei te kunnen openstellen, zijn minstens zes gekwalificeerde medewerkers extra nodig. Dat betogen burgemeester en wet houders van Terneuzen in ant woord op de algemene beschou wingen van het CDA. De fractie wil dat de personele voorziening voor de zwembaden volgend jaar bijtijds wordt geregeld. De argu menten van B en W dat er geen ge kwalificeerde toezichthouders zijn te vinden zijn volgens het CDA on voldoende. „Zij hebben meer te maken met een té korte voorberei ding, dan met een professionele aanpak." Het college zegt open te staan 'om een en ander professio neler aan te kunnen pakken'. Volgend jaar zal het in ieder geval nog moeilijker zijn toezichthou ders van het CIOS in te huren, om dat die dan tot half juli naar school moeten. Om toch tijdig te kunnen openen, moeten er dus zes personeelsleden bij komen. Blijft de vraag of Sportcentrum Vliegende Vaart en met name het zwembadgedeelte gedurende ruim drie maanden gesloten moet wor den om de openluchtbaden te kun nen bemensen", aldus B en W. „Meer en meer stuit dit op weer stand bij vaste gebruikers en doel groepen." Dit najaar krijgt de ge meenteraad een voorstel met mo gelijke oplossingen. Auping nights, Better days CADZAND - Redders van de KNRM- stations Cadzand en Bres- kens bezorgden gisteren in overle vingspak een jubileumnummer van De Reddingboot bij een aantal donateurs thuis. De Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij zet deze week bij het uitkomen van het 200ste donateursblad haar donateurs als 'Redders aan Wal' in het zonnetje. Door een keertje in overlevings pak per truck of bootwagen 'land inwaarts' te trekken, laten de red ders merken dat ze zonder steun van de wal geen hulp op zee kun nen bieden. Ook is de actie een mooie gelegenheid om mensen at tent te maken op het werk van de KNRM én om nieuwe donateurs te werven, betoogt de Cadzandse schipper Bram Nortier. Wim Koster leidde jarenlang basisschool De Golfslag in Terneuzen, die zeven jaar geleden samen met De Triangel verder ging als De Piramide. foto Camile Schelstraete Een goed ventilerend bed slaapt natuurlijk wel zo fris. Daarom bieden de bedden van Auping de beste ventilatie. En alsof dat nog niet genoeg is, heeft Auping nu een buitengewoon verkwikkende zomeraanbieding voor u in petto: bij aankoop van een compleet 2-persoons Auping bed krijgt u nu tijdelijk een airco t.w.v. C 349,- cadeau*. Zo houdt u niet alleen 's nachts, maar ook overdag het hoofd lekker koel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79