Zeeland polderwegen rond Ossenisse Student op afstand bij ROC Arno Boomert krijgt Zilveren Duumpje PRIUS VAN DE ZAAK? Stoomslepers in Terneuzen Rozendagen kwekerij Bierkreek Fietsster (57) raakt gewond Brommerdief snel gepakt Gebiedscommissie beloont inbreng van Recron-man. m. Hulst CAPPENDIJK TOYOTA pzc Donderdag 26 juni 2008 27 lijke kruising 'aan de Walenhoek' (Lageweg/Hooglandsedijk/Grind- weg naar Hontenisse) met stip bo venaan de lijst van verkeersknel punten. „Er is een zeer onoverzich telijke bocht, waar je zelfs bij lage snelheden voor verrassingen komt te staan", weet Seij uit ervaring. De bal ligt daar bij de gemeente, maar wethouder Clen de Kraker kan evenmin als de woordvoerder van het waterschap harde toezeg gingen over de uitvoering doen. De gemeente heeft het nagere kend, aldus De Kraker, maar het prijskaartje was voor de noodlij dende gemeente Hulst vooralsnog veel te fors. Werkgroepslid Tom Willaert neemt met die uitleg geen genoegen. Hij zegt dat de dorpsraad zelf graag ook nog een keer een kostenberekening voor aanpassingen aan het kruispunt wil uitvoeren. Gelukkig zijn er ook al concrete stappen te melden in het Snisser verkeersproject. De kinderen uit het dorp hebben tijdens het dorps feest afgelopen mei zelf verkeers borden gemaakt. Die mogen ze met toestemming van het water schap tijdelijk op de gevaarlijke we gen zetten. Dat gaat in september gebeuren tij dens een zogedoopte 'bordplant- dag', als variant op de jaarlijkse boomplantdag. Een ander actie punt dat de dorpsraad onderzoekt is in de wintermaanden een schoolbus te laten rijden. terneuzen - Het Regionaal Oplei- dings Centrum (ROC) Wester- schelde in Terneuzen heeft giste ren de eerste E-learning student verwelkomd. De 32-jarige Julian Groeneweg uit Schijndel volgt via e-mail de koksopleiding. Door de inzet van de moderne communica tietechnieken is afstand geen be zwaar meer. Julian kwam gisteren naar het ROC voor uitleg over de BBL-op- leiding en werd voor de eerste keer ingelogd in het systeem. Als het goed is komt Julian nu niet meer naar het ROC, alleen voor zijn examens. De rest van zijn ho- reca-opleiding doet hij of afstand, via het geavanceerde computersys teem. Tegelijkertijd wordt hij opge leid bij het bedrijf in Schijndel waar hij werkt. Voor de docenten betekent dat trouwens wel een reis je extra: zij bezoeken het leerbe drijf van Julian elke drie maanden. terneuzen - In de Oude Veerha ven in Terneuzen en op de Wester- schelde zijn vandaag drie histori sche stoomsleepboten te zien. Ze behoren tot de laatste nog varende stoomslepers in Nederland. De ss Rosalie uit 1873 is de oudste Europese sleepboot, de ss Hercu les dateert uit 1915 en de zeesleep boot ss Furie is in 1916 gebouwd. Om half vier en half vijf maken de drie boten een korte rondvaart op de Schelde. Daarna meren zij aan in de Oude Veerhaven, waar ze komend week end zijn te bezichtigen tijdens de Havendagen. Daar ligt ook een an der museumschip, de ondiepwater- mijnenveger Mahu uit 1961. ijzendijke - De IJzendijkse kweke rij De Bierkreek houdt komend weekend en zaterdag 12 en zondag 13 juli de Rozendagen. Het eerste weekeind staan de potrozen er op hun mooist bij, het tweede week einde staan de meeste rozen op de kweekvelden in bloei. Liefhebbers kunnen ook alles te weten komen over oculeren (vermeerderen van soorten) van rozen. Alle open da gen zijn van 10.00 tot 17.00 uur. door René Hoonhorst SLUIS - Bij zijn afscheid van de ge biedscommissie West Zeeuws- Vlaanderen kreeg Arno Boomert gisteravond een Zilveren Duum pje. Het kleinood moet worden ge zien als een 'unieke onderschei ding' voor de inbreng van de Re- cron-vertegenwoordiger in de ge biedscommissie, verklaarde voor zitter Marten Wiersma. Boomert neemt dit najaar nog af scheid tijdens een informele recep tie. Boomert vindt het na bijna tien jaar tijd dat 'iemand anders het stokje overneemt'. Dat hij twee jaar geleden werd be ticht van belangenverstrengeling - als voormalig eigenaar zou hij bij Bij zijn afscheid van de gebieds commissie West-Zeeuws-Vlaan- deren kreeg Recron-vertegen- woordiger Boomert een onder scheiding: het Zilveren Duumpje. projecten als Waterdunen en Zwakke Schakels vooral aan het be lang van camping Napoleonhoeve denken - hebben bij dat besluit geen rol gespeeld, benadrukte hij. Recron-voorzitter Floor Vriens ver vangt Boomert tot er in septem ber een nieuwe vertegenwoordiger van de recreatieondernemers wordt gekozen. Boomert kijkt vooral tevreden te rug op de 'rood-voor-groenrege- ling', de verplichting voor onder nemers om bij bedrijfsuitbreiding voor nieuwe natuur te zorgen. Minder gelukkig was hij met de eerste gebiedsvisies van de com missie. „Destijds vergaten we voor we de visie presenteerden om met grondeigenaren te overleggen." Dat gaat nu een stuk beter, stelde commissievoorzitter Marten Wier sma. De gedeputeerde was niet al leen blij met het groene licht voor herinrichting van het gebied rond om de Zwartegatsekreek. Hij was ook in zijn sas met de resultaten van 'waaiergesprekken' met land bouwers over de toekomst van de regio. terneuzen - Een 57-jarige fietsster uit Terneuzen is dinsdagmiddag lichtgewond geraakt op de Axelsestraat in haar woonplaats. Een 33-jarige vrouwelijke buschauf feur haalde haar in, op het mo ment dat de vrouw een andere fiet ser passeerde. Tijdens het passeren werd ze geraakt door de rechter- spiegel van de bus. Ze hield aan haar val schaafwonden en een lich te hersenschudding over. terneuzen - Een gestolen brom fiets werd gisteren in Terneuzen snel teruggevonden. De brommer werd 's middags ontvreemd op de Churchilllaan. 's Avonds kreeg de politie een melding over overlast door jeugd in de Dr. Buijzestraat. Daar trof de politie een Terneuze- naar (14) aan met de bromfiets. De jongen trachtte er met het ver voermiddel vandoor te gaan, maar kon in de kraag worden gevat. ZONE Op de polderwegen rond Ossenisse liggen levensgevaarlijke verkeerssituaties om de haverklap op de loer. In het kader van een verkeersproject fietsten de dorpsraad, het waterschap, gemeenteambtenaren en kinderen de gevaarlijke route. Op de foto rijdt de stoet ter hoogte van Zeedorp, foto Peter Nicolai bijtelling i.p.v. 25% Hybride Toyota Prius vanaf €25.670,- Nu inclusief maar liefst €6.400,- milieusubsidie. Bijtelling? Slechts 14%! De Hybride Toyota Prius biedt u standaard o.a. automaat, climate control, cruise control, radio/CD-speler en lichtmetalen velgen. Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 fc h hc; kt k r TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77