'Leg fietspad naar Groede heel snel aan' Drugstoerist komt langzaamaan terug Bedrieglijke rust op de Nog geen zicht op restauratie molen Sas Smoking-avond in café Ter Nose Raadslid Sluis roept bestuur waterschap op prioriteiten te wijzigen. Kraanvogel Kinderen fietsen route waar gevaren in verkeer op de loer liggen. Subsidie voor restauratie afhankelijk van keuzes minister. 26 Donderdag 26 juni 2008 PZC door Wout Bareman OOSTBURC - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen moet niet tot 2015 wachten met de aanleg van een fietspad tussen Oostburg en Groede, maar daar zo snel moge lijk mee beginnen., vindt de Sluise raadsfractie Helder Zeeuws. Volgens raadslid Peter Loonen schreeuwt de huidige, onveilige si tuatie om een oplossing. De aan leg van het fietspad wordt, volgens de planning van het waterschap, pas in 2015 uitgevoerd. Andere fietspaden, dat op de Reu- zenhoeksedijk tussen Terneuzen en Reuzenhoek voorop, komen eerder aan bod. Het waterschap in vesteert tussen 2010 en 2015 iets meer dan vijf miljoen euro in zes tien kilometer nieuwe, vrijliggen- de fietspaden, die worden toege voegd aan het huidige netwerk van 125 kilometer. Loonen is daar blij mee, maar min der gelukkig is hij met de prioriteit Wij De route Croede-Oostburg heeft de hoogste verkeersintensiteit en wordt door veel scholieren ge bruikt. Reden om snel een fiets pad aan te leggen, stelt Loonen. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De Franse en Bel gische drugstoeristen komen lang zaamaan weer terug naar de Zuid-Nederlandse grenssteden om hun roesmiddelen in te kopen. Vol gens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen is de vroegere stroom naar Terneuzen verworden tot een netwerk van beekjes naar Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Maastricht, Goes en Vlissingen. „Uit de laatste analyses van de poli tie en uit contacten met collega's in Noord-Brabant valt duidelijk de constatering te trekken dat ze op nieuw hun inkopen aan het doen zijn in Nederland. De aantallen zijn nog niet zo groot, een behoor lijke groep blijkt toch genoegen te ZEEUWSE Natuurlijk kwamen er opmerkin gen van collega's. Wie hangt er nou een kraanvogel boven zijn bureau Hij vond het een prachtexemplaar, van bamboehout en kokosschillen, zo afkomstig uit de werkplaats van een Afrikaanse ambachtsman. Een uit losse ringetjes opgebouwde nek zorgde dat de kraanvogel zijn die het waterschap aan andere rou tes geeft. In een brief aan het wa terschapsbestuur schrijft hij: „Al vele malen heeft de gemeente Sluis gewezen op de dringende noodzaak van dit fietspad. Nu moeten we constateren dat uw wa terschap pas over zeven jaar het plan heeft om dit fietspad aan te leggen." De gemeente Sluis puilt uit van de rotondes en ventwegen, terwijl een veilig fietspad al jaren op zich laat wachten, betoogt Loonen. „Met klem verzoeken wij u de aan leg van het fietspad een hogere prioriteit te geven." West-Zeeuws-Vlaanderen komt er trouwens met één fietspad in vijf jaar bekaaid af, constateert Loo nen. In Oost-Zeeuws-Vlaanderen worden er vijf aangelegd. Het raadslid: „Terwijl van de lijst met prioriteitsgebieden de weg Groe- de-Oostburg de hoogste verkeers intensiteit heeft." Loonen bitter: „Onze gemeente Sluis is in het bezit van prachtige toeristische fietspaden. Maar de schoolgaande jeugd heeft duidelijk minder prioriteit." Hij roept de waterschapsbestuur ders op tijdens de algemene verga dering op donderdag 3 juli de prio riteitenlijst te wijzigen en Oost- burg-Groede op de eerste plaats te zetten. door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - De Grindweg naar Hontenisse kronkelt zich sierlijk door het fraaie polderland van Os- senisse. De smalle polderweg maakt een mooi plaatje in een toe ristische brochure. Maar voor kin deren als de elfjarige Stef Jansen, die elke dag over de weg naar school moeten fietsen, liggen ver keersgevaren er om de haverklap op de loer. De werkgroep Verkeer van de dorpsraad werkt er daarom hard aan een veiliger schoolfiets- route. De kinderen fietsten de rou te gisteren samen met ouders, le den van de verkeerswerkgroep, en vertegenwoordigers van zo onge veer alle instanties die bij verkeer betrokken zijn. Dat was meteen de officiële aftrap van het project om, gecoacht door de ANWB, iets aan de situatie te veranderen. Met het ingezonden filmpje 'Hoe mis het kan gaan op de Snis', voor de wed strijd die de ANWB uitschreef in het kader van haar 125-jarig be- Kinderen veilig naar school Ossenisse is een polderdorp met ruim driehonderd inwo ners. De laatste jaren is het aantal kinderen fors toegenomen tot 44 kinderen in de leeftijd tot twaalf jaar. De basisschool in het dorp is in 1980 gesloten wegens het gro te tekort aan leerlingen en jon ge gezinnen. De schooljeugd uit Ossenisse is zodoende aangewezen op de twee basisscholen in Klooster- zande. Vanuit de nabijgelegen buurt schap Zeedorp betekent dat voor de oudere kinderen elke schooldag een rit (vice versa) van tien kilometer op de fiets. staan, viel de dorpsraad namelijk in de prijzen. Dat betekent dat Her man Bouma, oud-directeur van openbaar vervoersbedrijf Con- nexxion, zich als 'coach' namens de ANWB inspant om ervoor te zorgen dat er in november dit jaar een plan van aanpak ligt. „Ik ga in Tijdens het dorpsfeest in mei heeft de jeugd van Ossenisse zelf verkeersbor den gemaakt. Die mogen ze met toestemming van het waterschap tijdelijk op de gevaarlijke wegen rond het dorp plaatsen. foto Peter Nicolai de gaten houden dat iedereen zijn werk doet. Het hoeven niet altijd dure en ingewikkelde oplossingen te zijn om de situatie te verbete ren", aldus Bouma. De flauwe bocht in de Grindweg naar Hontenisse waar een meters hoge heg zicht op tegemoetko mend verkeer belemmert, is vol gens Stef een van de wel tien ge vaarlijke punten in Ossenisse en di- 'Er is een onoverzichtelijke bocht waar je zelfs bij lage snelheid wordt verrast' recte omgeving. „Je ziet het ver keer nooit aankomen. Als er een tractor of een brede vrachtwagen aankomt, kun je beter goed aan de kant van de weg rijden of even in de berm gaan staan", aldus de leer ling van basisschool Ter Duinen in Kloosterzande. Volgens Stef zou den er spiegels moeten komen om de overzichtelijkheid van de weg te verbeteren. „Of ze moeten die heg opruimen of verplaatsen." Een vertegenwoordiger van het wa terschap biedt hier licht perspec tief. Het gedeelte waar Stef en an dere verkeersdeelnemers op dit punt mee worstelen, komt voor in het fietspadenplan dat het schap voor de komende jaren heeft inge tekend. Vanaf de bocht tot aan de afslag naar de Stuiverstraat moet aan de zuidkant een vrijliggend fietspad worden aangelegd. De vraag is alleen wanneer dat ge beurt, want het waterschap moet er nog grond voor aankopen. Patricia Seij van de verkeerswerk groep wijst er in de presentatie na afloop van de fietstocht op, dat de bedrieglijke rust in de polder weg gebruikers onoplettender maakt. Ook zorgt het gebrek aan verkeers drukte er volgens haar voor dat veel gemotoriseerd verkeer er al dan niet onbewust ook harder door gaat rijden. Voor de dorpsraad staat de gevaar- nemen met waren die in Vlaande ren worden vergaard, maar bijvoor beeld in Breda is er toch sprake van een behoorlijke aanwas van klanten. Burgemeester Gerd Leers van Maastricht maakte daar tegen over mij gewag van", aldus Lo nink. De toestand in Terneuzen blijft volgens Lonink redelijk sta biel. „Van overlast is amper nog sprake." Lonink blijft niettemin ijveren voor een andere aanpak van het ge dogen van roesmiddelen. Na de zo mer is het de bedoeling dat Lo nink samen met de burgemeesters Huberts Bruis (Venlo) en Leers een conferentie organiseert over grensoverschrijdende drugsproble matiek. TERNEUZEN - Eetcafé Ter Nose op de Terneuzense Markt luidt het rookverbod in horeca-etablisse- menten zaterdag in met een smo king-avond. Bezoekers wordt ge vraagd in smoking naar het café te komen, waarna voor een laatste keer binnen flink mag worden ge rookt. De avond wordt vanaf 21.00 uur opgevrolijkt door een travestie show van 'La vie en rose'. Tip? redactie@pzc.nl snavel sierlijk in een denkbeeldige waterplas kon dopen. Of hij ze zag vliegen Wanneer kwam het eerste ei? Gisteren verscheen de man ten kan tore en trof daar een geel briefje aan op het toetsenbord van zijn computer: 'De grote vogeltrek is allang begon- GerechtsDeurwcwrcfersKantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 23 juni 2008 blijkt, dat t.v.v. Erjade B.V. is gedagvaard ROBERT JEAN PIER RE KNIPPERS zonder bekende woon- of ver blijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 12-11-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechts gebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan R.J.P. Knippers een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Er is nog geen zicht op een restauratiesubsidie voor de stenen achtkantige molen romp in Sas van Gent. Dat blijkt uit het antwoord van het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen op de algemene be schouwing van de fractie Top Ge meentebelangen. De fractie wijst er op dat er in het verre verleden veel energie is gesto ken in pogingen om de molen ge restaureerd te krijgen. Echter tot nu zonder resultaat. Niet alleen in het verleden, maar ook de afgelo pen jaren is de nodige energie in restauratiepogingen voor de mo len gestoken, betogen B en W. W* Het is nog niet bekend wanneer er een bijdrage van het Rijk komt voor de restauratie van de stenen achtkantige molenromp in Sas van Gent. Duidelijk is volgens het college dat de kosten voor restauratie van de Sasse molen hoog zijn en dat die kosten elk jaar stijgen. „Restauratie subsidie zoals we die vroeger ken den bestaat niet meer. In principe kunnen rijksmonumenten enkel een bijdrage krijgen in de instand- houdingskosten", schrijft het colle ge- Er is wel een regeling rijkssubsidië ring wegwerken restauratieachter stand. Deze regeling voorziet in bij dragen voor monumentale pan den die nog gerestaureerd moeten worden. Jaarlijks maakt de minis ter bekend in welke gevallen er subsidie kan worden verkregen. Er wordt daarbij een onderscheid ge maakt in soorten monumenten, bijvoorbeeld molens, verdedigings werken of boerderijen. Maar ook in minimale en maximale restaura tiekosten. „Onbekend blijft dus in welk jaar (restauratie-)subsidie ver kregen kan worden", aldus B en W. „Daarnaast speelt uiteraard ook mee dat de eigenaar van de molen mee dient te werken aan de restauratie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76