Zeeland PZC Tunnelcomité slijpt de messen Varen met klompbootje leuker dan computer 'Terneuzen Sportstad van Zeeland' déDRVKKERY 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 31 Actiegroep bereidt campagne voor tegen tolheffing tunnel. Ook scholieren van nu spelen graag buiten met zelfgemaakt speelgoed. Brasseriemenu Pianoleerlingen C8 Counting Crows op Concert at Sea herenigd met Blof Donderdag 26 juni 2008 Het spannendste moment is als de trein gaat rijden Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Het Actiecomité TunnelTolvrij vindt dat de geheim zinnigheid rond de overdracht van de aandelen van de Westerschelde- tunnel alleen al aanleiding is om met gezwinde spoed acties voor een lager toltarief voor te berei den. „Over de rug van de Zeeuwen wordt een deal geregeld, waarvan de details onder de pet worden gehouden. Zoiets geeft te denken", zegt voorzitter Fons van Limpt van het aan de SP gelieerde comité. „Deze gang van zaken hoe ven we als burgers niet te pikken", benadrukt hij. Van Limpt vreest dat de overeenkomst tussen Bos en Poppelaars over de aandelen- overdracht voor de Zeeuws-Vla mingen helemaal niet zo goed uit pakt. „Het heeft er alle schijn van dat de Zeeuws-Vlamingen straks ook nog eens de kanaalkruising bij Sluiskil grotendeels gaan betalen. Dat kan natuurlijk niet. Wij zullen dan ook met extra elan blijven ijve ren voor een verlaging van het tol tarief voor de Westerscheldetun- nel. We denken dan aan een rege ling zoals destijds met de veren. Op de wat langere termijn blijft ons ultieme doel natuurlijk een volledig tolvrije tunnel." Van Limpt en de zijnen voelen zich niet alleen gesteund door de 21.000 mensen die eerder dit jaar hun handtekening plaatsten onder een petitie van het comité, ook po litiek is er nu steun. „Ik vind het Wethouder Van Schaik van Ter- neuzen weet zeker dat een lager toltarief voor Zeeuws-Vlaande- ren resulteert in een groter aan tal tunnelgebruikers. een prima zaak dat nu ook de ver keerswethouders van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten na drukkelijk ijveren voor een lager toltarief Dat Poppelaars nu niet over een tariefsaanpassing wil pra ten geeft te denken." Dat vindt ook verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen. „Dinsdag zit ik een paar uur met de man te praten over de toe komst van de Kanaalzone en een dag later moet je dan via de krant vernemen dat over deze belangrij ke kwestie geen gesprek mogelijk is. Veel mensen zouden dat toch een beetje raar vinden. Maar goed, de gedeputeerde mag zijn mening ventileren en wij zullen dat geza menlijk ook doen. Als alle ins en outs van dit voorstel bekend zijn, dan gaan we toch met hem in de slag voor een lager toltarief voor Zeeuws-Vlamingen. Ik ben ervan overtuigd dat een verlaging van het tarief voor Zeeuws-Vlamingen de provincie weinig of niets hoeft te kosten, omdat door een verla ging het gebruik van de tunnel zal toenemen. Op de langere termijn levert dat de provincie - denken wij - zelfs extra middelen op, waar door het tolvrij maken eerder in zicht komt", aldus Van Schaik. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Het bootje van Serge zeilt er vandoor. Zijn klomp met zeiltje neemt een onoverbrugbare voorsprong op de rest van het pelo ton zelfgemaakte vaartuigjes. Ondanks de nakende overwinning staat Serge wat beteuterd met een los touwtje in zijn handen. De scholier van IJzendijkes openbare basisschool Schuttershoek kan zijn zeilscheepje niet zelf terughalen en vreest even dat zijn klomp kap seist middenin de plomp. Maar het bootje van Serge glijdt glorieus naar de overkant van de Veste. Zijn klasgenoten van groep 5 en 6 kijken bewonderend of een beetje jaloers, want niet alle bootjes va ren even goed. De schipper van Manuel is uit zijn omgeslagen klomp geslagen en jammerlijk ver dronken. De bootjes van andere kinderen doen het ook niet zo goed als in de proeftobbe op school. Meester Evert Helfferich sjouwt af en aan met loodjes om kielen te verzwaren. Een verhaal van meester Evert leid de tot de 'nautische les' vanaf het ravelijn bij De Veste. Bij een ge schiedenisles kwam hij uit in de ja ren vijftig. „De tijd dat ik jong was en we nog geen computers had den maar eigen speelgoed maak ten. Toen ik vertelde dat we van een klomp, wat hout, blik en doek een zeilbootje maakten, wilden de kinderen dat ook eens doen." Het varen dan wel omslaan, bevalt de meeste van de twee dozijn kinde- IJzendijkse scholieren laten hun zelfgemaakte zeilbootjes, gemaakt van klompen, varen in het Raveleijn. „Toen ik mijn leerlingen vertelde dat we in de ren uitstekend. Ze kondigen aan jaren vijftig van een klomp, wat hout, blik en doek een zeilbootje maakten, wilden de kinderen dat ook eens doen", zegt meester Evert Helfferich. de computer vaker te laten staan. foto Peter Nicolai Marlet 51 Middelburg T0118 886 886 TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil zich profileren als de 'Sportstad van Zeeland'. Volgens B en W is daar alle aanleiding toe. Sportcentrum Vliegende Vaart is door de organisatie van aanspre kende sportevenementen inmid dels een begrip in Nederland, denkt het college. Voor volgend jaar is er het plan om de Interna tionale Proflex Merwede Rally in de gemeente te laten plaatsvinden. Ook zijn er gesprekken om de start en aankomst van de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen naar Terneuzen te halen. Een poll bij Omroep Zeeland heeft aange toond dat ruim 60 procent van de respondenten vindt dat Terneuzen nu al de wielerstad van Zeeland is. „In die zin menen wij te mogen stellen dat we hard op weg zijn om de sportstad van Zeeland te worden." vanavond vanaf 17.30 uur met kerrie-gembersoep, gevuld bananenblad en spekkoek 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 27 juni, 15.45-17.30 uur van Edmée Maljaars kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75