Zeeland tot tweespalt in Zierikzee Verkeersplan zet stad op z'n kop Weer geen nieuwe subsidies Zeeuwse Muziekschool stevent af op tekort van ruim twee ton Schouwen-Duiveland ziet jaarlijkse bijdrage stijgen naar €275.500. Havenkwartier Havenkwartier Zierikzee SPZC Donderdag 26 juni 2008 27 Een zoektocht naar de ba lans tussen bereikbaar heid en leefbaarheid. Het deze week gepresen teerde Verkeersplan Bin nenstad Zierikzee zet de histori sche stad op drie fronten (verkeers- circulatie, bevoorrading en parke ren) op z'n kop. Dat gaat niet zon der slag of stoot, begrijpt ook wet houder Wijnand Renden. „Het is een klein en ingewikkeld stadje, met ingewikkelde problemen", be gon hij zijn inleiding tijdens de presentatie van het plan. Verkeers- adviesbureau Goudappel Coffeng heeft onderzoek gedaan. Met een uit burgers en ondernemers sa mengestelde projectgroep is over leg gepleegd. Desalniettemin klinkt ook vanuit die hoek scher pe kritiek. Projectgroeplid Jan Peter van der Nagel kan zich, zo blijkt uit een schriftelijke reactie richting gemeente, niet in het ver keersplan vinden. De nadruk ligt in zijn ogen té zeer op het verster ken van de verblijfsfïmctie op Ha venplein en Nieuwe Haven. „Wat ten koste gaat van de bewoners van Zierikzee." Voor- danwel te genstander: vanuit meerdere hoe ken klinkt de roep om afsluiting van een groter gebied dan de drie beweegbare paaltjes die nu zijn in gepland. Door bijvoorbeeld ook de Hoofdpoortstraat beperkt toe gankelijk te maken, wordt boven dien de drang om een distributie centrum op poten te zetten, gro ter. Het verkeersplan komt maan dag aan de orde in de commissie openbare ruimte in het gemeente huis in Zierikzee om 19.30 uur. Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) Provincialeweg 12 's-Gravenpolder Overzandseweg 4 a Oudelande telefoon/fax: (0113)31 27 08 mobiel: 06 29 30 16 24 email: bartkeesiazeelandnet.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Nieuwe verzoeken om structurele subsidie maken ook ko mend jaar bij de gemeente Schou- wen-Duiveland geen kans. Het col lege blijft die koers, net als de afge lopen jaren, varen. Dat betekent dat aanvragen van het Schouws Dichterscollectief, de Stichting Intocht Sinterklaas Zie rikzee, de bewonerscommissie van Woonzorgcentrum Poortershofj de Zeeuwse Stichting Welzijn Do ven en het COC Midden-Zeeland om die reden worden afgewezen. In totaal verleent de gemeente in 2009 vanuit het Welzijnsprogram- ma zo'n 3,5 miljoen euro aan subsi dies. Muziekverenigingen krijgen volgend jaar samen 5274 euro meer dan in 2008. De bibliotheek krijgt 34.700 erbij wegens stijgen de kosten van de bibliobus. Bijna alle andere aanvragen worden net zo gehonoreerd als in 2008. Het zou wel de laatste keer kun nen zijn dat de subsidieverlening op deze 'vanzelfsprekende' manier gebeurt. Na de zomer start de ge meente een omvangrijk project, waarbij de gemeenteraad uiteinde lijk de mogelijkheid krijgt het sub sidiebeleid drastisch om te gooien. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Door hogere salarissen, tegenvallende opbrengsten uit les gelden en een reservering voor computers, stevent de Zeeuwse Muziekschool dit jaar af op een te kort van een kleine 230.000 euro. Dat blijkt uit de aangepaste begro ting 2008 van de muziekschool. Door het te verwachten tekort is de gemeente Schouwen-Duive land vanaf dit jaar structureel 10.000 euro meer kwijt aan deze gemeenschappelijke regeling. De jaarlijkse subsidie van de gemeen te stijgt hiermee volgend jaar naar 275.500 euro en dat is 3000 euro meer dan het bedrag waarmee de gemeente rekening had gehouden. De muziekschool stuurt jaarlijks zijn rekening en begroting naar de gemeente Tholen. Die beoordeelt de boeken namens de dertien deel nemende gemeenten. Op de jaarre kening 2007 heeft Tholen geen aanmerkingen, want die sluit met een klein overschot. Schou wen-Duiveland krijgt hiervan 250 euro terug. Tholen heeft wel op merkingen over 2008 en 2009. De beoordelaar laat de andere gemeen ten weten dat de muziekschool vol hardt in het te hoog inschatten van het aantal leerlingen en daar door niet realistisch begroot. Vol gens Tholen tast de muziekschool bovendien zijn reserves te snel aan. Aanvankelijk keurde Tholen de jaarstukken daarom af, maar na een gesprek met de directie van de muziekschool kwam Tholen hier van terug. Volgens de accountant doet de muziekschool niets ver keerd met het aanwenden van zijn reserves voor automatisering. Wethouder Wijnand Renden stelt de gemeenteraad nu voor jaarlijks 10.000 euro extra toe te kennen aan de muziekschool: „Tholen moet de cijfers natrekken en zich onthouden van commentaar op het beleid van de muziekschool." Nieuwe Haven kastraat PZC Willem Adriaansens foto's Marijke Folkertsma Het Verkeersplan Binnenstad Zierikzee, één van de onderdelen van een groter plan, moet leiden tot een bruisend en aantrekkelijk stadscentrum. Het volledig op de kop zetten van verkeerscirculatie en bevoorrading stuit echter op heftig verzet. Een rij wachtenden in Karsteil. Door van de Nieuwe Haven eenrichtings verkeer te maken vrezen buurtbewoners een toenemende stroom verkeer door de smalle straatjes van het Havenkwartier. v - v gevreesde verkeersstroom na wijzigingen (3) positie fotograaf bij grote foto u^rshof straat Op Nieuwe Haven kun elkaar passeren I b MODA UOMO BIKKIMBERGS —7— D&G AJ« MOSCHINO ICE ICEBERG Ganzepoortstraat 23 -4461 JX Goes -T 0113 21 92 22 RicoModaUomo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65