Zeeland Gezamenlijk doel leidt Onvermoeibare inspiratie in Grote Kerk Celstraf geëist tegen bedreiger Asselbergs 26 I Donderdag 26 juni 2008 PZC Vis en goederen onder hamer in Colijnsplaat Oosterland krijgt verdeelstation Delta Laatste excursie voor basisschoolleerlingen Jaaruitvoering van Muziekschool Coeree Bruenaar vertelt het gerechtshof dat burgemeester liegt. Marjo van der Steen en Anje Schoneman exposeren in Brouw. COLIJNSPLAAT - De veilingklok van de vismijn, daar draait het zater dag om in Colijnsplaat. In de vis mijn aan de Visserijweg is dan een verse visverkoop voor particulie ren en een veiling van tweede hands goederen. Tijdens de visver koop kunnen bezoekers vis, zee kraal en lamsoor inkopen via de veilingklok. De visveiling begint om to uur, die van de tweede hands goederen om 11.30 uur. ZIERIKZEE - De gemeente werkt mee aan de bouw van een hoog spanningsverdeelstation van Delta aan de M.H. Jobsweg in Ooster land. Dat station is nodig om het be staande in Zierikzee te ontlasten. Dit vanwege het groeiend elektrici teitsverbruik. Een andere reden is de uitbreiding van de groentekas- sen in Oosterland. Die gaan stroom terugleveren aan Delta. Het nieuwe station wordt ingepast in het kassengebied. SEROOSKERKE (S) - De Jeugd Na tuur- en Vogelwacht houdt zater dag de jaarlijkse eindexcursie. Er wordt afscheid genomen van kin deren die volgend schooljaar naar het voortgezet onderwijs gaan. De groep gaat de Schelphoek bij Serooskerke in. Deelnemers moe ten zich daar om 10 uur verzame len op de parkeerplaats. Meer informatie bij Ine van de Ven via 0111413407. MIDDELHARNIS - De Muziekschool Goeree-Overflakkee houdt zater dag haar jaaruitvoering. De leerlin gen laten zowel solo's als samen spel horen. De afsluiting wordt gevormd door het Muziekschoolorkest onder lei ding van Piet Westhoeve. De organisatie nodigt nadrukkelijk ook kinderen uit die erover naden ken instrument te gaan spelen. De uitvoering vindt plaats in de Technische School in Middelhar- nis en begint om 19.30 uur. DEN HAAG - Tegen de man die vo rig jaar burgemeester Jack Assel bergs van Schouwen-Duiveland met de dood bedreigde, is in hoger beroep drie maanden celstraf geëist. Vorig jaar achtte de recht bank in Middelburg drie weken cel straf voldoende, waarop het Open baar Ministerie in hoger beroep ging. Dat diende gisteren bij het ge rechtshof in Den Haag. Aan het begin van de zitting vroeg de 45-jarige verdachte uit Bruinis- se om drie getuigen op te roepen: burgemeester Asselbergs en twee politiemensen. „Dan zal blijken dat ze alledrie liegen", aldus de man. Hij doelde op andere gebeur tenissen die voorafgingen aan de doodsbedreiging die hij op 6 au gustus van het vorig jaar uitte te gen burgemeester Asselbergs. Volgens de verdachte is er alles Het Havenplein als bruisend stadshart van Zierikzee. Met gezellige terrassen, culturele evenementen en kleinschalige activiteiten. Straatontsierend gemotoriseerd blik ontbreekt. De stad is aan wandelaars en fietsers. Het Verkeersplan Binnenstad Zierikzee is slechts één schakeltje van een langere ketting die geregen moet gaan worden tot het Zierikzee van de toekomst. Een einddoel dat breed wordt gedragen. Hoe je dat doel bereikt, is echter een tweede. De meningen zijn sterk verdeeld. aan gedaan om hem en zijn gezin van het eiland te pesten. De man vertelde dat zijn zoon twee keer in elkaar is geslagen. De politie zou de daders kennen, maar er is nie mand aangehouden. Verder kreeg de man geen horecavergunning voor de camping die hij had ge kocht, vanwege een lange strafblad dat hij in Rotterdam had opge bouwd. Op 6 augustus besloot de man 'na een paar biertjes' om de zaak met burgemeester Asselbergs te gaan bespreken. Hij reed naar de ambts woning. Asselbergs deed niet open. „Toen heb ik alleen maar door de brievenbus geroepen: 'Als mij of mijn kinderen iets over komt, dan overkomt jullie ook iets'", verklaarde de man gisteren. Het gerechtshof wees het verzoek af om Asselbergs en de twee agen ten als getuigen te horen. In de eis is ook een voorwaardelijke celstraf van drie maanden inbegrepen, met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak op 9 juli door Esme Soesman Zeg alsjeblieft geen 'ja' tegen het Ver keersplan Zierikzee. „Neem een time-out", adviseert Anjo Beu kers de gemeente. De bewoonster van het bovenhuis op de hoek Nieuwe Haven/Oude Haven kan er niet over uit. Het doorvoeren van de maatregelen die in het plan zijn opgenomen, zullen in de klei ne straatjes van het Havenkwar tier niet alleen tot blikschade lij den. „Er gaat ook bloed vloeien. En dan heb ik het niet over de kleinste kinderen. Die mogen straks van hun ouders waarschijn lijk niet meer op straat spelen. Nee, het gaat om schoolgaande kinderen die op de fiets naar school rijden en die straks klem worden gezet." Beukers is abso luut voorstander van het autoluw maken van de stad. Zou bij voor keur alle auto's - met uitzondering van woon- en bestemmingsver- Veeg het totaalplan niet van tafel omdat de de tails je niet bevallen. Frans Meulenberg, be woner van een wo ning aan de Oude Haven ('de ach terkant ligt aan Karsteil'), noemt het Verkeersplan Binnenstad Zie rikzee een 'gouden kans'. „Een he le grote stap vooruit als je het Ha venplein autovrij wilt maken. Zie- rikzee-breed zie ik enorme voorde len", oordeelt Meulenberg over het voorgestelde pakket maatrege len. Al in 1987 lag er een rapport op tafel waarin werd gesproken over de te hoge verkeersdruk in het historische stadje Zierikzee, memoreert hij. „De laatste twintig jaar is het hier écht niet rustiger ge worden." Het grotere einddoel - een voor bewoners en toeristen aantrekkelijk autoluw danwel auto vrij Zierikzee - ligt in vele harten besloten, weet Meulenberg. Desal niettemin is het Zierikzeese ver keersplan een overduidelijk hoofd- Anjo Beukers wil een time-out. Zij is tegen het verkeersplan. keer - weren. Maar met het plan dat er nu ligt kan ze niets. Met na me tegen de invoering van eenrich tingsverkeer op de Nieuwe Haven is ze fel gekant. De Nieuwe Haven pijndossier. Het Nimby-syndroom (Not-In-My-Backyard) ligt op de loer. En er blijven - hoe dan ook - altijd mensen ontevreden. Ook al is het doel eigenlijk hetzelfde. „Ik zou het heel erg betreuren als hier is in haar ogen eigenlijk de enige plek waar tweerichtingsverkeer mogelijk is. „In heel het Haven kwartier is dat de enige grote, over zichtelijke weg. Duidelijk aange legd vroeger als 'rationele' laad- en losplek. Dan haal je de belasting daar weg en die leg je op de kron kelende straatjes die daarachter lig gen? Binnen een paar jaar kunnen we de dode kinderen tellen. En nee, ik heb er zelf op deze plaats inderdaad geen last van. Ik neem het voor anderen op." Dat laatste ook omdat Beukers het vanuit cul tuurhistorisch perspectief onvoor stelbaar vindt dat je auto's door het Havenkwartier laat crossen. „Hier zie je nog dat middeleeuws stratenpatroon. De eerste bewo ning was op kreekruggen. Kijk naar het Karsteil en al die straatjes die op de Nieuwe Haven uitko men: die kronkelen echt omhoog. Van de mooiste straat maken ze nu de aorta." een patstelling door ontstaat. Het is vooral een verschil in tactiek. Dit is een tussenstap. Maak niet de fout om het totaalplan nu van ta fel te vegen op details." Meulen berg wijst op de drie pijlers van het plan: verkeerscirculatie, parke ren en bevoorrading. „Die drie din gen zijn in balans, daar moet je nu niet meteen van alles uithalen. Als je te veel verandert dan torpedeer je de kern van het plan." Maar wat nu als bezorgde bewoners gelijk krijgen en het inderdaad bijvoor beeld zigzaggen wordt in het Ha venkwartier? „Die risico's zitten er in, maar dat zie je snel genoeg. Als het in het Havenkwartier vast staat, dan staat het ook écht vast." Hij is ervan overtuigd dat aanvul lende maatregelen - juist met het oog op het einddoel - dan zullen volgen. „Ik heb tijdens de informa tieavond over dit plan heel wat zin volle opmerkingen gehoord. Ga bij het uitwerken van het masterplan ook al die details na." BROUWERSHAVEN - Onvermoeibare inspiratie, op talloze doeken sa mengebracht. In de Grote Kerk van Brouwershaven is tot en met 10 juli werk van Marjo van der Steen en Anje Schoneman te zien. Een zeer fijne streek versus een los se hand. Figuratief tegenover het meer abstracte. Wie het werk van Van der Steen en Schoneman in één expositieruimte beziet, stuit vooral op de aantrekkelijkheid van contrasten. Het tweetal heeft deels dezelfde opleidingsachtergrond. Ja renlang werden zij gevoed door kunstenaar Ben Vernimmen. Nu zijn beide kunstschilders bij Kees van der Valk in de leer. Autono mie is echter het sleutelwoord, blijkt uit de explosie van thema's en invalshoeken die in de kerk is te zien. Zelfs werk dat op basis van dezelfde opdracht is gemaakt, ver schilt huizenhoog. Schoneman neigt vooral naar realistisch en ver fijnd. Als het even kan in heldere (de wereld opschuddende) con trastrijke kleuren. Van der Steen abstraheert als het even kan. Weet met natuurlijk kleurgebruik desal niettemin een exact moment van de dag te vangen. Beider kunnen is in een bonte verzameling the ma's vervat. Al met al goed voor een inspirerende expositie. De kerk in Brouwershaven is elke dag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Marjo van der Steen (I) en Anje Schoneman in de Grote Kerk van Brouwers haven; tussen hen in hangt eigen werk. foto Marijke Folkertsma GerechtsDeurwcrardersKantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 23 juni 2008 blijkt, dat t.v.v. Erjade B.V. is gedagvaard ROBERT JEAN PIER RE KNIPPERS zonder bekende woon- of ver blijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 12-11-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechts gebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan R.J.P. Knippers een afschrift kan krij gen op éën van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Frans Meulenberg noemt het ver keersplan een gouden kans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64