Opnieuw onderzoek jeugdzorg Tbs'er klaagt over misbruik sekstherapie Bi tan Koningin Beatrix wil ook openheid kosten BelCompany O Uden beperkt magnetisch veld Uitgaven monarchie moeten snel boven water komen. Minister Rouvoet wil meer duidelijkheid over kinderen op wachtlijst. Grens van omstreden training ligt bij geslachtsgemeenschap. p ft IC i I U Exclusief bij BelCompany Samsung Soul U900 Samsung Ladyphone Allure L310 39/99 Hi PrePay Samsung C520 BelCompany. Verstaat je als geen ander. door Hans Jacobs VILNIUS - Het valt niet mee om hel derheid te krijgen in de kosten die worden gemaakt voor het Konink lijk Huis, maar het is wel belang rijk dat er openheid en duidelijk heid over komt. Dat zei koningin Beatrix gisteren tijdens haar staatsbezoek aan Li touwen, waar de al maanden sle pende discussie over de kosten van de monarchie ter sprake kwam tijdens de ontmoeting met de meegereisde Nederlandse pers. De koninklijke familie heeft alleen maar belang bij transparantie, al dus Beatrix. „Voor ons is het goed", voegde zij eraan toe. Dat het niet makkelijk is om alle kosten meteen boven water te krij gen komt volgens haar doordat er jarenlang geen bijzondere aan dacht voor is geweest en omdat de ministeries de kosten voor de Oranjes op verschillende manie ren becijferen of administreren. Het vergt wel even studie, meende de koningin, er valt niet even een la open te trekken met daarin de betreffende staatjes met cijfers. „Er gaat wat tijd overheen", bevestigde Koningin Beatrix in Vilnius zij de woorden van premier Jan Peter Balkenende eerder deze maand, die de Tweede Kamer tot het eind van de zomer om tijd vroeg om gegevens te verzamelen. Koningin Beatrix liet weten het zelf ook niet allemaal precies te we ten. Sommige zaken gebeuren op basis van oude afspraken en rege lingen die niet iedereen op de mi nisteries of aan het hof paraat heeft. Dat er discussie wordt gevoerd over de kosten van de monarchie - zoals over het onderhoud van haar boot De Groene Draeck, die door een fout bij Defensie verkeerd op de begroting kwam te staan, vindt zij terecht. Maandag debatteert de Tweede Ka mer over de financiën van het Ko ninklijk Huis. PW Al maanden wordt discussie ge- voerd over de kosten van de mo narchie. Koningin Beatrix vindt het alleen maar goed als er meer transparantie komt. DEN HAAG - Minister André Rou voet van Jeugd en Gezin doet op nieuw onderzoek naar de wacht lijsten in de jeugdzorg. Hij wil meer inzicht in de problemen van de ruim 3600 kinderen die al lan ger dan negen weken wachten op hulp. Hij wil weten wat voor zorg deze kinderen nodig hebben. Vandaag debatteert de Tweede Ka mer over de wachtlijsten in de jeugdzorg. Volgens de minister is het onduidelijk of alle wachtende kinderen even urgent zijn. „Een meisje dat haar ouders heeft verlo ren en wacht op een geschikt pleeggezin, staat nu op de wacht lijst. Maar als zij wordt opgevan gen door opa en oma, is haar zaak minder urgent. Een kind met ern stige gedragsstoornissen dat al ne gen weken thuis zit, heeft wél snel hulp nodig", aldus Rouvoet. Het onderzoek moet binnen een paar maanden af zijn. De Tweede Kamer reageert cy nisch op de plannen van de minis ter. WD-Kamerlid Ineke Dezen- tjé: „Er is genoeg onderzocht. De minister moet gewoon die wacht lijsten oplossen." SP-Kamerlid Marjan Langkamp eist dat Rou voet met een noodplan komt. „De wachtlijsten in de jeugdzorg moe ten dit jaar zijn weggewerkt. Dit is onacceptabel." GroenLinks-Kamer- lid Tofik Dibi wil een parlemen tair onderzoek naar de totale jeugdzorg. „Dit onderzoek van Rouvoet is te mager. Er is veel meer aan de hand. De werkdruk is hoog, personeel loopt weg en ma nagers vullen hun zakken." Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met Groen Label. BMW EfficientDynamics f~j/ Minder verbruik. Meer rijplezier. JÈ-~ UDEN - De gemeente Uden laat hoogspanningsmasten bij bestaan de bouw in Uden en toekomstige woningen in Volkel voor 1,2 mil joen euro aanpassen om het mag netisch veld en risico's op leuke mie te beperken. De gemeente stuitte na de verloting van 55 ka vels nabij hoogspanningsmasten in Volkel-West op een advies van het ministerie van Milieu om uit voorzorg niet binnen 126 meter van de kabels te bouwen. Door de kabels dichter bij elkaar te hangen en de onderlinge spanning te wijzi gen, kan het risicogebied gehal veerd worden. Onder kinderen die bij hoogspanningskabels zijn opge groeid, komt vaker leukemie voor. AMSTERDAM - Een man die sinds 1994 in tbs-klinieken heeft verze ten, beklaagt zich bij het Regio naal Tuchtcollege voor de Gezond heidszorg (RTG) in Zwolle over een 'intimiteittraining' waaraan hij jaren geleden is onderworpen. Er zou sprake zijn van seksueel misbruik. De tbs'er verwijt de psychiater die als hoofd behandelzaken zijn toe stemming heeft gegeven voor deze training, dat hij geweten moet heb ben dat er seksuele handelingen werden verricht door een speciaal daarvoor ingehuurde therapeute. De psychiater moet geweten heb ben, aldus de klager, dat seks tus sen patiënt en therapeut te allen tijde verboden moet zijn. De klacht richt zich ook tegen een gezondheidszorgpsycholoog, die wordt verweten dat zij een foute diagnose tot de hare heeft ge maakt en zelf twee foute dia gnoses heeft gesteld. Ook zouden de verboden seksuele handelingen zijn verricht onder haar directe ver antwoordelijkheid. De klacht gaat vooral over de thera pie in de Pompekliniek in Nijme gen. De intimiteittraining is bedoeld om de kans op nieuwe seksuele misdrijven te verkleinen, schreven vier auteurs in 2002 in het Interna tional Journal of Offender Therapy and Comparative Criminology. De auteurs zijn verbonden aan de Pompekliniek en behandelcen trum Hoeve Boschoord. De patiënten moeten door middel van de therapie, waarbij het volop tot fysiek contact komt tussen pa tiënt en hulpverlener, vaardighe den leren waardoor zij beter kun nen omgaan met intimiteit en sek sualiteit. De grens ligt bij daadwerkelijke ge slachtsgemeenschap. De trainer is een vrouw van bui ten de kliniek, getraind in 'yoga, massage en lichaamsbewustzijn'. Een tbs'er beklaagt zich over sek- sueel misbruik bij een 'intimiteit training' waaraan hij is onderwor pen. De zaak ligt bij het Tuchtcol lege voor de Gezondheidszorg. PZC Donderdag 26 juni 2008 5 12 maanden Eindeloos sms'en voor 2,50 p/mnd 6 maanden Eindeloos Online voor 2,50 p/mnd geen aansluitkosten Welkom geldig i.c.m. 2-iarig bij de abonnement (n) Society Met gratis Bluetooth headset WEP350 en unieke moneydip Snel mobiel internet via 7.2 Mbps HSDPA-verbinding 5.0 megapixel camera met LED en gezichtsherkenning Hyves Compatible Gratis i.c.m. Hi 30 Eindeloos Online 1 jaar (T 3 maanden 32,50 p/mnd, daarna 39,95 p/mnd) Losse toestelprijs 499,99 Gratis unieke Leco van Zadelhoff clutch Stylish Lady Design 2.0 megapixel camera met autofocus Met calorieënteller en geurtype Gratis i.c.m. Hi 20 2 jaar (20,- p/mnd) Losse toestelprijs 369,99 VGA camera FM radio Handsfree speakerfunctie max. 10,- beltegoed inclusief 10,- inruil van je oude werkende mobiel Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Aanbiedingen zijn geldig t/m 2 juli 2008. Voor prepaid geldt: 1 pakket per klant en niet voor handelaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5