Brede school in Yerseke: een lange, moeizame weg Tweedaags festijn in Hoedekenskerke Zoetwaterleiding naar Tholen nader bekeken WELKOM OP ONZE ZOMER UITVERKOOP Alleen vandaag 49,00 alle pullovers en sweatshirts Ijgl L500mg Glucosamine, ?500mg Chondroïtine en 2000mg Visolie! Na tien jaar kan bouw multifunctioneel centrum beginnen. «li "is"- F I Drogisterij Kruiderij 0 1 DE RODE PILAREN fi g www.derodepilaren.nl p Minister Verburg beziet of aanleg in strijd is met regels. zomerkoopjesdag PZC Donderdag 26 juni 2008 I 29 door Luc Oggel YERSEKE - De Reimerswaalse ge meenteraad heeft deze week elf miljoen euro beschikbaar gesteld voor de bouw van een brede school annex multifunctioneel cen trum in Yerseke-West. Daarmee kan de bouw eindelijk beginnen. Het was een lange en moeizame weg, die maar liefst tien jaar be strijkt. Een overzicht. 1998 In de ontwerp-structuurvisie Yer seke wordt voor het eerst gespro ken over verplaatsing van de Prin ses Beatrixschool en Het Kompas naar de rand van het dorp. Dat stuit echter op verzet van inwo ners, omdat de afstand voor kinde ren om zelf naar school te lopen of te fietsen daarmee te groot zou worden. 1999 Op aandringen van de raad wordt de locatiekeuze nog eens grondig nagerekend door twee externe bu reaus. Daar komt uit dat de Hoge- weg toch de beste locatie is voor een brede school, omdat alleen daar ruimte is voor een multifunc tioneel gebouw. 2000 In het dorp worden zeshonderd handtekeningen opgehaald tegen de plannen. 2001 De raad besluit dat de brede school er moet komen, en ook een combinatie van een sporthal en een multifunctioneel gebouw. Dat het een ingewikkelde operatie wordt is al duidelijk, er moeten on der meer sportvelden worden ver plaatst. De gemeente neemt een managementbureau in de arm om het project te begeleiden. 2002 Het college zou graag zien dat ook verzorgingshuis Vredelust en dorpshuis De Zaete in het toekom stige complex worden onderge bracht. Inmiddels is duidelijk dat ook de kinderopvang, de buiten schoolse opvang, de peuterspeel zaal en muziekvereniging Mozart naar de Hogeweg zullen verkas sen. Daarom wordt niet meer ge sproken over een brede school, maar over een multifunctioneel centrum. Het is de bedoeling dat het gebouw er in 2006 staat. De kosten bedragen een kleine zeven miljoen euro. Omwonenden, die geluidsoverlast, verkeershinder en uitzichtverlies vrezen, richten de belangenvereniging Bewonersbe langen Yerseke-West op. De beide schooldirecteuren, onder wie Hans de Kunder van de Bea trixschool, vrezen dat de bouw door alle discussie wordt vertraagd en spreken van een 'onverantwoor de situatie', omdat beide schoolge bouwen ernstig verouderd zijn. 2003 De raad schrapt de bouw van een sporthal na veel discussie uit de plannen, omdat het te duur is. Aan het eind van het jaar gaat de toenmalige commissie wonen en milieu akkoord met het vooront werp-bestemmingsplan Yerseke- West, zodat de inspraak kan begin nen. Het eerste perceel dat nodig is voor verplaatsing van de sport velden wordt aangekocht. 2004 Omwonenden vrezen grote ver keersproblemen in hun wijk als het complex in - zoals het ernaar uitziet - 2007 open gaat. Volgens hen worden de nu nog rustige stra ten dan dagelijks overspoeld met honderden fietsende kinderen en een hoop auto's. Het project blijkt inmiddels 1,2 miljoen euro duur der te worden dan in eerste instan tie werd begroot. Ook zorgcen trum Vredelust wil naar de Hoge weg, maar heeft daar geen geld voor. De gemeente moet bijpas sen. Extra investeringen in de bre de school kosten ook nog eens zes- enhalve ton. Maar liefst tien jaar na de eerste plannen kan eindelijk worden be gonnen met de bouw van een multifunctioneel centrum in Yer seke-West. HOEDEKENSKERKE - In het park bij het eindpunt van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Hoedekens kerke is in het weekeinde een tweedaags feest. Op de minispoorbaan rijden extra treinen. Er zijn een braderie en snuffelmarkt. Klederdrachtenvere niging Mooi Zeeland showt wat ze in huis heeft. Een clown gaat met ballonnen aan de slag. De stoom trein maakt drie ritten, om 11.00, 13.30 en 16.00 uur uit Goes. Zater dag is de Koutermolen van Hoede kenskerke ook open en geeft de brandweer van Baarland een de monstratie. In het hele weekeinde zijn acht muziekoptredens, met za terdag om 21.30 uur bigband The Evergreens. Het festijn in het SGB- park in Hoedekenskerke begint bei de dagen om 11.00 uur. Wemeldinge Wilhelminastraat 33 telefoon (0115) 62 13 19 AANBIEDING Zie-zo broeken 71& lengte 30% KORTING! 2005 De bezwaren van omwonenden worden grotendeels verworpen. Ondertussen lijkt er te moeten worden onteigend om de benodig de gronden in handen te krijgen. Het bestemmingsplan ligt inmid dels wel ter goedkeuring bij de pro vincie. Omwonenden blijven mor ren, maar ook GS verklaart de be zwaren ongegrond. 2006 Hans de Kunder, inmiddels wet houder, meldt dat het mfc pas eind 2008 wordt opgeleverd en bo vendien nog meer geld gaat kosten dan verwacht. Het college wil de raad daar in beslotenheid over in formeren. Andries Jumelet (CU) eist in een open brief dat er open heid van zaken wordt gegeven. Het bureau dat het hele project be geleidde, is weggestuurd. De vere niging Bewonersbelangen stapt naar de Raad van State. Na toezeg gingen van de gemeente is de kou echter uit de lucht. 2007 Er lijkt schot te zitten in de ont wikkeling van het gebied. Voor wat betreft het mfc is het nog wachten op het fiat van het colle ge voor het definitieve ontwerp. In oktober blijkt dat het mfc 10,8 miljoen euro gaat kosten: de ge meente heeft er echter maar ne gen. Over het tekort wordt echter niet al te moeilijk gedaan, de frac ties willen bovenal dat er nu snel wordt begonnen. 2008 De Europese aanbesteding mis lukt, niemand wil het gebouw voor de richtprijs neerzetten. Daar op wordt besloten de aanvankelijk aan het gebouw gekoppelde koop appartementen los te knippen en het mfc als afzonderlijk project aan te besteden. Dat lukt. De Wal- cherse Bouw Unie liet deze maand weten het gebouw voor 'slechts' enkele tienduizenden euro's bo ven de richtprijs te kunnen neer zetten. Afgelopen dinsdagavond ging de raad dan ook akkoord met het totaalbedrag van 10,94 miljoen euro. Oplevering wordt eind vol gend jaar voorzien. Karetse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 I 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl vrijdag en zaterdag Amhachts donkerbrood 400 gr. voor m Voor behoud van soepele gewrichten Voor de opbouw van het bindweefsel en kraakbeen Houdt het kraakbeen in goede conditie Lucovitaat Glucosamine c ii H 0 k i Chondroïtine Visolie 1500/500/2000mg f veriunuuddr uij: j/ y Middelburg-Goes-Vlissingen lij door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg (CDA, LNV) wil de aanleg van een zoetwaterleiding onder het Rijn-Scheldekanaal naar Tho len en Sint-Philipsland nader on derzoeken. Ze schrijft dat aan de Tweede-Ka mer en de Raad landelijk gebied. De Raad omarmt de door partijen uit de regio aangedragen oplos sing. Een zoetwaterleiding is nodig om de landbouw op onder andere Tholen en St. Philipsland te voor zien van zoetwater als het Vol- kerak-Zoommeer wordt verzilt. Met verzilting van het meer zijn blauwalgen te bestrijden. Een bij komend probleem is de klimaat verandering. Daardoor verandert de waterafvoer van grote rivieren. Door minder waterafvoer in de zo mer en zeespiegelstijging ontstaat verdergaande verzilting van de Del ta. De minister neemt het advies van de Raad over om te controle ren of de aanleg van de zoetwater leiding niet strijdig is met (interna tionale) regelgeving. Ook kijkt ze naar de kosten en of het past bin nen het beleid. a //f/ Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, Goes, tel. 0113-215652 Maten t/m 62 'A, 64 en 57 - Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57