Novak Djokovic geeft niet thuis Bondscoach: Thomas Dekker blijft kopman voor de Spelen Marat Safin laat eindelijk weer eens zijn klasse zien. Egon van Kessel heeft volste vertrouwen in wielrenner. Zabel moet Petacchi doen vergeten in Tour Haase kan inpakken op Wimbledon Kerkhove dringt door tot halve eindstrijd Maleisië: twee ton voor olympisch goud Handboogschutters grijpen naast Spelen Slowakije en coach Kocian gaan uit elkaar Verwondingen bij Goderie vallen mee PZC Donderdag 26 juni 2008 45 door Jeroen Mascini LONDEN - Daar liep de Analiste van Roland Garros vrolijk voorbij. „Mijn broer heeft gewonnen! Mijn broer heeft gewonnen!" Dinara Sa- fina was gisteren een trotse zus, want haar grote broer had net in de tweede ronde van Wimbledon Novak Djokovic verslagen. Marat Safin toonde eindelijk weer eens zijn klasse en rekende in drie sets (6-4, 7-6, 6-2) af met een van de grootste uitdagers van Roger Fede- rer. Björn Borg zal zich gistermiddag KERKDRIEL - Thomas Dekker mag dan geen Ronde van Frankrijk rij den, hij blijft de kopman van de Nederlandse ploeg voor de Olym pische Spelen. Een vormcrisis kan met één goede uitslag weer om slaan, zo redeneert bondscoach Egon van Kessel. „Tour of niet, hij blijft mijn num mer één. Ik heb Thomas van het weekend nog gesproken en heb het volste vertrouwen in hem. We zitten nog zeven weken van de Olympische Spelen af. Wat niet even achter zijn oren hebben ge krabd. De tennislegende dichtte in de bespiegelingen vooraf niet al leen Rafael Nadal maar ook Djoko vic, in Londen als derde geplaatst, grotere kansen toe op de titel dan Federer. De Zwitser, al vijf keer op rij de beste op Wimbledon, plaats te zich gisteren voor de derde ron de ten koste van de Zweed Robin Söderling. Djokovic, die bij de laatste vijf grandslamtoernooien ten minste de halve finale haalde en in janua ri de Australian Open won, gaf dit keer niet thuis op het centre court. De 2i-jarige Serviër sloeg tien dub bele fouten en maakte liefst 28 on gedwongen fouten. „Ik had een heel slechte dag, kon nooit mijn wegneemt dat ik het voor de Ra- boploeg en Thomas zelf jammer vind dat hij niet start. Of ik die be slissing begrijp? Op zich wel, maar ik ken de achtergronden niet, mis schien speelt er meer." Van Kessel denkt zelfs dat het voor jonge renners helemaal niet slecht is om óf de Tour óf de Spelen te rij den. „Een jongeling kan compleet uitgewoond uit de Tour de France komen. Nu rijdt Thomas mis schien de Ronde van Niedersach- Thomas Dekker geniet het volste vertrouwen van bondscoach Egon van Kessel. De renner mag dan niet naar de Tour gaan, hij blijft kopman tijdens de Spelen. ritme vinden. Marat was beter, vooral omdat ik hem nooit pijn kon doen. Ik wachtte op zijn fou ten in plaats van zelf agressief te spelen. Ik weet dat hij bekend staat om zijn mentale instabiliteit, maar die fouten kwamen vandaag niet." Djokovic creëerde slechts één breakpoint op de opslag van Safin, die opvallend koel bleef en speelde als in zijn beste dagen. Die hoogtij dagen heeft de extraverte Rus, ooit de beste van allemaal maar tegen in* Marat Safin zorgt op Wimbledon voor een grote verrassing. Hij laat in de tweede ronde Novak Djokovicin in drie sets kansloos: 4-6 6-7 (3) 2-6. sen of de Ronde van Oostenrijk, dat zijn prima voorbereidingswed strijden." Volgende week maakt de coach de vijf renners voor Peking bekend. Naast Dekker gelden Robert Ge- sink en Stef Clement als 'zeker- heidjes'. Van de vijf coureurs star ten er twee ook op de tijdrit, in principe Dekker en Clement. Fabian Cancellara is gisteren zo als verwacht Zwitsers kampioen tijdrijden geworden. De wereld kampioen in deze discipline (2006 en 2007) legde het parkoers van 45,4 km afin 56 minuten en 55 se conden (47,8 km/u). Rubens Ber- togliati werd tweede, voor Andreas Dietziker. woordig nummer 75, alweer een tijd achter zich. Tegen Djokovic liet Safin weer eens zien hoe goed hij kan tennis sen. Mentale problemen zorgden ervoor dat de man uit Moskou, die vaker dan ieder ander met zijn racket gooit, jarenlang niet in de buurt van zijn hoogtepunten kwam. Die dateren dan ook van 2000 en 2005 toen hij respectieve lijk de US Open en de Australian Open won. Zijn toernooizege in Melbourne, drieënhalf jaar gele den, is zelfs zijn laatste. „Ik kan me niet herinneren dat ik voor de laatste keer goed heb gespeeld", zei de Rus, 28 inmiddels. „Maar ik hoop dat ik hier nog beter kan. Ik heb gedaan wat ik moest doen." DORTMUND - Erik Zabel en Christi an Knees voeren de wielerploeg van Milram aan tijdens de Ronde van Frankrijk, die volgende week zaterdag begint. Zabel moet de we gens doping ontslagen Italiaanse sprintkoning Alessandro Petacchi doen vergeten. De Duitser, die tij dens de Tour 38 jaar wordt, begint aan zijn veertiende Ronde van Frankrijk. Hij won in zijn loop baan twaalf Tour-etappes. Zabel zal in de bergritten ook knechtwerk verrichten voor de 27-jarige Knees, die begin juni de Ronde van Beieren op zijn naam schreef Nederlander Niki Terpstra maakt voor Milram zijn debuut in de Ronde van Frankrijk. LONDEN - Voor Robin Haase zit het tennistoernooi van Wimble don erop. Hij werd gisteren met de Amerikaan Sarn Querry uitge--- schakeld in de eerste ronde van het dubbelspel. Het duo verloor van Flavio Cipolla en Denis Gre- melmayr: 2-6 6-2 5-7 6-7 (2). Eer der moest Michaëlla Krajicek al haar koffers pakken. Zij verloor met Marina Erakovic ook in de eer ste ronde van het dubbelspel. ROEHAMPTON - Voor de tweede keer dit jaar is tennisster Lesley Kerkhove doorgedrongen tot de halve finales van een ITF-toer- nooi. De zestienjarige Zierikzeese won gisteren in Roehampton in de kwartfinales van de Japanse Misaki Doi: 7-6 3-6 6-4. In het dub belspel zit Kerkhove ook nog in het toernooi. Met Arantxa Rus, die in het enkelspel al is uitgeschakeld, staat ze in de kwartfinales. KUALA LUMPUR - Maleisië heeft zijn olympische sporters een premie* van 200.000 euro in het vooruit zicht gesteld bij een gouden me daille. Het land won ooit wel een zilveren (Barcelona/1992) en twee bronzen badmintonplakken (Atlanta/1996) op de Spelen, maar de atleten kwamen nog nooit met goud naar huis. Een zilveren me daille is in Peking 60.000 euro waard, een bronzen 20.000. BOÉ - De Nederlandse handboog schutters ontbreken op de Spelen in Peking. Zowel de mannen als de vrouwen is het op het onder deel recurve tijdens de wereldbe kerwedstrijd in het Franse Boé niet gelukt een kwartfinaleplaats af te dwingen. Wietse van Alten, tijdens de Spelen van 2000 goed voor brons, kwam in Boé het verst. De recurver haalde de laatste zestien, maar verloor toen. BRATISLAVA - De Slowaakse voet-» balbond (SFZ) neemt afscheid van bondscoach Jan Kocian. De par tijen gaan op 30 juni uit elkaar na twee teleurstellende jaren „We zijn toe aan een verandering", zei Milos Tomas gisteren namens de SFZ. Sinds de afscheiding van Tsje- choslowakije in 1993 heeft het land zich nog niet weten te plaat sen voor een een EK of WK. ROTTERDAM - Hockey-internatio- nal Maartje Goderie is gisteravond in Rotterdam tijdens de wedstrijd tegen India (4-1) zwaar ten val ge komen. De medische staf van Oranje sloeg meteen alarm. Er werd gevreesd voor een gebroken rib, een geperforeerde long of zelfs een gebroken nek. Nader onder zoek in de kleedkamer wees uit dat de verwondingen bij Goderie (24) relatief meevielen. Novak Djokovic (rechts) feliciteert Marat Safin met zijn overwinning. foto Anja Niedringhaus/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47