die zei 'ik wil er voor gaan' Sluis-Hoeke: wedstrijd in een wedstrijd Organisatie wil punten pakken om gewenste datum terug te krijgen. Vijftiende Jo de Roo Toertocht vanuit Goes Marseille tast diep in buidel voor Ben Arfa Seizoen voorbij voor Alco van de Ketterij Cesar Beilo naar WK triatlon voor studenten PZC Donderdag 26 juni 2008 43 een-half het maximum. Want ik heb alleen maar pijn in m'n been. En pijn is moeilijk te vinden op een röntgenfoto." Bij het jeugdteam leerde Eisbeth haar vriend Mark Aalders uit Goes kennen. Hij speelt in het nationale herenteam, dat zich niet plaatste voor de paralympics. Drie jaar gele den ging het stel samenwonen in Goes. Van Oostrom trainde in Mid delburg en speelde wedstrijden bij de Antwerp Players. Ze heeft hele maal haar plek gevonden in Zee land. „Als je na Bergen op Zoom de bos sen uitkomt, denk ik altijd: heer lijk, ik ben thuis." Vorig jaar in Duitsland speelde de basisschooljuf haar eerste toer nooi, het EK. Doordat ze tweede werden, was deelname aan de pa ralympics zeker. Vanaf dat mo ment besloot Van Oostrom voor een plek in de selectie te vechten. „Eigenlijk was het mijn vriend die zei: 'ik wil er voor gaan'. Zijn lichaam gaat steeds verder achter uit door zijn handicap, dus hij weet niet hoe fit hij is voor de Spe len van 2012. Nu was het goede moment." „We moesten een heerlijk huisje in Goes opzeggen en naar Arn hem verhuizen voor onze olympi sche droom. Daar doen we mee aan een project waarbij we elke dag kunnen trainen. Ik ben ge stopt met mijn baan als juf op een school in Kapelle. We hebben er door Karei Pleunis SLUIS - Het zal de meeste deelne mers aan Sluis-Hoeke, de openwa ter-zwemwedstrijd die zondag wordt gehouden, waarschijnlijk ontgaan. Geheel aan het zicht ont trokken speelt er nog een tweede gevecht buiten het water af tussen de organisatie van het evenement en zwembond KNZB. Want waar Sluis-Hoeke tot 2006 het eerste weekeinde van juli 'in portefeuille' had, kwam daar in 2007 plots verandering in. Die da tum werd door de KNZB in 2007 toegewezen aan Scheerwolde. Sluis-Hoeke werd gedegradeerd tot een wedstrijd waarin geen pun ten voor de nationale langebaan- competitie te verdienen waren. Dit tot grote ergernis van de diver- UIT BADMINTON Bangkok. Thailand Open. Mannen, eerste ronde: Pang (Ned)-Lind Thomson (Den) 21-15 21-16, Palyama (Ned)-Vittinghus (Den) 21-15 21-17. Tweede ronde: Pang-Avihingsanon (Tha) 21-16 21-9, Ikeda (Jap)-Palyama 21-19 21-6. HOCKEY Rotterdam. Champions Trophy, mannen. Spanje-Argentinië 2-1 (1-1). Stand: 1. Spanje 4-7 (11-7), 2. Argentinië 4-7 (6-5), 3. Nederland 3-6 (8-5), 4. Australië 3-4 (7-6), 5. Duitsland 3-4 (9-10), 6. Zuid-Korea 3-0 (8-16). Rotterdam. Vierlandentoernooi, vrouwen. Nederland-ln- dia 4-1 (2-1). 5. Paumen 1-0 (sc), 18. Devi 1-1, 35. Dijkstra 2-1 (sc), 50. Paumen 3-1 (sc), 58. Paumen 4-1 (sc). Groot-Brittannië-Zuid-Afrika 2-1 (1-1). Stand: 1. Nederland 2-6 (8-3), 2. heel wat voor opgegeven, maar sport staat bij ons op één." Na maanden keihard werken heeft de enthousiaste topsportster een plekje kunnen bemachtigen in het team dat naar Peking gaat. „Ik wist dat ik kans maakte, want zoveel vrouwen spelen er niet in de eredi visie. Maar je weet niet wat voor ta lent er nog meer in Nederland rondrijdt." se Zeeuws-Vlaamse zwemvereni gingen die de wedstrijd sinds 2003 gezamenlijk vormgeven. Boos en verontwaardigd werd de wedstrijd in 2007 afgeblazen. Dit jaar niet, maar er wordt niet gezwommen in het gewenste weekend in juli. Bovendien is de zaterdag als wed strijddag geschrapt. Het complete programma is nu gebundeld op zondag. Daardoor is de tien kilo meter, het onderdeel dat elk jaar de minste belangstelling trok, uit het programma verwijderd. Caren van Voren van de Stichting Open Water Zwemmen Zeeuw- sch-Vlaanderen zegt dat die beslis sing alles te maken heeft met het overvolle programma op zondag. „Normaal lag het zwaartepunt op zaterdag en zwommen we de tien kilometer op zondag als extraatje." Het is een compleet programma met alle door de KNZB geëiste on derdelen. Dat is nodig om volgend jaar bij de zwembond het eerste Groot-Brittannië 2-6 (4-1), 3. Zuid-Afrika 2-0 (3-6), 4. India 2-0(1-6). TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, tweede ron de: Federer (Zwi/1)-Söderling (Zwe) 6-3 6-4 7-6 (3), Safin (Rus)-Djokovic (Ser/3) 6-4 7-6 (3) 6-2, Baghdatis (Cyp/10)-Thomas Johansson (Zwe) 6-4 6-4 6-4, Wawrinka (Zwi/13)-Del Pot- ro (Arg) 7-6 (5) 6-3 7-5, Bolelli (Ita) - Gonzalez (Chl/15) 7-6 (8) 7-6 (7) 3-6 7-6 (4), Hewitt (Aus/20)-Montanes (Spa) 7-6 (4) 6-0 6-2, Zverev (Dui)-Ferrero (Spa/21) 6-4 6-4 2-1 opgave, Seppi (lta/29)-Serra (Fra) 6-3 6-7 (4) 6-2 6-7 (5) 6-4, Lopez (Spa/31)-Karanusic (Kro) 6-3 6-3 6-4, Reynolds (VSt)-Dancevic (Can) 4-6 7-6(10) 6-4 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Cipolla/Gremelmayr (lta/Dui)-Haase/Querrey (Ned/VSt) 6-2 2-6 7-5 7-6 (2). Vrouwen, eerste ronde: Dementjeva (Rus/5)-Camerin (Ita) 6-3 6-7 (7) 6-3. Tweede Dat het team van haar vriend Mark zich niet geplaatst heeft, is voor hem 'jammer en frustrerend'. „Maar hij vindt het fantastisch voor mij." In Arnhem traint de import- Zeeuwse als enige vrouw elke dag met zeven mannen. Op kracht, conditie, en schot. Daarnaast speel de ze afgelopen seizoen met een damesteam in de herencompetitie. weekeinde van juli opnieuw te kunnen claimen. Want de toewij zing van een datum heeft alles te maken met een wedstrijd in de wedstrijd. Met het aantal punten dus dat organisaties in de wacht weten te slepen. Van Voren: „Op de wedstrijddag bekijken bondsof- ficials hoeveel warmwa ter-douches er staan en hoeveel EHBO-posten er zijn. Ze tellen ook het aantal toiletten langs het parkoers en kijken of je met elektri sche dan wel motorbootjes vaart. Verder is van belang hoe het met de belijning staat en of de organisa tie prijzengeld uitkeert. Op basis daarvan krijg je punten die beslis sen of je het jaar erop de gewenste datum krijgt. Met uitzondering De organisatie achter Sluis-Hoe- ke hoopt dat de wedstrijd vol gend jaar weer het eerste weekeinde van juli kan worden gehouden. ronde: Ivanovic (Ser/1 )-Dechy (Fra) 6-7 (2) 7-6 (3) 10-8, Koeznetsova (Rus/4)-Katerina Bondarenko (Oek) 6-2 6-3, Serena Williams (VSt/6)-Urszula Radwanska (Pol) 6-4 6-4, Tsjak- vetadze (Rus/8)-Gallovits (Roe) 6-4 6-2, Bartoli (Fra/11 )-Perebijnis (Oek) 6-2 7-5, Agnieszka Radwanska (Pol/14)-Domachowska (Pol) 6-1 6-3, Szavay (Hon/15)-Niculescu (Roe) 5-7 7-5 6-2, Vaidisova (Tsj/18)-Stosur (Aus) 6-2 0-6 6-4, Medina Carrigues (Spa)-Schiavone (lta/20) 3-6 7-5 9-7, Barbara Strycova (Tsj)-Alo- na Bondarenko (Oek/28), Mauresmo (Fra/29)-Ruano-Pascal (Spa) 4-6 6-1 6-1, Mat- tek (VSt)-Doesjevina (Rus) 7-6 (8) 6-4, Pavl- joetsjenkova (Rus)-Li Na (Chn) 6-2 6-4, Dellac- qua (Aus)-Parmentier (Fra) 1-6 6-2 6-3, Zheng (Chn)-Baltacha (GBr) 6-2 7-5, Rodina (Rus)-Vesnina (Rus) 6-1 7-6 (0). Dubbelspel, eerste ronde: Benesova/Husarova(Tsj/Slw)-Krajicek/Erakovic (Ned/NZe) 6-0 6-2. „We werden derde. Dat was heel vervelend voor die mannen" Van Oostrom is heel benieuwd naar China. „We gaan in augustus eerst naar Japan om te wennen aan het klimaat en de luchtvochtigheid. We spelen daar hopelijk ook een oefenwedstrijd tegen Japan, dat in onze poule zit. Na een week gaan we naar China en kan het feest be ginnen." van het prijzengeld proberen we invulling te geven aan de wensen van de KNZB. Maar het betalen van deelnemers vinden we hele maal niets." Peter Boekhorst, ook bestuurslid, geeft niettemin aan dat Sluis wel licht aan dat laatste criterium zou willen voldoen. Het ontbreekt ech ter aan een sponsor. „En wat je niet hebt, kun je ook niet wegge ven", aldus Boekhorst die driehon derd deelnemers verwacht. De wedstrijd, waarvoor zich met Astrid Koert (Dordrecht) en Bian- ca de Bruijn nu al twee landelijk bekende toppers hebben aange meld, herbergt waarschijnlijk ook enkele exoten. Drie Egyptische zwemmers en één Egyptische zwemster hebben ingeschreven. Zeeuws-Vlaanderen wordt verte genwoordigd door zus en broer Carmen en Niek de Ridder. Ryan Verplanke zwemt in Sluis vrijwel voor eigen publiek. GOES - De Tourclub Goes houdt zondag voor de vijftiende keer de jo de Roo Toertocht. De deelne mers kunnen meedoen aan een rit over 45 of 115 kilometer. Het vertrek is tussen 9.00 en 10.00 uur vanaf café Mid City op de Gro te Markt in Goes. Het parkoers voert langs de mooie plekjes van onder meer de Bevelanden en Schouwen-Duiveland. De toer tocht is bovendien een goede test voor Ride for the Roses, de fiets tocht die dit jaar in Zeeland wordt gereden om geld voor de kanker bestrijding in te zamelen. MARSEILLE - Olympique Marseille heeft middenvelder Hatem Ben Ar fa overgenomen van de Franse landskampioen Olympique Lyon. De nummer drie van het afgelo pen seizoen betaalt tussen de vijf tien en twintig miljoen euro voor de 21-jarige Fransman. Ben Arfa tekent in Marseille een vierjarig contract. Hij speelde tot nu toe zes interlands voor Frank rijk, maar zat niet bij de selectie voor het EK. GOES - Zijspanracer Alco van de Ketterij is de rest van dit seizoen uitgeschakeld. De uit Grijpskerke afkomstige coureur heeft tijdens een training op de Sachsenring een zware enkelblessure opgelo pen. Van de Ketterij en rijder Herbert Bruner crashten zondag op het cir cuit. Hierbij liep de Duitser Bru ner een zware hersenschudding op. Pas gisteren mocht hij het zie kenhuis verlaten. Van de Ketterij raakte ernstig geblesseerd aan zijn enkel. Waarschijnlijk is er een en kelband afgescheurd. ERDEK - Drie leerling fysiothera peuten en een aankomend arts ver tegenwoordigen ons land op het World University Championship triatlon. De titelstrijd wordt zater dag in het Turkse Erdek wordt ge houden. Onder de Nederlandse deelnemers bevindt zich de uit Vlissingen af komstige Cesar Beilo (hij studeert fysiotherapie). Hij neemt zaterdag deel aan de olympische triatlon met afstanden van 1.5 km zwem men, 40 km fietsen en 10 km lo pen. Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl Eisbeth van Oostrom is benieuwd naar China. „We gaan voor een medaille. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45