Sport Het was mijn vriend VINTERSPORT LlNDESSA li vera Yvonne Wisse meldt zich af voor meerkamp Hengelo Drie biljartteams doen een gooi naar de NK-titel in Nieuwegein Rentree Okken met vierde plaats Royal/De Parel speelt voor het laatst in oude samenstelling. Rolstoelbasketbalster Elsbeth van Oostrom gaat naar Peking. Atleet redelijk tevreden over zijn eerste 1500 meter in jaren. T-shirts. Only-play dameskleding, kinderkleding NU KORTING OP LINGERIE BAD STRANDKLEDING NACHT ONDERMODE live life love livera Zieke atlete hoopt half juli toch nog eis voor Peking te halen. 42 Donderdag 26 juni 2008 PZC door Joop van den Oudenhoven GOES - Drie Zeeuwse biljartteams nemen morgen en zaterdag in ver schillende disciplines aan het NK in Nieuwegein. OBV Schuttershof uit Domburg komt uit in het recreantenkam pioenschap voor 55 plussers. De Domburgers voldoen ruimschoots aan de leeftijdgrens, want die schommelt tussen de 68 en 83 jaar. Bram Wattel is de oudste. De meeste spelers kwamen in een grijs verleden uit in het dorpen- toernooi op Walcheren. Sinds vo rig jaar sloten zij zich aan bij de bil jartbond en namen deel aan de dagcompetitie. Daarin werd de ti tel veroverd, gevolgd door een tweede plaats in de regiokam pioenschappen. Teamleider Adrie Kodde en zijn mannen vinden het een speciale ervaring om op deze leeftijd en na pas een jaar lidmaat schap al op het hoogste niveau Morgen en zaterdag wordt in Nieuwegein het NK biljarten voor teams afgewerkt. Zeeland is met drie ploegen vertegen woordigd. mee te doen. De senioren spelen morgen. Zaterdag is LBV uit Lewedorp aan de beurt. De ploeg werd districts- en regionaal kampioen in het drie banden klein tweede klasse. In dit laatste geval moest captain Hans de Kok verstek laten gaan. Vlak na het behalen van de districtstitel kreeg hij te horen dat hij slokdarm kanker had. De eerste chemoku- ren vielen samen met de regionale eindstrijd. Nu wacht de Lewedorp- se caféhouder op een operatie, maar hij voelt zich goed genoeg om zijn debuut op een NK te ma ken. De Kok: „Het is een belevenis om erbij te zijn. Pech is wel dat Pa trick Vermue, die drie wedstrijden zou spelen een paar ribben heeft gekneusd." Royal/De Parel komt op dezelfde dag uit in het NK derde divisie op de matchtafel. Los van het gegeven dat deelname aan een NK al geen dagelijkse kost is wordt het voor de Sasse formatie ook de laatste strijd in deze samenstelling. Ma- thieu en Dirk Vlerick vertrekken na het seizoen naar de nieuw te vormen formatie in Sluiskil. Team captain Eddie van Goethem, Dion Bergmans, Tonny Dobbelaere en Jens van Dam maken het team compleet. Alle wedstrijden begin nen om 10.00 uur. door Dewi Gigengack 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Vroe ger was ze niet eens zo sportief. „Ik heb een tijdje getennist, een paar andere sporten geprobeerd, een beetje aangeklungeld." Nu traint rolstoelbasketbalster Elsbeth van Oostrom 28 uur per week, in voorbereiding op de paralympics in Peking. „Het is heel snel gegaan. Als je eenmaal in die flow van win nen zit, wil je alleen maar meer." Het eerste dat opvalt aan de zesen twintigjarige basketbalster is dat ze niet in een rolstoel zit. „Ik heb een spierziekte in mijn been. Dat doet pijn, maar ik kan thuis wel kleine stukjes lopen." Op haar twaalfde kreeg ze met gym een bal tegen haar been. „Met trefbal, gewoon heel cru. Toen mijn been na een week nog dik, pijnlijk, paars en koud was, ben ik naar de dokter gegaan. Ik moest direct naar het ziekenhuis. Ik dacht nog: leuk, een ziekenhuis opname, cadeautjes enzo. Het bleek posttraumatische spierdy strofie te zijn. De arts zei dat het al in m'n lichaam zat. Als ik mijn been tegen de brievenbus had ge stoten, was hetzelfde gebeurd." Van Oostrom, die veel en snel praat, heeft nooit wakker gelegen van haar handicap. „Ik ben altijd alle leuke dingen blijven doen. Je vindt daar wel een weg in." Pas op haar achttiende kwam de geboren Schiedamse voor het eerst in aanraking met basketbal. „Ik woonde in Oss, en heb de gemeen te opgebeld dat ik wilde sporten, maar rolstoelgebonden was." Ze ging kijken bij een rolstoelbasket balclub. „Dat vond ik direct heel leuk. Ik begon in de toernooidivi- sie, dan speel je één keer per vier weken. Daarna kwam ik in de pro motiedivisie, waar je elk weekein de speelt." Dat ze de sport nooit 'valide' heeft gespeeld, vindt Van Oostrom geen nadeel. „Ik leerde direct mijn rol stoel heel goed kennen. Dat zijn je voeten, hij zit echt aan m'n kont geplakt." Via het Nederlands jeugdteam kwam Van Oostrom terecht in het Nederlands damesteam. Het was nog wel een gedoe met haar classi ficatie. „Bij rolstoelbasketbal heeft elke beperking een bepaald aantal punten. Hoe zwaarder de handi cap, hoe minder punten. In ons team zit iemand met een hoge dwarslaesie, dat is een éénpunter. Als zij een lage bal vangt, moet ze zich met haar handen weer om hoog drukken. Ik ben een vier-en- Paspoort voor Peking Naam: r~/\ J Elsbeth van Oostrom Geboortedatum: 21 juni 1982 Mooiste olympische herinnering? "De openingsceremonie, als ze de vlam ontsteken. Om dat in het echt mee te maken, dat zal wel kippevel worden." ItWiïf, Beroep: Basisschoollerares Woonplaats: Arnhem Olympische discipline: Rolstoelbasketbal Belangrijkste resultaten: Tweede op het EK 2007 in Wetzlar (Duitsland). Eerste op het pre-paralymisch toernooi in Manchester (Engeland). Meedoen is belangrijker dan winnen? "Natuurlijk is het gaaf om mee te doen. Niet iedere sporter krijgt die mogelijk heid. Maar als je er dan staat, wil je ook winnen. Je hebt er niet voor niets een paar jaar keihard voor getraind. Goud zal voor ons wel iets te hoog gegrepen zijn, maar we gaan zeker voor een medaille." Al eerder in China geweest? „Nee." PZC Rolant Quist NIJMEGEN - Arnoud Okken heeft woensdagavond zijn rentree ge vierd op de atletiekbaan. De 26-ja- rige atleet liep bij de Global Athle tics in Nijmegen de 1500 meter in 3 minuten en 41,84 seconden en werd daarmee vierde. De winnaar was de Zuid-Afrikaan Samson Ngoepe in 3.40,40. Okken raakte vorig jaar door een ongelukkige manoeuvre met zijn motor (die omviel) zwaar gebles seerd aan een enkel. Het indoorsei- zoen moest de Europese kam pioen indoor op de 800 meter aan zich voorbij laten gaan. Vervolgens koos hij ervoor de 800 meter te verruilen voor de 1500 meter. Die overstap, die hij in de toe komst toch al wilde maken, werd versneld omdat Okken door de blessureperiode te weinig kon wer ken aan zijn snelheid. Okken hoopt zich nu op de 1500 meter te plaatsen voor de Olympische Spe len in Peking. Daarvoor zal hij 3.35,70 moeten lopen. Zijn per soonlijk record uit 2002 staat op 3-37,49- Okken was gisteren zelf redelijk te vreden over zijn eerste 1500 meter in jaren. „De enkel heeft geen pro blemen opgeleverd. Ik mis wed strijdritme en ben helemaal stuk. Ik heb de race goed ingedeeld, maar had meer van mijn eindsprint verwacht. Ik ben ge woon blij dat ik weer aan wedstrij den kan deelnemen", aldus de at leet. Sprinter Justin Gatlin blijft pro beren via de rechter deelname af te dwingen aan de Amerikaanse kwalificaties voor de Olympische Spelen van Peking. De kampioen van Athene op de 100 meter heeft zijn advocaten hoger beroep laten aantekenen in Atlanta. Gatlin werd in 2006, nadat in zijn urine te veel sporen van testoste ron waren gevonden, voor vier jaar geschorst wegens herhaalde overtreding van de dopingregels. De eerste keer werd hij betrapt op het gebruik van amfetamine. 1 Nteuwe Burg 22-2% MKtóelbvrg, dl; (0119) 61174'. OPRIL GROTE MARKT 11, GOES BIJ LlNDESSA SERIES MET KORTING: O.a. Marlies Dekkers - Marie Jo - Aubade Chantelle - Simone Pérèle - Selmark OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940 - 2, MIDDELBURG GOES - Voor meerkampster Yvon ne Wisse zijn de kansen op olym pische deelname in Peking flink ge slonken. De uit Vlissingen afkom stige atlete is ziek en meldde zich gisteren af voor de Europa Cup van komend weekeinde in Henge lo, waar ze de limiet van 6159 pun ten wilde proberen te halen. Wisse (26) voelt zich al een week niet optimaal. Ze is 'slap en ener gieloos' en herstelt slecht van de niet eens zo zware trainingen. Daarnaast heeft ze maagklachten. Haar sportarts Peter Vergouwen, bij wie ze gisteren langs ging, con stateerde een verhoogde hartslag en een hogere bloeddruk. Uit Wis- se's bloedwaarden bleek dat er sprake is van een bacterieprikkel in haar maag en/of darmen. Deel nemen aan een zware wedstrijd in Hengelo zou niet verstandig zijn en dus besloot ze de wedstrijd in eigen land te laten schieten. De deur naar Peking is nog niet he lemaal dicht. Wisse wijkt nu, als ze tenminste helemaal hersteld is, uit naar het Griekse Nafplion. Daar is op 12 en 13 juli, iets meer dan een maand voor de olympi sche zevenkamp, de allerlaatste kwalificatiemogelij kheid Vorig jaar deed Wisse ook mee in Nafplion. Nadat het in eerdere wedstrijden was mislukt, probeer de ze daar nog op het laatste mo ment aan de eis voor het wereld kampioenschap te voldoen. En met succes: de Walcherse noteerde een persoonlijk record (6086 pun ten) en mocht naar Osaka. Bonds coach meerkamp Ronald Vetter: „Sneu voor Yvonne. Hopelijk her stelt ze snel. Dan staat de deur naar Peking nog op een kier."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44