Sp Duitsland slaat toe in slotfase Kiplagat plaatst zich dan toch voor Peking 7.995,- 39 GRANDO KORTING GRATIS Q 45 1 a 42 en 43 Phillip Lahm schiet ploeg in 90e minuut naar finale EK voetbal. SHOWROOMUITVERKOOP! KORTINGEN TOT 70%! KEUKENS www.grando.nl Nederlandse van Keniase afkomst slaagt na drie pogingen. GRATIS LCD-TV+ 25% EXTRA MONTAGE! Novak Djokovic laat het afweten op Wimbledon Donderdag 26 juni 2008 s Rolstoelbasketbalster Elsbeth van Oostrom gaat naar Peking Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie BASEL - Het EK 2004 kende in Grie kenland een onverwachte win naar. De kans dat de titel dit jaar opnieuw naar een niet-traditio- neel voetballand gaat, is gistera vond gehalveerd. In de eerste hal ve finale verloor Turkije gisteren met 3-2 van Duitsland, dat zondag in Wenen in de finale staat. Het werd een 'Turkse ontknoping' in Basel, met Duitsland in de rol van Turkije. Phillip Lahm zorgde in de 90e minuut voor de winnen de treffer. Een slot om je vingers bij af te likken. Turkije, dat dit toer nooi al drie keer eerder een achter stand in de slotminuten wegwerk te, was even daarvoor op gelijke hoogte gekomen. Semih Sentürk tekende voor het doelpunt, zoals hij dat eerder deed tegen Kroatië en Zwitserland. Lange tijd leek het duel op een ver lenging af te stevenen, maar de toch al aangename strijd ontbrand de nog eens goed in de 79e mi nuut, na een blunder van de Turk se doelman Rüstü Recber. Hij stormde op een voorzet van Phil lip Lahm zijn doel uit, maar hij was veel te laat om Miroslav Klose van scoren af te kunnen houden. De kopbal van de spits vloog het door Rüstü verlaten doel in (1-2). Turkije speelde gisteravond in Ba- Wlj Philipp Lahm heeft Duitsland naar de finale van het EK gescho ten. In een spectaculaire slotfase maakte hij in de 90e minuut de winnende treffer tegen Turkije. sel met wit. Zoals Rusland in de kwartfinales het Nederlands elftal met succes bestreed, zo legde Tur kije de Duitsers op de pijnbank. Het resulteerde binnen een kwar tier tot twee kleine mogelijkhei- den en één grote kans: doelman Jens Lehmann mocht niet moppe ren dat Kazim Kazim de lat raakte. Dat deed de in Engeland opge groeide aanvaller - zijn moeder komt van het Turkse deel van Cy prus - negen minuten later nog eens, maar nu was Ugur Boral ter plekke om de bal over de doellijn te werken (1-0). Slechts negen minuten had Tur kije dit toernooi op voorsprong ge staan, daar kwamen gisteren welge teld vier minuten bij. Schweinstei- ger kopieerde zijn treffer tegen Por tugal door vanaf de rechterkant van het middenveld over te steken naar de eerste paal, waar hij werd gevonden door Podolski (1-1). Het was een ongekende opening van een wedstrijd die werd ge maakt door Turkije. Getroffen door blessureleed en vier schorsin gen vond bondscoach Fatih Terim het gisteravond plotseling tijd de aanval te kiezen, en dat nieuwe jas je zat zijn ploeg als gegoten. Bij Turkse voetballers gaat techniek doorgaans boven tactiek. Ruim tachtig minuten werkte die strate gie, tot Klose en Lahm hun vernie tigende werk verrichtten. Terim: „Het Turkse voetbal staat in ieder geval weer op de kaart. Niemand zal ons vergeten in de toekomst. Op het WK 2010 en EK 2012 zal iedereen rekening met ons houden." Aan Rusland vanavond de kans een finale tussen twee tra ditionele voetballanden (Duits land en Spanje) te voorkomen. Middelburg Woonboulevard De Mortiere (t.o. Mediamarkt) Tel: 0118-643558 Betaalbaar Keukméestgn Actie is geldig tijdens de actiedagen, niet geldig i.c.m. andere acties Vraag naar de voorwaarden. Hulst Industrieweg 2 (In Morres Wonen) Tel: 0114-374455 elke zondag operA Ziènkzee Grevelingenstraat 7A (Naast Aldi supermarkt) Tel: 0111-420646 NIJMEGEN - Ze had er drie pogin gen voor nodig maar Lornah Kip lagat mag naar de Olympische Spe len in Peking. De Nederlandse van Keniaanse afkomst kwalificeerde zich gisteravond bij de Global Athletics in Nijmegen. Kiplagat liep daar de 10.000 meter in 31.04,01. De eis om afgevaardigd te worden is 31.22,14. Het was de derde kwalificatiepo ging van de wereldkampioene op de halve marathon en twintig kilo meter. Eerder mislukten haar op tredens in Istanbul en Utrecht. In Turkije waren de race en organisa tie zo chaotisch dat er geen fat soenlijke tijd gelopen kon worden. In Utrecht stapte ze onlangs na 6000 meter uit de wedstrijd, om dat ze nog niet volledig was her steld van een virusinfectie. Kiplagat trof het gisteren in Nijme gen ook niet echt. De wind blies behoorlijk over de vernieuwde baan, wat niet bevorderlijk is voor een tien kilometer. Op verzoek van haar echtgenoot en manager Pieter Langerhorst werd de wed strijd een half uur uitgesteld, in de hoop dat de wind in die periode nog wat verder zou gaan liggen. Dat bleek een goede zet, want de wind werd opmerkelijk minder tij dens de race. „Ik was er een beetje bang voor", zei Kiplagat, die als tweede eindigde achter de Ethiopi sche Mestewat Tufa. Kiplagat moest wel in Nijmegen. Veel alternatieven voor een nieu we poging waren er niet meer. Alarmfase vijf was echter iets voor half elf verdwenen. Dolgelukkig passeerde Kiplagat als tweede de fi nish. Afmeting: 300 x 300 cm. Verkrijgbaar in diverse kleuren en maten. m MET 25% EXTRA KORTIN GRATIS MONTAGE SLECHTS: op greeploze keukens Bastian Schweinsteiger viert de gelijkmaker tegen Turkije. foto Jon Super/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41