Cultuur Ervaren 'nieuwkomer' heeft zijn bestemming gevonden Tips voor festivalgangers Milieu hoog in vaandel 'We zijn uitermate verguld met het feit dat we de Counting Crows zo ver hebben gekregenPeter Slager (Blaf) Veelgeprezen album zorgde voor doorbraak soulzanger Alain Clark. Band Wolff presenteert Actueel verslag van single op Brouwersdam festival op site PZC SI B Top 1.000 Klassiek Cd-box met de meest geliefde, klassieke melodieën T9P XÖP3000 [ERSEMTRA PZC Concert at Sea concert/ atSEA PZC Donderdag 26 juni 2008 (37 door Rolf Bosboom In de auto, op weg van het ene concert naar het andere, heeft Alain Clark wel even tijd om te praten. Twee optredens op één dag is niet meer uitzonderlijk, want de 29-jarige funk- en soulzan ger is hot sinds hij eind vorig jaar het succesalbum Live it out uit- bracht en drie grote hits This ain't gonna work, Father and friend, Blow me awayop rij scoorde. „In oktober is het begonnen en sindsdien is het niet meer opge houden", zegt Clark, die morgen avond op Concert at Sea optreedt. „Er komt ineens een hoop op me af, maar uiteindelijk is het fijn dat je vaak kunt spelen en met veel plezier muziek mag maken. Daar gaat het toch om." Met zijn album oogstte hij veel waardering. Twee maanden gele den was hij samen met Anouk zelfs de grote winnaar van de 3FM Awards, met prijzen voor beste zanger, beste single Father and friend) en beste nieuwkomer. Die laatste kwalificatie is enigszins aan- Alain Clark vechtbaar, want hij is al geruime tijd actief in de muziek, zowel voor als achter de schermen, on der meer als producer voor onder anderen Ali B en Boris. In 2004 bracht hij een Nederlandstalig al bum uit. „Dat zag ik toch meer als een project." Met Live it out heeft Alain Clark helemaal zijn bestemming gevon den. „Ik ben al vanaf mijn zestien de bezig en de hele tijd had ik het idee om dit album te maken. Ik heb het gevoel dat ik al die jaren er varing heb opgedaan om dit te kunnen opnemen. In die zin is de cd ook een soort conclusie van een periode. Inmiddels ben ik al- Een festival waar 55.000 men sen op afkomen, vraagt nog al wat van organisatie én be zoekers. Organisator Machiel Hof man geeft enkele tips om de dag zo soepel mogelijk te laten verlo pen. Ga, als je dichtbij woont, op de fiets. Dat is verreweg het snelste en het makkelijkste. Wie met de auto gaat, raden wij aan op tijd te vertrekken, omdat er een enorme piek in het verkeer zal zijn. Het verkeer vanuit Zeeland moet par keren op Neeltje Jans. Daar vertrek ken bussen naar de Brouwersdam. Het parkeren is gratis; de bus kost vijf euro per persoon voor een re tourticket. Op onze website van het festival staat een filmpje over het verkeer en het parkeren. Wees niet verbaasd als je het fes tivalterrein via de noordzijde be reikt. Het grootste deel van de be zoekers, ook die vanuit Zeeland, komt aan die zijde binnen. De bus sen stoppen op de N57, die in zijn geheel als busstation wordt inge richt. Via een brug over de dam kom je bij de noordingang terecht. Neem geen drinken of eten mee naar het festivalterrein zelf, want dat moeten we om veilig heids- en milieuredenen in beslag nemen. Ook bijvoorbeeld klapstoe- len mogen niet mee. Professionele foto- en filmapparatuur is even min toegestaan, maar gewone klei ne camera's zijn geen enkel pro bleem. Ga na de Counting Crows niet met z'n allen in één keer weg. Dat werkt niet. Mensen worden steeds in groepen toegelaten tot het bus- senplatform. Wees dus geduldig en blijf als het kan nog even op het terrein. Een dj draait er mu ziek en op schermen wordt aange geven hoe lang de wachttijd is. Kijk op onze website voor de laatste informatie. Luister naar het weerbericht en hou daar rekening mee in je kledingkeuze. De kaartverkoop via de website is gisteren gesloten. Nog geen kaar ten? Geen nood, want de laatste kaarten worden vrijdag en zater dag bij de ingang verkocht. www.concertatsea.nl Concert at Sea besteedt opval lend veel aandacht aan het milieu. Vorig jaar was het al het eerste klimaatneutrale festival in Europa, wat wil zeggen dat alle C02-uitstoot die het evenement te weegbrengt, wordt gecompen seerd. Morgen openen de cabare tiers Viggo Maas, Peter Heerschop en Joep van Deudekom, die Con cert at Sea presenteren, het Kli- maatbos in wording bij Renesse en doen optredende artiesten mee aan de actie 'Plant het voort'. Greenpeace vraagt tijdens Concert at Sea aandacht voor de campagne MaakSchoonSchap, bedoeld om de verkoop van bedreigde vissoor ten tegen te gaan. De speciale festi- val-T-shirts zijn klimaatneutraal ge produceerd en gemaakt van biolo gisch katoen. De drank wordt ge schonken in biologisch afbreekba re bekers, gemaakt van maïs. Van de Zeeuwse Milieufederatie heeft het festival het HIER-logo ontvangen, als bewijs van een duurzame, klimaatneutrale opzet van het festival. De ZMF is ook op het festival aanwezig. Opvallend genoeg ontbreken afval bakken op het terrein, maar dat is om veiligheidsredenen. Er wordt alles aan gedaan om de dam na af loop weer schoon op te leveren. De milieu-aandacht past bij Blof, dat onlangs daarvoor ook een prijs ontving (MDG Award). De band heeft een eigen fonds. Van elk con certkaartje gaat 25 cent daarin, om kleinschalige duurzaamheidspro jecten te ondersteunen. weer aan het schrijven voor nieu we dingen, waarbij ik toch weer een stapje verder probeer te gaan." Zijn agenda is overvol, met als een van de hoogtepunten de Sym- phonica in Rosso-concerten in sep tember in het Arnhemse Gelre- dome, met Lionel Richie. „Hij is al tijd een van mijn helden geweest. Hij heeft zoveel nummers geschre ven waarvan ik zou willen dat ik ze had gemaakt. Het is een enor me eer dat ik daarvoor ben ge vraagd en dat ik deel mag uitma ken van zo'n groot evenement." Ook Concert at Sea staat in hoofd letters in zijn agenda genoteerd. „Ik heb heel veel met de kust. Het lijkt me geweldig om in die sfeer te spelen, dus ik kijk er erg naar uit." Als het goed is, komt zijn bla zerssectie ook mee. „Dat ben ik ze ker van plan. De laatste tijd heb ben we ook meestal met de com plete formatie gespeeld, dus inclu sief drie blazers en een percussio nist. Dan staan er toch tien, elf man op het podium." Goede kans dat ook zijn vader Dane Clark, met wie hij Father and friend op nam, meedoet. Hij rekent op mooi weer. „En als dat het niet zo, dan blazen wij de wolken gewoon weg." SCHARENDIJKE - De nieuwe band Wolff presenteert zaterdag tijdens Concert at Sea haar single Zoen. In de groep spelen twee Zeeuwen: gi tarist Michael Coomans en drum mer Michiel van Zundert. De set list voor het optreden op de Brou wersdam staat op de website van de band, evenals geluidsopnamen van de nummers. GOES - De PZC doet de komende dagen uitgebreid verslag van Con cert at Sea. Naast de verslagen in de krant van zaterdag en maandag zijn er gedu rende het weekeinde op de websi te van de krant regelmatig actuele foto's, filmpjes, nieuwtjes, sfeerim pressies en korte recensies van de optredens te vinden. www.wolffmuziek.nl www.pzc.nl Voor iedereen die van klassieke muziek houdt, maar ook voor mensen die er kennis mee willen maken. Met deze collectie geniet u urenlang van prachtige, klassieke muziekstukken! W bestel op www.pzc.nl/webwinkel rnmmrnmmmm Burgh Haamstede sponsor stands Zeeland podium i eten en drinken 'f toiletten mindervaliden dek m gasten dek O Heineken dek jHH busvervoer Op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni vindt voor de derde keer Concert at Sea plaats. Het festival, dat wordt gehouden op de Brouwersdam, heeft dit jaar 13 bands en 2 di's op het programma staan. Programma Vrijdag 27 juni 19.15-19.45 uur:# Eva Auad 20.15-21.00 uur:# Alain Clark 21.30-22.15 uur:# Beef 22.45-23.45 uur:# Los Vapapenos 23.45-01.00 uur:# 538 DJ Zaterdag 28 juni 13.02-13.30 uur: Z Bluem 14.00-14.45 uur: Z Milow 15.15-16.00 uur: IOS 16.30-17.15 uur: Z StevieAnn 17.30-18.10 uur:The Scene 18.12-18.35 uur:4Z Wolff 18.40-19.40 uur:- Krezip Scharendijke V 20.10-21.30 uur: H Blaf Brouwershaven 22.00-23.30 uur: - Counting Crows 23.30-01.00 uur: Wicked Jazz Sounds DJ s Z Zeelandpodium Hoofdpodium vanaf de parkeerplaats P2 rijden bussen heen en weer naar het feitivalterrein. Westenschouwen Kamperland cert at Sea na deze editie verder zal gaan en de steeds hogere ver wachtingen kan waarmaken. „Ik weet niet of we volgend jaar weer een buitenlandse band hebben, want het hierheen halen van Counting Crows is zeker niet evi dent. Een buitenlandse band is nu eenmaal een stuk duurder dan wel ke Nederlandse band dan ook", zegt Slager. „Programmeren is al tijd een uitdaging, zeker als je in de Nederlandse vijver vist. Er zijn hier nu eenmaal relatief weinig topbands. De laatste die de stap van het clubcircuit naar het grote podium heeft kunnen maken, is Racoon. Het wordt dus hoog tijd dat er nieuwe bands doorbreken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39