Concertgangers gaan voor arrangement at Los Vapapeftos Clark IK Drie maanden cel geëist voor bedreigen van burgemeester Beef Kaarten 10 euro Campings en parken zitten komend weekend bijna helemaal vol. f W' Hennepkwekerij in Vlissingen opgerold Fhenanighans treden op in de Oude Smidse Man betast oudere vrouwen in Nollebos m WJ Eva Auad Radio 538 DJ Vrijdagavond 27 juni ÉÉHÉHÉ ■HHI MM Campinghouder zegt dat Asselbergs en agenten liegen. w PZC Donderdag 26 juni 2008 29 door Martijn de Koning RENESSE - Schouwen-Duiveland staat weer aan de vooravond van een invasie aan Concert at Sea-gan- gers. Recreatieondernemers profi teren dankbaar van de uitbreiding van het festival van één naar twee dagen. Hun aanbod van arrange menten vindt gretig aftrek. De formule van de aanbiedingen is even simpel als handig: voor 32 euro per persoon overnacht je twee keer op een camping naar keuze en krijg je een vrijkaartje voor het vrijdagconcert, inclusief vervoer heen en terug. Boeken kan alleen via de website van Con cert at Sea. Dat de eerste avond voor niet-Zeeuwen alleen te bezoe ken is in combinatie met dat arran gement, helpt natuurlijk ook een heleboel. Voor ondernemers is Concert at Sea dan ook een gou den kans, beseffen velen van hen. Het moment is prima: nog net voor het seizoen, maar wel met veel kans op mooi weer en ook verder genoeg te doen in de regio. Zestien campinghouders en twee bungalowparken in de regio doen mee. Sinds begin februari kan bij hen gereserveerd worden, en dat gaat hard. Gisteren hadden slechts vijf campings nog wat arrange- mentplekken vrij. Zo zijn er op camping De Brem in Renesse nog wat plaatsen, vertelt eigenaar Daniël Viergever. „Maar ik verwacht dat die in de loop van de week bijna allemaal bezet ra ken." Net als andere jaren doet De Brem iets extra's. „We bieden een vip-arrangement aan voor 99 euro per persoon. Dat is inclusief een kaart voor zowel vrijdag als zater dag en verder onder meer een ont bijt en barbecue." Het bijzondere aanbod trekt vol gens Viergever de 'wat oudere jon geren'. „We zien elk jaar voor een groot deel dezelfde gezichten." De kans om te kiezen is ook voor landschapscamping Kijkuit bij Zonnemaire een kracht. De gezin nen met kinderen die het concert bezoeken, hoeven niet zo nodig naar een camping in de buurt van de Brouwersdam, die vaak bezet zijn door jongeren. Zeker niet om- ITJ De organisatie van Concert at Sea verwacht zo'n 25.000 gasten op het eiland tijdens het festival. Veel van hen maken gebruik van arrangementen. dat de organisatie busvervoer re gelt van en naar de camping. „We hebben 150 mensen via het arran gement", vertelt Esther Deist. Ook zij ziet straks veel dezelfde gezich ten als vorig jaar. Bungalowpark Aquadelta bij Brui- nisse trekt weer een ander soort concertbezoekers: degenen die niet zo van kamperen houden. Die hebben het er best voor over om vier keer dertig kilometer in de bus te zitten. Ook Aquadelta zit bijna vol. Volgens mede-organisa tor Leo van Vliet bieden de cam pings en parken samen zo'n zeven duizend plaatsen via het arrange ment aan. Een zelfde aantal bezoe kers overnacht los daarvan bij de zelfde of andere ondernemers. Onderdak Concertgangers konden bij zes tien campings en twee bunga lowparken op Schouwen een arrangement boeken. Elf daarvan zitten al vol. De Brem, De Duinhoeve, Gins- terveld, Zierikzee en De Klep perstee (Goeree) hebben nog (een beetje) plaats. Gasten kunnen ook een huisje huren bij Port Greve en Aquadelta. VLISSINGEN - De politie heeft giste ren in een woning aan de Van Ho- gendorpweg in Vlissingen een hen nepkwekerij ontmanteld. Op de zolder van het huis troffen agen ten 32 stekjes en twintig planten aan. De bewoner, een 39-jarige man, is aangehouden. Na het afleg gen van een verklaring kon hij aan het einde van de middag weer naar huis. Gemeentewerkers heb ben de planten en apparatuur afge voerd. KOUDEKERKE - De Schotse band Fhenanighans treedt zaterdag op in de Oude Smitse aan het Dorps plein in Koudekerke. Deze band, die Schotse folkmu ziek speelt, begint zaterdag om 21.30 uur te spelen. De muzikan ten bespelen viool, gitaar en ban jo. De bandleden komen oorspron kelijk uit Schotland, maar wonen allemaal al enige tijd in Neder land. VLISSINGEN - De politie van Vlissin gen zoekt een jonge man die de af gelopen weken voornamelijk oude re vrouwen lastigviel op de wan delpaden in het Vlissingse Nolle bos. De man sprak de vrouwen aan en betastte hen. In de meeste gevallen gebeurde dit tussen 13.00 en 16.00 uur. De politie vermoedt dat meerdere vrouwen zijn betast, maar dat die geen aangifte hebben gedaan. De politie roept deze vrou wen op dat alsnog te doen. concenC p iST; ■Tv Verkrijgbaar bij VVV Middelburg. Vlissingen, Burgh-Haamsiede. Zierikzee. Ouddorp aan Zee en Renesse TEAM -fc Heinetei «pa 1 m DEN HAAG - Tegen de man die vo rig jaar burgemeester jack Assel bergs van Schouwen-Duiveland met de dood bedreigde, is in hoger beroep drie maanden gevangenis straf geëist. De aanklager bij het gerechtshof in Den Haag nam met die eis af stand van de eis die vorig jaar bij de rechtbank Middelburg viel: ne gen maanden celstraf Toen de rechtbank Middelburg drie weken celstraf voldoende achtte, ging het Openbaar Ministerie in hoger be roep. Dat diende gisteren bij het gerechtshof in Den Haag. Aan het begin van de zitting vroeg de 45-jarige verdachte uit Bruinis- se in een niet te stuiten en slecht verstaanbare woordenstroom om drie getuigen op te roepen: burge meester Asselbergs en twee politie mensen. „Dan zal blijken dat die al ledrie liegen." Hij doelde op ande re gebeurtenissen die voorafgingen aan de doodsbedreiging die hij op 6 augustus van het vorig jaar bij |"W Tegen de man die vorig jaar de burgemeester van Schouwen-Dui veland, Jack Asselbergs, bedreig de is in hoger beroep drie maan den celstraf geëist. burgemeester Asselbergs door de brievenbus schreeuwde. Volgens de verdachte is er alles aan gedaan om hem en zijn gezin van het eiland te pesten. De man vertelde dat zijn zoon twee keer in elkaar is geslagen. De politie zou de daders kennen, maar er is nie mand aangehouden. Verder kreeg de man geen horecavergunning voor de camping die hij had ge kocht, vanwege zijn lange strafblac dat hij in de Rotterdamse wijk Crooswijk had opgebouwd. Ook dreigde een deel van de camping weg te moeten voor aanleg van een jachthaven. Op 6 augustus be sloot de man 'na een paar biertjes' om de zaak met Asselbergs te be spreken. Hij reed naar de ambtswo ning. Asselbergs deed niet open. „Toen heb ik alleen maar door de brievenbus geroepen: 'Als mij of mijn kinderen iets overkomt, dan overkomt jullie ook iets'", verklaar de de man gisteren. Het gerechtshof wees het verzoek af om burgemeester Asselbergs en de twee politiemensen als getui gen te horen. De president van de rechtbank deed dat zonder zijn twee collega's te raadplegen. In de eis is ook nog een voorwaardelijke celstraf van drie maanden begre pen, met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak op 9 juli. 2 stuks Eierkoeken 2 zakken a 10 stuks 149 3.12- De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 26 juni l/m zondag 29 juni 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. PgOMOTIEPAK 48 PADS Senseo Koffiepads alle soorten, prcmatiepak 4S pads Varkenshaas lang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31