Ig«ö»ïd Veel steun voor actie Veers deel N57 weer in beeld Tien maanden cel voor overvaller WALCHEREN 36 en 37 Raadsfracties niet onder de indruk van pleidooi bewoners. Brasseriemenu Pianoleerlingen 31 Minister zinspeelt op uitvoering 'gehele oorspronkelijke plan'. Kraanvogel Kamermuziek in het Van de Perrehuis Counting Crows op Concert at Sea herenigd met Blof Donderdag 26 juni 2008 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De actie voor een park op het Molenwater heeft de steun van 2650 huishoudens in Middelburg. „Deze actie wordt breed gesteund", is de conclusie van Jurgen Vos van de Socialis tische Partij, die de actie heeft ge organiseerd. De handtekeningen zijn gisteravond tijdens een specia le commissievergadering over het nieuwe theater overhandigd aan het college van B en W. Vijftien van die mensen lieten gis teren ook nog persoonlijk weten dat ze liever een stadspark dan een theater op het Molenwater hebben wanneer Miniatuur Walcheren is verhuisd. Een groot deel van de commissie bleek niet erg onder de indruk van die pleidooien voor meer groen, behoud van het histo rische karakter van de binnenstad en de uitgesproken vrees voor meer auto's in de buurt. „Er blijft genoeg groen over", vond Jo Kodde (CDA). „En is het Bolwerk geen park?" WD'er Ben- no Nieuwenhuis liet doorscheme ren de klachten over het parkeren overdreven te vinden. Piet Kraan (PPM-Kraan) haalde zich de hoon van de publieke tribune op de hals door te zeggen dat de Abdij ook wel gesloopt kan worden als de be woners zich willen verzetten te gen hoogbouw in de binnenstad. „Ik trek de conclusie dat u van de binnenstad van Middelburg een open luchtmuseum wilt maken", zei Jan Troost (SGP). Ook wethouder Albert de Vries (PvdA) is niet van plan om zijn standpunt te veranderen naar aan leiding van de actie of de inspre kers. Hij wil dat de gemeenteraad volgende week dinsdag ja zegt te gen de bouw van het theater op het Molenwater „Er is gewoon ver- W* De actie voor de aanleg van een park op het Molenwater in Middelburg heeft de steun van 2650 huishoudens in de stad. deeldheid in de stad. Bij elke loca tie voor een theater zijn voor- en tegenstanders. Wij denken dat het verstandig is om duidelijkheid te creëren, daadkracht en moed te to nen." Groenlinks was afgezien van de SP de enige fractie die de voorstanders van een park een hart onder de riem stak. „U bent overtuigend geweest", zei Joke van Nieuwenhuizen. „En u zet ons op nieuw aan het denken." De insprekers vonden dat de ge meenteraad niet zomaar voorbij kan gaan aan de wens van de be woners. Veel hoop hadden ze er niet op. „Het is toch allemaal al voorgekookt", zeiden ze na afloop. pagina 26: 'Het Molenwater behoort open en onbebouwd te zijn' MIDDELBURG - Altviolist Mikhail Zemstov speelde in het Van de Perrehuis (Zeeuws Archief) voor deelnemers aan de concertwandeling die gister middag werd gehouden in het kader van het In ternationaal Muziekfeest Middelburg. Vanaf de Markt liepen zo'n 120 muziek- en monumenten liefhebbers in groepen langs historische locaties in de binnenstad. Onderweg werden ze vergast op kamermuziek. Behalve in het Van de Perrehuis waren er ook optredens in de kloostergangen van de abdij en in het Zeeuws veilinghuis. De con certen werden gegeven door verschillende musi ci die tijdens het Muziekfeest te gast zijn in Mid delburg. Het festival met kamermuziek, dat dit MIDDELBURG - De rechtbank heeft gisteren een achttienjarige Middel burger veroordeeld tot een celstraf van in totaal 21 maanden waarvan elf voorwaardelijk. Rondom zijn achttiende verjaar dag brak de jongeman op een aan tal plaatsen in de Stromenwijk in. Hij beroofde ook, gemaskerd en dreigend met een nepwapen, een 89-jarige man. De rechtbank vindt vooral die daad zeer ernstig. Voor al ook omdat het slachtoffer nog steeds die overval niet heeft ver werkt. Hoewel hij tijdens de overval op de bejaarde man minderjarig was, is de Middelburger op verzoek van de officier van justitie bestraft vol gens het volwassenstrafrecht. r)ön"D\7FFI!"DV Markt51 l Middelbur§ ULC 1 J Jv V Xx JX Ju JA. X Toh8 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur met kerrie-gembersoep, gevuld bananenblad en spekkoek 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drui vrijdag 27 juni, 15.45-17.30 uur van Edmée Maljaars (kerijmiddelburg.nl Het spannendste moment is als de trein gaat rijden Tip? redwalch@pzc.nl door Henk Postma DEN HAAG - Er is ineens weer zicht op de aanleg van de nieuwe Rijks weg N57 op Walcheren volgens het oorspronkelijke plan. Dus ook op het grondgebied van Veere. Mi nister Camiel Eurlings schrijft dat aan de Tweede Kamer. „Rijk en regio", aldus de minister, „houden perspectief op realisatie van het complete oorspronkelijke plan binnen de planperiode op het grondgebied van Veere." Vol gens gedeputeerde Toine Poppe- laars betekent dit dat binnen tien jaar ook het Veerse deel van de nieuwe weg kan zijn aangelegd. De provincie zal daar dan het voor touw voor moeten nemen. De mi nister meldt de TVveede Kamer dat de regio uiterlijk in 2009 met een financieringsvoorstel komt voor 'het gehele oorspronkelijke plan'. Gedeputeerde Poppelaars ziet goe de mogelijkheden, nu Veere zich bereid heeft verklaard 'substanti eel' mee te betalen. De financiering van het Veerse deel vanaf Middelburg tot aan Serooskerke (Gapingsweg) is al rond, laat de minister weten. Het Rijk legt daar 2,35 miljoen voor op tafel, de provincie 3,5 ton. De ministeriële mededelingen ko men op een opmerkelijk moment. De Raad van State, die op 4 juli zit ting houdt over bezwaren tegen de nieuwe N57, liet juist gisteren een brief bezorgen. Daarin wordt de hint gegeven dat de financiële uitvoerbaarheid een rol zal spelen bij de beoordeling van het geschil. De Raad van State wil ook ingaan op de vraag of het tracébesluit nog wel rechtsgeldig is. Volgens tegen standers kan de nieuwe N57 niet meer worden aangelegd omdat de geldigheidstermijn van het tracébe sluit is verstreken. jaar voor de tiende keer wordt gehouden, duurt nog tot en met zaterdag. Vanavond om 20.00 is in de Zeeuwse Concertzaal muziek te horen van Schulhoff, Dvórak en Brahms. Zaterdag wordt het Muziekfeest in de Concertzaal afgesloten met stukken van Debussy, Fauré en Messiaen. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Natuurlijk kwamen er opmerkin gen van collega's. Wie hangt er nou een kraanvo gel boven zijn bureau? Hij vond het een prachtexem plaar, van bamboehout en kokos- schillen, zo afkomstig uit de werkplaats van een Afrikaanse ambachtsman. Een uit losse rin getjes opgebouwde nek zorgde dat de kraanvogel zijn snavel sierlijk in een denkbeeldige water plas kon dopen. Of hij ze zag vliegen? Wanneer kwam het eerste ei? Gisteren verscheen de man ten kantore en trof daar een geel briefje aan op het toetsenbord van zijn computer: 'De grote vo geltrek is allang begonnen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27