EU weert illegale visser RDELIGE VAKANTIES Omstreden Bulgaars weeshuis amper verbeterd 1 Duikers vinden veel doden in scheepswrak 24 jaar ervaring, kwaliteit en toch voordelig door rechtstreekse verkoop. Vast gereserveerde plaatsen in de bus, dus nooit meer dringen. Berlijn - Praag - Wenen - Loire - Normandië - Tirol - Salzburg - Toscane - Bloemenrivièra - Kroatië - Griekenland - Mallorca - Polen Met tevreden klanten uit heel Nederland 8 I Woensdag 25 juni 2008 PZC LUXEMBURG - Vissers in de EU wor den scherper gecontroleerd op ille gale vangsten. Overtreders wach ten bovendien zwaardere straffen, kunnen op een zwarte lijst komen en zelfs uit de EU worden ge weerd. De EU-ministers van Visse rij hebben dat gisteren besloten. Volgens schattingen is een aanzien lijk deel van de gevangen vis ille gaal opgevist. Wereldwijd zou het gaan om vis met een waarde van ruim tien miljard euro per jaar. Het gaat veelal om niet-Europese schepen die deze vis aan land brengen. Afspraak is dat iedere visser in het buitenland vanaf januari 2010 een certificaat moet tonen dat zijn im- portvis legaal is. Schepen die de re gels overtreden, kunnen op een zwarte lijst komen, zodat ze ner gens in de EU nog welkom zijn. Minister Gerda Verburg (Visserij) en haar collega's hebben ook afge sproken om de straffen meer gelijk te trekken. Elk land mag betrapte vissers voortaan beboeten voor minstens drie tot vijf keer zoveel als de waarde van de gevangen ille gale vis. De maatregelen zijn volgens minis ter Verburg nodig om de huidige visbestanden te beschermen. Veel van haar suggesties zijn overgeno men, zoals minder rompslomp bij de controle in de havens. Milieu- en natuurorganisaties had den ook sterk aangedrongen op de aanpak van illegale vissers. FUZHOU - In het Centrum voor Bescherming en Onder zoek van Reuzenpanda's in Fuzhou wordt een reuzen- panda schoongesproeid. China haalt de laatste gevan gen reuzenpanda's uit het Wolong-natuurreservaat in het aardbevingsgebied in Sichuan. De pandaverblijven zouden niet langer veilig zijn. Door de aardbeving wordt gevreesd voor modderstromen en aardverschui vingen. foto AP MANILA - Duikers van de Filipijnse marine en kustwacht hebben giste ren in het wrak van de zaterdag vergane veerboot Princess of the Stars stoffelijke resten van veel slachtoffers aangetroffen. Het schip met 850 opvarenden ging za terdag in noodweer ten onder. Tot dusver zijn er 38 overlevenden. MOGILINO - Het weeshuis in het Bulgaarse Mogilino, waar docu mentairemakers van de BBC dit voorjaar zwaar verwaarloosde ge handicapte kinderen ontdekten, is amper verbeterd. Dat meldde de Belgische stichting Help the Child ren gisteren. Vrijwilligers van de stichting be zochten het weeshuis en zagen dat de bedjes, personeel en verzorging niet waren veranderd. Alleen de dringende medische hulp was ver beterd. „Bij ons bezoek was het schitte rend weer, maar de kinderen moesten bijna de hele dag binnen blijven", aldus Chris Dusauchoit van de stichting. „Wij mochten kinderen geen snoep geven omdat ze dan konden stikken. Even later zie ik het personeel ons snoep op eten." De Belgische stichting heeft inmiddels 400.000 euro ingeza meld voor hulpprojecten voor ge handicapten in Bulgarije. De Bulgaarse overheid heeft meer malen gezegd dat het weeshuis zou sluiten. Maar het blijkt dus nog steeds open. Staatssecretaris Frans Timmermans (Europese Za ken) bezocht het weeshuis in ja nuari. Hij beloofde Bulgarije te hel pen om de zorg voor lichamelijk en geestelijk gehandicapte kinde ren te verbeteren. Gratis folder met meer dan 150 reisaanbiedingen. Pendelreizen; Met de nieuwste bussen naar Spanje, Kroatië en Hongarije Tot 100% kinderkorting Vroegboekkorting Eigen vervoer; Met eigen vervoer naar onze bestemmingen Zeer scherpe prijzen Overtuig uzelf op: www.solmarhotel.nl SPANJE Extra ingekocht: Appartementen in Salou. ook in iuli/auqustus! Appartementen Pins Marina LG. Salou Gelegen aan de doorgaande weg tussen Salou en Cambrils, vlakbij de boulevard, het strand en diverse winkels en uitgaansgelegenheden. Vertrek in juli, 10 dagen, 2-kamerappartement voor max. 4 pers. al vanaf 335,- p.p.. Verblijf met 2 personen: 2 x 335,-. De evt. 3e en 4e persoon betalen alleen de busreis a 118,-. Bij een verblijf met 4 personen betaalt u dus maar 226,50 p.p..3-kamerappartement voor max. 6 personen: v.a. 405,-. De 3e, 4e, 5e en 6e persoon betalen slechts 118,-. Vertrek iedere maandag en vrijdag. Appartementen Salou Pacific LG. Salou Deze smaakvol ingerichte 2-kamerappartementen zijn centraal gelegen in Salou, op ca. 350 m. van het strand. Prijzen hoogseizoen al vanaf 360,- p.p. Bij verblijf met 4 personen betalen de 3e en 4e persoon alleen de busreis en is de gemiddelde prijs slechts v.a. 239,- p.p.. Vertrek iedere maandag en vrijdag. Hotel Miami*"' VP. Calella Al jaren tot volle tevredenheid in ons programma! Vriendelijk personeel en goede service. Gelegen op slechts 50 km. van het bruisende Barcelona. Vertrek op 4 juli, 10 dagen, 275,-; 17 dagen, 475,-; vertrek op 7 juli, 14 dagen €399,-. Verblijf van een kind t/m 10 jaar gratis in het hotel bij 2 volbetalenden. KROATIË Kroatië staat bekend om de mooie natuur en is een bezoek zeker waard! Maak nu zeer voordelig kennis met dit schitterende land. U verblijft bijv. in: Hotel Vespera*** HP, Mali Losinj; vertrek 18 juli, 10 dagen 346,-. Meerdere hotels en data mogelijk. HONGARIJE Diverse hotels aan het Balatonmeer in Hongarije; het grootste meer van Midden-Europa, waar u heerlijk kunt wandelen in de bossen of over de wijnbergen. Er zijn hier ook veel watersportmogelijkheden. Hotel Festival*** HP, Balatonföldvar; vertrek 11 of 18 juli, 10 dagen €299,-. EXCURSIE- en STEDENREIZEN Wilt u graag in groepsverband op reis en veel van een land zien? Dan zijn onze specials iets voor u! Wij vragen uw speciale aandacht voor de volgende reizen (onderstaande excursiereizen zijn incl. Royal Class toeslag): 5dagen Loire 2 juli €265,- Kastelenroute in het hart van 'La douce France'. 5daaenNormandië 22aug. €254,- Lang weekend naar deze romantische streek ten westen van Parijs. 8 dagen Polen 14aug. €425,- Een indrukwekkende reis met historische hoogtepunten. 10 daoen Kroatië-Dalmatië 22aug. €525,- Een combinatie van mooie cultuur, prachtige natuuren mooie baaien. 10 daoen Balatonmeer 22aug. €449,- Bezoek Budapest en de prachtige natuur van het Balatonmeer. 10 daoen Spanie-Costa Brava 22aug. €419,- Ontdek dat Spanje meer te bieden heeft dan zon, zee en strand. Al onze prijzen zijn p.p., gebaseerd op een 2-pers. kamer. Verblijf van een kind gratis geldt bij 2 volbetalenden, voor het kind betaalt u dan alleen de busreis. Verplichte toeslag Royal Class €25,- p.p.; brandstoftoeslag 5,- p.p.; administratiekosten 5,-. Bekijk alle aanbiedingen op www.solmar.nl Lees dit alles en veel meer in onze gratis folder. Bel 0495 588 740 of surf naar www.solmar.nl of stuur ons een e-mail en meldt u aan wanneer u op de hoogte wilt blijven van steeds de laatste aanbiedingen! VV V_ V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8