eel and Verzet tegen plan stichting Hevne^ Nieuwe natuur bij de Zwartegatsekreek Raadslid Cees Freeke verwacht geen heil van nieuw promotieorgaan. Raad Sluis vergadert toch om half acht Buurtbus besturen mag van provincie tot 75 Mauritsfort wordt mogelijk opgeknapt Absdale klaar voor polderfeesten Vier veegmachines genoeg in Terneuzen Jongens bekennen vernieling speeltuig PZC Woensdag 25 juni 2008 I 25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De oprichting van een stichting regiopromotie en ar beidsmarkt in Zeeuws-Vlaanderen is weggegooid geld en voegt wei nig toe aan de al bestaande organi saties. Dat betoogt de Terneuzense raadsfractie Lijst Cees Freeke (LCF). De stichting gaat de ge meente Terneuzen jaarlijks 188.000 euro kosten. „Geld voor niets tastbaars", houdt Freeke zijn collega-raadsleden voor. Het idee van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten om samen op te trek ken is geboren uit de gezamenlijke deelname aan een emigratiebeurs, om de dreigende leegloop van de regio tegen te gaan. Een goed idee, vindt Freeke, maar onvoldoende reden voor een stichting. „Het is weliswaar begrijpelijk dat bestuur ders hun gang willen gaan en wil len volstaan met een jaarverslag of een evaluatie, maar de invloed van de raad wordt dan minimaal ach teraf" Het raadslid denkt dat er al genoeg instellingen actief zijn op het ge bied van promotie en de arbeids markt, zoals de N.V. Economische Impuls Zeeland. „Bij de oprichting daarvan werd al meteen gemeld dat de resultaten niet meetbaar zul len zijn. Bij de voorgenomen stich ting zal dat niet veel anders zijn." Ook het VW, het CWI en het WerkServicePunt zijn al actief. „Onvoldoende grond om een extra stichting te rechtvaardigen", vindt Freeke, „Dubbel werk leidt namelijk nimmer tot dubbel resul taat." Stichtingen die gedeeltelijk met op overheidsgeld draaien hebben vol gens Freeke 'nimmer een klein en slagvaardig bestuur en plegen voorts een zichzelf in standhou dend personeelsbeleid te voeren. Een dergelijke stichting kan zon der enige noemenswaardige demo cratische invloed vooraf, haar gang gaan'. Het voorstel van het college be helst volgens Freeke 'uitgebreide kretologie, maar biedt feitelijk niets reëels aan'. De bestaande 'stuurgroep promotie' volstaat vol gens hem. „Als andere instanties, zoals het CWI, een stichting wil len initiëren, dan moeten zij dat zelf doen. Kan het CWI onvol doende de markt bedienen dan moet zij orde op zaken in eigen huis stellen." GROEDE - De aanleg van recreatienatuur bij de Zwarte gatsekreek tussen de Groese Duintjes en Groede staat op het punt van beginnen. Bij deze kreek komt in totaal bijna 21 hectare recreatienatuur. Voor de bezoekers is dat natuurgebied goed te zien vanaf een fietspad. De dijk wordt beplant voor de privacy van de camping. Het waterschap start met de uitvoering na de oogst. foto Camile Schelstraete BESTEMMINGSPLAN HERZIENING WIJZIGING GELUIDSZONE AXELSE VLAKTE IIl j§^ Op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ligt het ontwerpbestemmingsplan Herziening wijziging geluidszone Axelse Vlakte II van 26 juni tot en met 6 augustus 2008 ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dins dag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het ontwerpbestemmingsplan is eveneens integraal te raad plegen via de website www.terneuzen.nl/ actueel/ bestemmingsplan. Het ontwerpbestemmingsplan Herziening wijziging geluidszone Axelse Vlakte II voorziet ten zuiden van Sluiskil in een geringe uitbreiding van de geluidszone om het industrieterrein Axelse Vlakte II. Daartoe worden drie bestemmingsplannen gedeeltelijk herzien. In samen hang daarmee wordt een afzonderlijke procedure doorlopen voor het vaststellen van een hogere grens waarde voor twee in het gebied liggende bedrijfswonin gen. Gedurende de inzagetermijn kan iedereen schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij de Raad van de gemeente Terneuzen, postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Mondelinge zienswijzen kunnen, nadat hiervoor een afspraak is gemaakt, naar voren worden gebracht bij de heer A. van Hoeve, telefoon 01 15-455 OOO.Tevens is het mogelijk om uw zienswijze via de gemeentelijke website kenbaar te maken. U vindt daar tevens informatie over de verdere afhandeling van uw zienswijze. WET RUIMTELIJKE ORDENING J ■w- Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend dat op grond van artikel 23, lid Ivan de Wet op de Ruimtelijke Ordening in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht het ontwerpbestemmingsplan Terneuzen Zuidwest van 26 juni tot en met 6 augustus 2008 ter inzage ligt bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het ontwerp bestemmingsplan Terneuzen Zuidwest is eveneens inte graal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/ actueel/ bestemmingsplan. Het ontwerpbestemmingsplan Terneuzen Zuidwest omvat het deel van de bebouwde kom van Terneuzen gelegen tussen de Rooseveltlaan, de mr. F.J. Haarmanweg en de in eikaars verlengde liggende Dokweg, Zuidlandstraat en Serlippensstraat. Het bedrijventerrein tussen de mr. F.J. Haarmanweg en de Hogendijk valt er buiten. Voor dit gebied zijn een zevental bestemmingsplannen van toepassing die qua opzet en bestemmingsmethodiek sterk van elkaar verschillen. Het ontwerpbestemmingsplan Terneuzen Zuidwest heeft tot doel het onderbrengen van boven genoemd gebied in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch-planologische onderbouwing en bestemmingsregeling. Het gaat om een consoliderend (behoudend) bestemmingsplan waarin geen nieuwe ruimtelijke initiatieven zijn meegenomen. Terneuzen, 25 juni 2008 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink <x,r SLUIS - De gemeenteraad van Sluis vergadert morgen toch vanaf 19.30 uur. Hoewel veel bestuurders in eerste instantie te kennen gaven de wedstrijd Rusland-Spanje graag live op televisie te zien, hebben B en W in overleg met de raadsle den toch besloten het reguliere tijdstip aan te houden. De Sluise bestuurders wilden vorige week vanaf 17.00 uur vergaderen, omdat ze Nederland in de halve finale van het EK verwachtten. MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben gisteren besloten de leeftijdslimiet voor be stuurders van de buurtbus in Oost-Zeeuws-Vlaanderen met vijf jaar op te schroeven tot 75 jaar. De buurtbusvereniging had dat ge vraagd omdat één van de vrijwilli gers zeventig is geworden, maar nog goed gezond is en graag door wil rijden. GS vinden dat goed, mits oudere chauffeurs zich jaar lijks medisch laten keuren. HOEK - In het kader van het Inter- regporject Staats Spaanse linies zijn er plannen om in overleg met Stichting Landschapsbeheer Zee land en buurtvereniging Maurits fort de contouren van het fort landschappelijk te versterken. Mau ritsfort kan zo een aantrekkelijk onderdeel worden van de Linie van de Braakman, denken B en W van Terneuzen. Er wordt nog ge zocht naar geld voor het project. ABSDALE - Het buurtschap Absdale maakt zich voor de kermis die van vrijdag 4 tot en met zondag 6 juli op de rol staat. Plaats van hande len is feesttent aan de Riet -en Wulfsdijkweg. Vrijdagavond be gint om 19.00 uur een levend tafel voetbal toernooi. De eerste dag wordt afgesloten met een gezellig samenzijn. Zaterdag is er een beach party. Zondag volgt er een braderie en een show met land bouwvoertuigen. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft met vier veegmachines voldoende capaciteit in eigen huis om alle straten schoon te houden. Dat is gebleken uit onderzoek door een extern bureau. Het con tract met Dethon voor het inhu ren van een veegmachine is opge zegd en dat bespaart de gemeente 60.000 euro. Het geld wordt an ders ingezet voor straatreiniging zoals prullenbakken ledigen, hand vegen en de zwerfafvalploeg. ZUIDZANDE - Drie jongens, 13 en 14 jaar oud, uit de gemeente Sluis zijn gisteren door de politie ge hoord in verband met vandalisme in de speeltuin aan de Sint Joris- straat te Zuidzande vorige week. De jongens bekenden een glijbaan in de fik te hebben gezet. De scha de bedroeg 2500 euro en zal op hen worden verhaald. Het trio is doorverwezen naar het buro Halt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69