een enorme aantrekkingskracht' Iedere expositie heeft eigen thema Geen beschermde gebieden Begraven duurder tot 2010 Parkeren wordt niet duurder College bekijkt reclametaks Gewonden bij ongeval Valweg Rotonde Rooseveltlaan veiliger Wel notitie in de maak over bescherming van oude panden. Z PZC Woensdag 25 juni 2008 I 23 GROEDE - Van zaterdag 28 juni tot vrijdag 15 augustus zijn zes Mare Chagall exposities in Zeeuws-Vlaanderen. Elke tentoon stelling heeft een eigen thema. In Aardenburg is dat Vrouwen in de Bijbel in de Doopsgezinde Kerk aan de Weststraat 37. In de Luther se Kerk in Groede is het thema On- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Delen van de gemeen te Terneuzen worden voorlopig niet aangewezen als beschermd dorps- of stadsgezicht. Daarvoor is op dit moment geen aanleiding, antwoorden burgemeester en wet houders op de algemene beschou wingen van GroenLinks. Die zei het jammer te vinden dat het eti ketje 'beeldbepalend' enkel op pan den wordt geplakt. Er zouden ook ZAAMSLAG - Bij een eenzijdig onge val maandagavond laat op de Val- weg in Zaamslag zijn de bestuur der en een passagier gewond ge raakt en overgebracht naar het zie kenhuis in Terneuzen. Het gaat om een 55-jarige man en een 69-ja rige vrouw uit Stekenen. De Belg reed komende vanaf de ze Aarde. Tevens zijn er woensdag avondcursussen en workshops in Creatief op Zolder aan de Scherp- bierseweg in Groede. De Chagall-expositie in Oostburg is in de St. Eligiuskerk aan het St. Eligiusplein 17 met als thema Mo- zes. In zorgboerderij Juutsom aan de beeldbepalende stedenbouwkundi ge eenheden onder moeten vallen, zodat ze beter beschermd kunnen worden, vindt GroenLinks. „Door allerhande onwillekeurige verbou- wings- en sloopactiviteiten ver brokkelt meer en meer het beeld van met name dorps- en stads centra binnen onze gemeente. Dat is naar onze mening niet cultuur historisch verantwoord. Laat ons het oude niet steeds zien als ouwe troep." Volgens B en W is een notitie over het onderwerp in voorbereiding. Het college wijst er op dat ook de provincie initiatieven neemt om Grote Huissenspolder de dijk af en een weiland in. Het paar slaagde erin op eigen kracht uit de auto te komen. Uit een blaastest bleek dat de Belg te veel had gedronken. Zijn auto is later weggesleept door een takelbedrijf Beide slachtoffers hebben de nacht doorgebracht in het ziekenhuis. Oranjedijk ia in Waterlandkerkje is het thema Circus, Clowns en Dieren. Over de Hadassarmen is het thema van de Chagall-exposi tie in de PKN Kerk aan de Louisast- raat 43 in Sluiskil. Op zondagmid dagen om 15.00 uur zijn voordrach ten over de verschillende facetten rond de Hadassarmen. de verpaupering van woningen te rug te dringen. Daarom wil het col lege, alvorens met een concreet voorstel te komen, een en ander af stemmen met de provincie. Op dit moment worden alle beeld bepalende panden in de gemeente geïnventariseerd. Vervolgens zul len er gemeentelijke monumenten worden aangewezen waarvoor de eigenaren in geval van verbou- B en W van Terneuzen zien op dit moment geen aanleiding om delen van de gemeente aan te wijzen als beschermd stads- of dorpsgezicht. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen bekijkt of de rotonde aan de Rooseveltlaan in Terneuzen veili ger gemaakt kan worden voor de daar overstekende voetgangers en fietsers. De wijkraad Noordpolder heeft daar al meerdere keren op aangedrongen. Samen met een ver- keersdeskundige en in samen- In de Grote Kerk aan de Noord straat in Terneuzen is het thema Chagalls Boekomslagen. Tijdens de openingsuren wordt muziek gemaakt door verschillen de musici uit Terneuzen en omge ving. Hl www.chagall-exposities.nl wing of restauratie een subsidie van de gemeente kunnen krijgen. Voor dat doel worden een monu mentenverordening en een subsi dieverordening opgesteld. In de raadsvergadering van oktober zal daarin aan de raad een besluit wor den gevraagd. Er is voor dit jaar 200.000 euro beschikbaar. „Afhan kelijk van het succes van de subsi dieregeling zal er voor de vervolgja- ren worden bezien of de hoogte van het bedrag toereiken is", aldus B en W. „In genoemde verorde ning zullen ook de voorwaarden waaronder subsidie verkregen kan worden, worden vastgelegd." spraak met de wijkraad willen bur gemeester en wethouders de moge lijkheden van aanpassing van de si tuatie ter plaatse bespreken. Daar bij wordt ook de doorstroming van het doorgaande verkeer be trokken. Het college denkt de ge meenteraad voor 1 november uit sluitsel te kunnen geven. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De begraafrechten in de gemeente Terneuzen worden op zijn vroegst pas in 2010 bevro ren. Volgend jaar stijgen de tarie ven in elk geval nog trendmatig met drie procent, blijkt uit de ant woorden van burgemeester en wet houders op de algemene beschou wingen van de verschillende raads fracties. Met name voor Top Gemeentebe langen en de SGP hoeven de be graafrechten zeker niet kostendek kend te zijn, maar B en W vinden dat dit wel moet. Vorig jaar waren de inkomsten overigens hoger dan de kosten, maar dat had te maken met een inhaalslag bij het verlen gen van begraafrechten. De PvdA wil de tarieven juist niet bevriezen. De fractie wijst er op dat de kosten voor crematie volle dig ten last komen van de betrok ken burgers. Niet-kostendekkende tarieven voor begraafrechten ge ven volgens de PvdA extra finan ciële druk op alle burgers, dus ook degenen die al de volle last dragen van crematie. Burgemeester en wethouders kondigen een onder zoek aan in hoeverre het tarief voor de opslag van urnen zich ver houdt tot het tarief voor begraven. Afhankelijk van de ontwikkelin gen rond de kosten en de inkom sten willen B en W vanaf 2010 de jaarlijkse inflatiecorrectie van de ta rieven met drie procent achterwe ge laten, melden ze. TERNEUZEN - De parkeertarieven in Terneuzen worden volgend jaar niet verhoogd. Burgemeester en wethouders willen daarmee reke ning houden met de concurrentie positie van de ondernemers in de Terneuzense binnenstad. Het college zegt de ontwikkelin gen rond het betaald parkeren nauwgezet in de gaten te zullen houden. Immers, nu coffeeshop Checkpoint gesloten is scheelt dat de gemeente op jaarbasis ruim 200.000 euro aan inkomsten uit parkeergeld. „In hoeverre dit op termijn gecompenseerd wordt door hogere opbrengsten als ge volg van een stijging van andere bezoekers en minder lasten als ge volg van minder uit te voeren on derhoud en toezicht, kunnen wij op dit moment niet inschatten." TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen het idee van de PvdA om een reclame belasting in te voeren voor bedrij ven voorleggen aan de onderne mers in de gemeente. De beoogde belasting heeft als grondslag het aantal reclame-uitin gen van een bedrijf De netto op brengst van de belasting wil de PvdA volledig ten goede laten ko men aan activiteiten om de winkel centra in de verschillende kernen te promoten. Pieter Zuidema richt in de Lutherse Kerk in Groede een tentoonstelling van werken van Marc Chagall in. foto's Camille Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67