Zeeland PZC Lot coffeeshops in handen raad Meningen verdeeld over 'ijzeren gordijn' Gas- en warmteleverantie voor kassen zeker 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 27 27 College schuift gedoogbeleid op bordje raadsfracties. Muur van basalt maakt Spuiplein in Breskens intiemer. Onzekerheid over aandeel Yara na onderzoeken weg. Luxe verzorgingsplaats voor mens en dier langs de snelweg Woensdag 25 juni 2008 Provincie vindt steun aan voedselbanken zaak van gemeenten Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De raad van Terneu- zen moet zelf met voorstellen ko men om het gedoogbeleid voor softdrugs aan te passen. Het college van burgemeester en wethouders stelt dit in een reactie op de algemene beschouwingen van de fracties op de perspectie- vennota 2009-20t2. Het twee weken geleden gelanceer de voorstel van het CDA om in Terneuzen over te gaan naar een 'beperkt gedogen' vindt het colle ge 'sympathatiek', maar ook niet meer dan dat. Burgemeester en wethouders voe ren onmiddellijk aan dat het gedo gen van softdrugs-verkoop aan al leen Terneuzense gebruikers (vol gens het CDA hooguit 200 per dag) moeilijk te controleren en te handhaven zal zijn. Het dagelijks bestuur van Terneu zen deelt de mening van het CDA dat een gemeenschappelijke aan pak van het drugstoerisme van Maastricht tot aan Terneuzen abso luut een toegevoegde waarde zal hebben, maar gelooft er niet in dat zo'n beleid van de grond komt. „El ke gemeente kiest voor de beste oplossing voor haar eigen bewo ners", melden B en W. De meningen van de raadsfracties over het huidige en toekomstige ge doogbeleid lopen nogal uiteen. De Fractie Broekhuijsen en Lijst Cees Freeke pleiten voor meer poli- tie-inzet en een harde aanpak van W* Terneuzen moet bij het Rijk aan- kloppen voor extra geld voor de bestrijding van het drugstoeris me. Zeker nu Maastricht daar voor negen ton heeft gekregen. overlast en illegale handel. Groen- Links beticht de grote partijen in Terneuzen van een populistische omgang met de materie, maar acht een discussie over het beleid zin vol, omdat de actualiteit het door de raad vastgesteld beleid van 1995 volledig heeft achterhaald. De PvdA vindt dat B en W van Terneuzen door justitie en politie niet serieus worden genomen, om dat de bestuurlijke maatregelen (de verplaatsing van de coffees hops) door toedoen van justitie volledig in de wielen werd gere den. De PvdA wil nu geen megacoffee- shop terug, ook niet aan de grens. De PvdA pleit voorts voor een uit eindelijke legalisering van soft drugs. Christenunie en CDA vin den dat het gedoogbeleid bij conti nuering zich alleen hoeft te rich ten op de lokale markt. Terneuzen moet als internationale wietstad geen rol meer willen spelen. TOP/Gemeentebelangen vindt dat Terneuzen nog eens moet aanklop pen bij het Rijk voor extra midde len voor de bestrijding van het drugstoerisme. Zeker nu de ge meente Maastricht recentelijk ne gen ton voor dat doel heeft gekre gen. door Frank van Cooten BRESKENS - De meningen in Bres kens over de muur van basalt langs de Grote Kade zijn verdeeld. De woordvoerster van de gemeen te Sluis spreekt over een 'verbete ring van het verblijfsklimaat van het Spuiplein', ondernemers aan hetzelfde plein vinden het juist een gedrocht, terwijl de voorzitter van de plaatselijke ondernemers vereniging vindt dat er niet zo ge zeurd moet worden. De muur van basaltblokken langs de Grote kade is ongeveer 1,50 me ter hoog maar niet overal, bena drukt de woordvoerster. Er komt immers nog een trottoir die op be paalde plaatsen langs de muur wat hoger ligt dan op andere plaatsen. „Het Spuiplein wordt intiemer", zegt de woordvoerster. „En aan de binnenkant komen banken." Niet iedereen is echter even blij met het 'ijzeren gordijn'. „Van de openheid is niets meer over", zegt Edgar de Rooy van restaurant De Boeg aan het Spuiplein 39. „Het zicht op de terrassen is weg. Een gemiste kans." Voorzitter Arno Boomert van de Bedrijfsbelangenvereniging vindt de ophef over de muur jammer. „De totale reconstructie genereert op termijn meer omzet en dat is goed voor alle ondernemers." De nieuwe muur langs de Grote Kade in Breskens moet het Spuiplein een intiemer karakter geven, maar ondernemers aan het plein zijn er niet blij mee. foto Camile Schelstraete door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - WarmCo, het samen werkingsverband van Zeeland Seaports, Yara en Visser 8c Smit Hanab, kan de tuinders in het nieuwe kassengebied in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone de le vering van CO2, water en warmte garanderen. Gisteren bereikte WarmCo overeenstemming met kunstmestfabrikant Yara over de toekomstige leveranties. Directeur Jan Uilenreef van WarmCo beves tigde dit. De voorbije maanden werd er ook binnen het Zeeland Seaports-be- stuur gevreesd dat Yara zou afha ken. Het kassenproject zou dan di rect gevaar lopen. In de meiverga dering van het schap sprak de Ter neuzen wethouder Adhemar van Waes zijn zorgen hierover nog uit. Volgen Uilenreef waren die zorgen niet terecht. „Yara is altijd in ge sprek gebleven. Het probleem was dat Yara moest laten onderzoeken of het mogelijk was om CO2 uit het producteproces adequaat af te vangen. Hetzelfde verhaal betrof de warmte. Yara gebruikt CO2 om ureum te maken en produceert het gas om te leveren aan de voe dingsindustrie. Dat is zuiver gas. Daar blijven wij af, wij willen het W* WarmCo wil op zeer korte ter- mijn beginnen met de aanleg van een leidingennet voor gas en warmte. De kosten voor het sys teem lopen op tot 80 miljoen. gas dat vrijkomt bij de productie van andere stoffen. Dat kan nu effi ciënt worden gewonnen", aldus Uilenreef WarmCo gaat de komende maan den in allerijl beginnen met de aanleg van de infrastructuur voor de warmte-en gasleidingen. Dit complete complex gaat tussen de 70 en 80 miljoen euro kosten. Een deel daarvan is subsidiabel. Bij de diverse overheden liggen inmid dels aanvragen. Yara draagt aan het leidingennet maximaal een miljoen euro bij. De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscollectie op: LULULU.interieur-paauive.nl Zuidweg 20' Zonnemaire om 401318

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65