Deltaweek is aan 38e editie toe Handbalclubs Limburg bundelen kracht 38REISRRDRR Wesley Sneijder weerlegt geruchten transfer naar Manchester United Twee topteams uit de provincie mogen in eredivisie beginnen. Tien dagen zeilen op de Oosterschelde en de Noordzee. g|IgSp ontdek vergelijk BOEK PZC Woensdag 25 juni 2008 I 35 MADRID - Wesley Sneijder heeft gis teren geruchten weerlegd dat hij door Real Madrid betrokken zou worden in een spelersruil met Manchester United. Volgens verschillende Spaanse me dia zou de international naar Enge land verkassen om een transfer van de Portugees Cristiano Ronal- do mogelijk te maken. „Koninklij ke onzin!", schrijft Wesley Sneij der op zijn persoonlijke website, met een verwijzing naar de bij naam van zijn werkgever Real Ma drid. „Toen ik Ajax verliet, wilde ik maar één ding en dat was naar Real Madrid gaan", aldus Sneijder. „Het is de beste club van de we reld. Nu ik hier ben, wil ik veel ti tels winnen en dit shirt zo lang mogelijk dragen. Kortom, ik ben gevleid door de belangstelling van Manchester United, maar dat gaat niet door. Punt." Als het aan de oud-Ajacied ligt, gaat de transfer van Christiano Ro- naldo wel door. „Ik hoop dat hij zich bij ons voegt", schrijft de mid denvelder. Real zou honderd mil joen voor de jonge aanvaller bie den, de club ontkent dat. MAASTRICHT - Een topteam uit Zuid-Limburg doet komend sei zoen al zijn intrede in de eredivi sie van het mannenhandbal. Ook het beoogde talententeam uit Lim burg stapt in op het hoogste club niveau. BFC uit Beek, Sittardia uit Sittard en V8cL uit Geleen leveren de spelers voor beide teams. Dat zei Thieu Kikken gisteren namens de drie clubs. Een convenant over tophandbal in Zuid-Limburg, waar ook het pro vinciebestuur zijn handtekening onder zet, ligt klaar. „Volgend seizoen is een voorberei dingsjaar", zei Kikken. „We gaan van start met de twee teams, maar moeten verder werken aan de structuren om het tophandbal vorm te geven. Bovendien krijgen de clubs meer gelegenheid naar el kaar te groeien." De Limburgse clubs slaan de han den ineen nu het handbal in de provincie snel in kwaliteit terug loopt. Vroeger was Limburg het handbalbolwerk van Nederland. De plannen voor het topteam en talententeam zijn afkomstig uit het haalbaarheidsonderzoek, dat Joop Alberda (technisch directeur volleybalbond) en Frank van den Wall Bake (sportmarketingdeskun- dige) al in april presenteerden. Provincie en clubs omarmden de uitkomsten, waarbij een fusie tus sen de drie clubs achterwege blijft. Toch konden zij de oprichting van een tophandbalclub pas onlangs definitief rondkrijgen. In de tussen tijd hebben veel ongeduldige hand ballers hun heil elders gezocht. Zo raakte BFC onder anderen zijn ta lenten Jasper Adams en Joeri Ver- jans kwijt. door Dewi Cigengack GOES - Rond de 130 boten doen dit jaar mee aan de Slam Delta- week, die vrijdag begint. Het tien dagen durende zeilevenement be leeft zijn 38e editie. Deelnemers komen vooral uit Zuid-West-Nederland en het rivie rengebied. Ook een aantal beken de Zeeuwen doet mee, zoals Rinus Platschorre, echtgenoot van de commissaris van de Koningin. Vorig jaar konden zeewedstrijden niet doorgaan. Door de harde was de organisatie gedwongen de wed strijden (de zogenoemde Veroni ca- en Roompotrace) op de Noord zee af te blazen. „Het is te hopen dat de ze dit jaar wel kunnen door gaan", zegt Deltaweek-woordvoer- der Kees van der Vaart. „Dat zijn de races die onder ruwe omstan digheden worden gevaren. Ze stel len hogere eisen aan de beman ning, aan de navigatie en de zeebe stendigheid. Het gebeurt wel eens dat iets minder ervaren zeilers zee ziek worden." De Deltaweek heeft vaker harde wind gehad. „In een van die jaren kwamen van de twintig boten er maar twee aan de finish. De rest stopte tussentijds", herinnert Van der Vaart zich. „Op de winnende boot voer toen Pieter van Nieu- wenhuyzen mee. Hij is de enige Nederlander die, als bemannings lid van de Alinghi, twee keer de America's Cup won." Een ander onderdeel is het NK rond- en platbodemjachten, dat de eerste vier dagen wordt verzeild. „Leuk is dat we dit jaar weer eens Yerseke aandoen", vindt Van der Vaart. „Want Yerseke hoort bij de Deltaweek." In de twee weekenden komen de echte wedstrijdvaarders in actie. Doordeweeks zijn het vooral gezel ligheidszeilers die meedoen. „Aan de Buutengaetsrace doen bijvoor beeld veel bedrijventeams mee", zegt Van der Vaart. De wedstrijden worden gevaren met verschillende typen boten, die een handicap krijgen om de strijd eerlijk te laten verlopen. De eind tijd wordt bepaald door de tijd die een boot over een bepaald par koers doet, te vermenigvuldigen met de handicap. In het eerste weekend worden wedstrijden gehouden voor een heidsklassen. Dit zijn boten die wél helemaal gelijkwaardig zijn, zo dat de eerste die over de finish komt, ook de winnaar is. Programma Deltaweek Vrijdag 27 juni: Aanbrengrace, Krammersluis-Zierikzee. Zater dag 28 juni: Zeelandwedstrijd I, Zierikzee-Zierikzee. Zondag 29 juni: Zeelandwedstrijd II, Zierikzee-Zierikzee. Maandag 30 juni: Buutengaetsrace, Zie- rikzee-St. Annaland. Dinsdag 1 juli: St. Annaland-Wemeldinge. Woensdag 2 juli: Wemeldin- ge-Yerseke. Donderdag 3 juli: Yerseke-De Val. Vrijdag 4 juli: Zeewedstrijden voor ORC en IRC. Roompotsluis-Roompots- luis; Zeelandbrugrace Colijns- plaat-Colijnsplaat. Zaterdag 5 juli: Colijnsplaat-Colijnsplaat. Zondag 6 juli: Deltafinale, Co lijnsplaat-Colijnsplaat. AAW'W: W A' TV. if •.v.- bpt'j! f .w}> .?nt 1 Sfewrld Biigod gr .ZTfliurio? AÖ tsrn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63