'Wij willen niet dwarsliggen' G. van boven Na zeven jaar knokken nog steeds met lege handen Zeeland Airport beraadt zich op protest tegen uitbreiding camping. Verongelukte man is inwoner van Tholen 066 voor afschaffen derde pinksterdag een ervaren allround badkamer/keukenmonteur een aspirant badkamer/keukenmonteur Technologisch bedrijf vestigt zich in Goes Raad Sluis vergadert toch tijdens voetbal Geen plekje meer vrij? www.vanbovepkeukens.nl Brand in Scherpenisse werd ware lijdensweg voor eigenaar schuur. PZC Woensdag 25 juni 2008 25 door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Na jarenlang be stookt te zijn met kritiek en proce dures zit Peter Geysen van Zee land Airport nu aan de andere kant van de tafel: dit keer is hij het die zich verzet tegen plannen van mensen in de omgeving. Hij is het niet eens met de uitbreiding van camping De Witte Raaf. Is hier sprake van: 'Zo, nou zullen wij eens dwarsliggen „Welnee, ik wil helemaal niemand dwars zitten. Het gaat mij er alleen om de continuïteit van het vliegen op vliegveld Midden-Zeeland te waarborgen." Komt het voortbestaan van het vlieg veld dan in het geding als camping De Witte Raaf mag uitbreiden? „Nou, zo dreigend is het niet met een. Maar als die uitbreiding door gaat, wordt wel de vraag wat dan de volgende beperking wordt die het vliegveld te verwerken krijgt. Want dat het bij deze ene uitbrei ding zal blijven, dat geloof ik niet. Maar wij willen geen verdere be STAVENISSE - De man die maandag avond om het leven kwam bij een verkeersongeval op de Oudelandse- dijk in Stavenisse is een 45-jarige man uit de gemeente Tholen. Het slachtoffer is door nog onbe kende oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden. Zijn 14-jarige dochter kwam bekneld te zitten tussen de achterbank en de voor- stoel. Ze moest door de brandweer worden bevrijd en heeft vermoede lijk diverse botbreuken. Een meis je van dertien werd uit de auto ge slingerd. De twee meisjes zijn alle bei naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - Hoewel D66 geen deel meer uitmaakt van de Vlis- singse gemeenteraad komt de Wal- cherse afdeling van die partij wel met een voorstel: afschaffen van de derde pinksterdag als vrije dag voor de Vlissingse ambtenarij. Volgens de afdeling is het echt niet meer van deze tijd om op een doordeweekse dag, als zowat ieder een gewoon werkt, de ambtenaren vrij te geven. De zakelijke dienstverlening hoort volgens de Walcherse democraten ook op die dag gewoon doorgang te vinden. G. Van Boven Keukens Badkamers in Koudekerke is al meer dan 35 jaar gespecialiseerd in de verkoop van en het plaatsen van keukens, badkamers, centrale verwarmingsinstailaties, tegels en sanitair en het adres voor verbouwingen en loodgieters-, gas- en elektrotechnische werkzaamheden. Om onze succesvolle onderneming te versterken, zijn wij op zoek naar de volgende collega's: Uw profiel: U heeft ervaring in genoemd vakgebied en alle bijkomende werkzaamheden U werkt nauwkeurig en zelfstandig U bent service-gericht en klantvriendelijk Een handige enthousiaste schoolverlater Wij bieden u: Een uitdagende en afwisselende baan met de mogelijkheid zichzelf verder te ontwikkelen binnen een jong en enthousiast team Een informele sfeer, waarbij service, kwaliteit en betrouwbaarheid voorop staan Goede arbeidsvoorwaarden Voor inlichtingen en/of sollicitatie kunt u bellen, langskomen of schrijven: Van Boven Keukens Badkamers, t.a.v. dhr. G. van Boven of dhr. A.D.J. Baas, Tramstraat 1-3, 4371 BV Koudekerke, tel. 0118-551681 KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF-ELECTRO perkingen van onze mogelijkhe den om te vliegen." Wat is het probleem precies? „Door het uitbreidingsplan van De Witte Raaf schuift de camping op richting het vliegveld. Een deel van de uitbreiding komt onder de aanvliegroute van het vliegveld te liggen. Ten noorden van de kreek komt dagrecreatie, ten zuiden van Zeeland Airport verzet zich uit- breiding van camping De Witte Raaf in Arnemuiden. De gedach te uitbreiding zit in de ta- ke-off-lijn van de vliegtuigen. de kreek op een stuk landbouw grond tussen de camping en het vliegveld komt water. Dat trekt wa tervogels aan. Die zitten dan pre cies in de take-off-lijn van de vlieg tuigen. Daar zitten wij niet op te wachten." Vanwege de veiligheid, neem ik aan, want de meeste ongelukken vinden toch plaats bij opstijgen en landen? „Dat klopt. Wij verwijzen in onze protesten ook naar de uitspraak van de Raad van State van een aan tal jaren geleden. Die heeft toen vastgesteld dat de vergunning voor uitbreiding van de camping strij dig was met de veiligheid. Daarop doen wij nu weer een beroep. Maar nu zegt de Inspectie Verkeer en Waterstaat dat het wel veilig is." De gemeente Middelburg en ook de provincie hebben de uitbreiding van de camping al goedgekeurd. U zou nadenken over te nemen stappen. Wat gaat het worden? „Dat weten we nog niet. Volgende week maandag komen we intern bijeen als 'commissie uitbreiding camping'. Daar zitten nog geen ju risten bij, absoluut niet. Dat komt later wel, als het nodig is." GOES - Cegelec, een elektrotechni sche onderneming, opent morgen in Goes een nieuw regiokantoor en een speciale werkplaats voor jongeren. Zestien- en zeventien jari gen met een technische opleiding mogen nog geen werk uitvoeren bij klanten van de firma. Met de werkplaats wil het bedrijf de jonge ren de kans geven wel ervaring op te doen. Cegelec is actief in de Ka naalzone bij Terneuzen, het Sloege- bied bij Vlissingen en in delen van West-Brabant. Het vervult meer dan honderd arbeidsplaatsen in de regio. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis vergadert morgen toch vanaf 19.30 uur. Hoewel veel bestuurders in eerste instantie te kennen gaven de wedstrijd Rusland-Spanje graag live op televisie te zien, hebben B en W in overleg met de raadsle den toch besloten het reguliere tijdstip aan te houden. De Sluise bestuurders wilden vorige week vanaf 17.00 uur vergaderen, omdat ze Nederland in de halve finale van het EK verwachtten. Ook op Schouwen-Duiveland had een aantal raadsleden de vergade ring dan wel willen vervroegen. ZIERIKZEE - Een automobilist heeft gisteren een ravage veroorzaakt op het parkeerterrein aan de achterkant bij supermarkt LidI aan de Schelphoekweg in Zierikzee. De man, van wie de politie gisteren nog geen gegevens kon geven, reed plotseling achteruit tegen een andere auto. Die duwde hij tegen de gevel van de LidI, die bescha digd raakte. De auto belandde vervolgens in een haag. Niemand raakte gewond. foto Marijke Folkertsma -63200-016. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Nee, het is geen fraai gezicht, dat weet Adrie Duijn- houwer ook wel. Aan de Molen weg in Scherpenisse staat nu al ze ven jaar zijn afgebrande schuur. Adrie had het zelf ook liever an ders gezien, maar hij ligt al jaren in de clinch met Nationale Neder landen, waar zijn brandverzeke ring liep. „Het is weer typisch zo'n geval van een verzekeraar die van alles verzint om niet te hoeven uit keren", zegt hij. Adrie erfde de schuur, met een waarde van twee ton, acht jaar geleden van zijn oom. Kort daarna sloeg het nood lot toe. Op 29 juni 2001 ging de schuur nagenoeg volledig in vlam men op. Balen, natuurlijk. Maar ik ben goed verzekerd, dacht Adrie, dus wat kan mij gebeuren? Het pakte iets anders uit. Het begon al toen de tussenpersoon met de oude polis kwam aanzetten: die van de overleden oom. En dat ter wijl Adrie Duijnhouwer die tussen- 'De schuur proberen we toch een beetje te mijden. Daar komen we niet graag' persoon opdracht had gegeven de polis op zijn naam te laten zetten. Dat was niet gebeurd en daarom zou er geen sprake meer zijn van een geldige polis. Later is de op dracht van de tussenpersoon om de polis over te zetten overigens nog boven water gekomen. Hij was zoekgeraakt bij Nationale Ne derlanden. Foutje van de verzeke raar. „Maar dat kun je ons toch niet verwijten?" Eigenlijk maakte het niet eens zoveel meer uit, want volgens de inwoner van Scherpenisse hadden ze alweer iets anders gevonden om hem mee te pakken. Nu ontstond one nigheid wat er in de schuur opge slagen mocht zijn. Na 7 jaar knokken staan Adrie en zijn vrouw nog altijd met lege han den. „Maar we hebben nu een juri disch adviseur, die het dossier nog eens doorlicht. Hij denkt nog een aanknopingspunt te kunnen vin den. Het is onze laatste hoop." Een woordvoerder van Nationale Nederlanden zei gisteren dat hij niet op de kwestie kan reageren. „Ik heb niet de juiste gegevens."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59