bij concert is gouden greep kinderen Renesse •■l:llll»klMJtl? Bronzen beeld als cadeautje Zeemanslied in Grote Kerk van Brouwershaven €1.000,- INKORTING. Depot Dorcas vaker geopend Wellicht uitbreiding van drie naar vier dagen in nabije toekomst. Stichting Renesse brengt Pieter Mogge terug naar Zierikzee. s PZC Woensdag 25 juni 2008 23 RENESSE - Kinderopvangorganisa tie Koos begint een kindercen trum in Renesse, in het gebouw van openbare basisschool 't Stae- pel'of aan de Mauritsweg. In het lokaal waar voorheen alleen peuterspeelzaal 't Opstapje was ge vestigd, worden vanaf medio au gustus een kinderdagverblijf (dag opvang voor kinderen van o tot 4 jaar) en peutergroepen onderge bracht. Dat er in Renesse behoefte zou zijn aan kinderopvang was bij de kinderopvangorganisatie al lan ger duidelijk. Een onlangs gehou den informatieavond heeft echter alle verwachtingen overtroffen, geeft Hans van Slooten van Koos aan. Hoewel het in eerste instantie de bedoeling is drie dagen in de week te gaan draaien, lijkt de be hoefte onder ouders groter. „Vrij dag is ook een commerciële dag in de toeristische sector, want dan is het wisseldag. Misschien kunnen wij daar iets mee doen." De ko mende tijd wordt het lokaal ver bouwd. Zo moet er een aparte slaapkamer en een flexibele wand gecreëerd worden. Medio augustus kan het kindercentrum van start. Renessenaren kunnen dan, in plaats van uit te wijken naar Scha- rendijke en Haamstede, voor op vang in het eigen dorp terecht. Vol gens Van Slooten is dat niet erg voor de buurdorpen. „Dan werken we daar de wachtlijst weg." www.avenue.nl De opbouw van het festivalterrein op de Brouwersdam is al in volle gang. Vrijdagavond zijn gasten die gebruik maken van het campingarrangement en Zeeuwen er welkom, zaterdag kan iedereen er terecht. foto Marijke Folkertsma BROUWERSHAVEN - Nadat barokmu ziek en religieuze koorzang aan bod zijn geweest, gaan de deuren van de Grote Kerk in Brouwersha ven nu open voor een heel ander muziekgenre. Zaterdag galmen er zeemansliederen door het monu mentale gebouw. Het koor Het Veerse Scheepstuig brengt interna tionale zeemansliederen - in zeven talen - ten gehore. Sinds de oprich ting van dit koor, dat onder lei ding staat van de uit Rusland af komstige dirigente Emilia Tabach- nik-Li, heeft het koor een flinke naam opgebouwd. Zo heeft de groep opgetreden op het openings gala van de watersportbeurs Booi: 2008 in Düsseldorf. Het concert in Brouw begint om 20.00 uur. Avenue Bruidsmode Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Tel: 010-411 33 72 op een groot deel van onze collectie ZIERIKZEE - Vanaf vrijdag is het Dorcasdepot in Zierikzee in plaats van één keer twee keer in de week geopend. Dat blijft zo gedurende de maanden juli en augustus. Iede re vrijdag en zaterdag wordt in het depot van 9.30 tot 14.00 uur goede tweedehandskleding verkocht voor zowel volwassenen als kinde ren. De opbrengst is voor een kin derproject in de Oekraïne. Meer in formatie 0111-417271. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Had het aan oud-burge meester Pieter Mogge gelegen dan had Zierikzee een eigen hoge school gehad. De Stichting Renes se schenkt de bevolking van Schouwen-Duiveland een mans hoog beeld van deze 'markante' Zierikzeeënaar, die omstreeks 1700 leefde. Kunstenaar Marian van Puyvelde tekent voor het ontwerp. Het is de bedoeling het bronzen beeld (dat zonder sokkel 1 meter 75 zal me ten) bij de Nieuwe Kerk in Zierik zee te plaatsen. Bij voorkeur met de blik van Mogge op de Manhuis straat gericht, zegt voorzitter Ren- ger Erenst van de Stichting Renes se. In die straat heeft de schatrijke patriciër ooit gewoond. Mogge, in 1698 geboren en na zijn dood bijge- Een proefversie van het beeld van Pieter Mogge. zet in de graftombe van zijn fami lie in de kerk in Dreischor, liet zijn stad een flinke som geld na om te besteden aan de oprichting van een hogeschool. Daar is het nooit van gekomen, maar de naam Mog ge is niet vergeten. De warmte die Mogge voor Schouwen-Duiveland voelde, is ook het bestuur van de Stichting Renesse opgevallen. Het stichtingsbestuur koesterde de wens de inwoners van Schou wen-Duiveland een kunstvoor werp te geven met een historische achtergrond. Gemeentearchivaris Huib Uil leverde een lijstje mar kante mensen aan. Mogge is uitein delijk als 'model' voor het beeld uit de bus gekomen. Bij wijze van voorproefje op de onthulling in het najaar en als waardering voor het Kunstschouw- evenement heeft Erenst bij de uit reiking van de Kunstschouw Award 2008 een kleine versie van het beeld overhandigd aan de orga nisatie van deze manifestatie. Erenst was present om de jonge Amsterdamse kunstenaar Frouke Wiarda de award te overhandigen; toevalligerwijs eveneens een beeld van Van Puyvelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57