Aantal herten móet terug Walcherse asiels gaan samen I 21 Dode vrouw in Zierikzee Stoel van Wiebe is echt kwijt Brand op jacht in sluis Vlissingen Auto in sloot na botsing in Kats 27 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Gemeente en provincie zijn het eens: meer jacht is onontkoombaar. Stipt Provincie vindt steun aan voedselbanken zaak van gemeenten Luxe verzorgingsplaats Ja voor mens en dier langs de snelweg Woensdag 25 juni 2008 tlap Afgelopen april: Een damhert loopt rond met schrik- en prikkeldraad in het gewei. Doordat de populatie herten toeneemt, worden de beesten naar de randen van de natuurgebied gedrongen, waardoor dergelijke situaties op Schouwen steeds vaker voorkomen. foto John Daane door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Er moeten damherten worden afgeschoten in de Kop van Schouwen. Het teveel aan herten zorgt voor overlast én groeiend ge vaar voor mens en dier. Dat is en blijft de overtuiging van de ge meente Schouwen-Duiveland, die ook de provincie daarvan heeft we ten te overtuigen. Die komt in het najaar met plannen om de popula- tie terug te dringen. Wethouder Gilles Houtekamer rea geert daarmee op de discussie over het wel of niet 'reguleren' van de ZIERIKZEE - Voorbijgangers hebben gisterochtend rond zeven uur aan de Boerenweg in Zierikzee het lichaam van een dode vrouw ge vonden. Ze lag in een greppel. Het bleek te gaan om een 78-jarige in woonster van Zierikzee. Brandweer en politie zijn ter plaat se geweest om te helpen bij het bergen van het lichaam. De politie gaat uit van een natuur lijke dood. hertenpopulatie. Onder meer de Dierenbescherming liet weten niks te zien in het afschieten van herten, wat ze bestempelt als 'die renleed'. Daartegenover staan be woners van Schouwen die steeds vaker herten in hun tuin zien. Houtekamer kaatst de bal nu terug naar de Dierenbescherming. „Weet u wat ik dierenleed noem? Dat herten verhongerd worden te ruggevonden. Dat er dieren zwaar gewond raken, omdat ze de weg moeten oversteken en botsen met een auto. Dat beesten ziek zijn of gevonden worden vol met wor men. Dat noem ik dierenleed." Bovendien is de situatie nu simpel weg niet veilig, vindt de gemeente. Automobilisten komen in gevaar door Emile Calon VLISSINGEN - Het Vlissingse en Mid delburgse dierenasiel worden in de loop van volgend jaar samenge voegd tot één asiel aan de Buiten haven in Vlissingen. Dat heeft ge volgen voor het personeel. Voorzit ter Wim Meijer kon gisteren ech ter nog niet vertellen hoeveel me dewerkers moeten afvloeien. Wel gaf hij toe dat straks het werk met minder mensen gedaan kan wor den. door overstekende herten, bewo ners zien de struiken in hun tuin opgegeten worden door de bees ten en de kleinere ree wordt ver drongen, terwijl dat beest nu juist van nature in het gebied thuis hoort en het damhert niet. Het argument dat de herten ook nog eens de verspreiding van te ken bespoedigen, gebruikt de ge meente niet langer. Houtekamer: „De ene wetenschapper zegt dit, de andere dat." Reden voor een 'neutrale houding'. I** De gemeente Schouwen-Duive- land blijft van mening dat er te veel herten zijn in de Kop van Schouwen. Daarom moeten er dieren worden afgeschoten. Na de samenvoeging stopt het asiel ook met het tijdelijk opne men, bijvoorbeeld in de vakantie periode, van dieren in een pen sion. „Als we aan de Buitenhaven zitten, richten we ons volledig op het opvangen van zwerfdieren", al dus de voorzitter. Vooral ook om dat in de subsidie van de beide ge meenten voor de nieuwbouw van de dierenopvang geen bijdrage zit voor een dierenpension. Het bestuur van het asiel legt mo- De problemen zijn flink te vermin deren door de populatie terug te dringen, is de overtuiging van de gemeente. „Het doel is een totaal van 325 damherten. Dat hebben wij niet verzonnen, maar onder meer de Raad van State." De provincie denkt daarom na over het intensiever jagen op de beesten. Nu mag dat alleen in de zone net buiten het natuurgebied. „En daar heb je juist de campings, de fietspaden, de wandelroutes. Daar kunnen de jagers niets mee", zegt Houtekamer. De gemeente gaat inwoners die klagen over overlast, een brief te rugsturen met deze informatie. Houtekamer: „Uiteindelijk blijft de provincie verantwoordelijk." menteel de laatste hand aan de nieuwbouwplannen. Over twee maanden hoopt Meijer ze te kun nen indienen bij de beide gemeen ten zodat, als alles meezit, medio volgend jaar het nieuwe asiel aan de Poortersweg geopend kan wor den. „In het uiterste geval moet het eind volgend jaar toch klaar zijn." Naast de milieustraat aldaar ligt nog een braakliggend stuk grond waar het nieuwe asiel komt. Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - De stoel van Zierikzeeë- naar Wiebe Radstake (18) is echt verdwenen. Rijkswaterstaat heeft - zo meldde een woordvoerder giste ren - de creatie van de student aan de Rotterdamse kunstacademie op de Robbenbank in de Oosterschel- de niet weggehaald. Wiebe maak te - in het kader van een studieop dracht - een stoel uit materiaal dat hij in het water heeft gevonden. Zijn ontwerp (slechts bereikbaar voor boten) plaatste hij op een zandbank. Dit weekend bleek de stoel verdwenen. Kunstroof? „Ie mand heeft er in ieder geval ener gie in gestoken, dat is toch een compliment", lacht de jonge kun stenaar. VLISSINGEN - Op een zeiljacht is gis terochtend brand uitgebroken ter wijl het in de sluis van Vlissingen lag. De sluiswachter heeft de ande re schepen uit de sluis laten varen om de brandweer meer ruimte te geven. De brand was ontstaan in de motorruimte en doordat isola tiemateriaal was gaan branden, was er veel rookontwikkeling. Een opvarende had last van de rook ge kregen maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het jacht is uit de sluis gesleept en aan de kade gelegd. KATS - Op de Katse Groeneweg in Kats is gistermiddag rond half twee een personenauto in de sloot beland na een aanrijding. Omdat de bestuurder, een 70-jarige man uit Breda mogelijk nekletsel kon hebben opgelopen, werd hij door de brandweer uit zijn auto ge knipt. Daarna is hij overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Drie medepassagiers, een man en twee vrouwen, bleven ongedeerd. Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse heeft een deeltijd baan, maar wil graag wat meer werken. Ze kon haar geluk dan ook niet op toen zij onlangs een vacature onder ogen kreeg die haar op het lijf geschreven leek. Voortvarend als ze is, zette zij zich direct achter de computer, zodat de brief nog dezelfde dag de deur uit kon. Tot haar vreug de volgde een uitnodiging voor een gesprek. Opnieuw liet ze er geen gras over groeien en verdiep te zich meteen in het bedrijf waar ze aan de slag hoopt te kunnen. Toen de dag aanbrak, vertrok ze bijtijds van huis, om er zeker van te zijn niet te laat te komen. Nou, op tijd was ze zé ker: precies een week te vroeg...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55