Krajicek zakt verder weg op ranglijst Tweede Hollandse ploeg sn de rol van vrijbuiter W Ook op Wimbledon is tennisster (19) weer snel uit toernooi. Aart Vierhouten en Bobbie Traksel in ploeg Vacansoleil. Real Madrid: geen 100 miljoen voor Ronaldo Weening naar Tour in plaats van Dekker Bloeiende handel in kaartjes voor Spelen Sterk deelnemersveld op het NK dammen Sanchez en Zubeldia kopmannen in Tour Olympisch team tegen Kameroen en Ivoorkust ?>6 I Woensdag 25 juni 2008 PZC door Jeroen Mascini LONDEN - Met de uitschakeling van Michaëlla Krajicek kent Wimble don na twee dagen geen Neder landse inbreng meer in het enkel spel. De negentienjarige tennisster verloor gisteren met 7-6 (3) en 7-6 (6) van haar dubbelpartner Mari na Erakovic. De kans is levens groot dat Krajicek straks voor het eerst sinds juni 2005 buiten de top honderd valt. Krajicek, nu nog 49ste op de mon diale ranking, haalde vorig jaar de kwartfinale op het Londense gras en had dus een heleboel punten te verdedigen. Het zou zomaar kun nen dat ze op de eerstvolgende WTA-lijst rond plek 110 staat en dat betekent dat ze niet direct wordt toegelaten tot de volgende grandslam, de US Open. In twaalf maanden tijd is er veel gebeurd met de Nederlandse num mer één. De halfzus van Richard beleefde bij de 2007-editie van Wimbledon haar sportieve hoogte punt, maar aan het eind van het jaar ging het mis. Ze raakte gebles seerd aan haar pols, speelde toch een tijd door en vervolgens kende ze een bedroevende jaarstart. Tien keer op rij verloor Krajicek in de eerste ronde, met als dieptepunt haar directe uitschakeling op het gravel van Roland Garros. Daarna leefde ze op haar favoriete gras op. Krajicek pakte in Birming ham haar eerste zege sinds eind ok- Michaëlla Krajicek kan ook op Wimbledon haar vormcrisis niet wegsteken. Ze verliest in de eerste ronde van haar dubbelpartner Erakovic. tober, won ook in Rosmalen twee partijen en ging zo met een iets be ter gevoel naar Londen. Maar daar ging het dus opnieuw in de ope ningsronde mis. Krajicek begon nog goed op baan 6. Ze brak de opslag van Erakovic, maar de Nieuw-Zeelandse pupil van Michiel Schapers kwam terug en deelde de eerste tik uit in de tie break. De sterk serverende en weinig missende Erakovic, 53e op de WTA-lijst, was toen al de betere en kreeg haar eerste wedstrijdpunt op eigen service bij 5-4. Krajicek brak terug, pakte in de tiebreak zelfs een 5-1-voorsprong, maar door onder meer een dubbele fout, haar zesde, en twee uitgesla gen forehands ging de zege terecht naar de Nieuw-Zeelandse. De verliezer was een halfuurtje daarna opvallend nuchter. Relative rend, bijna berustend legde Kraji cek, die het zelden droog houdt na een nederlaag, zich neer bij haar vroege afscheid van Wimbledon. En de gevolgen daarvan. „Ik had zelf veel beter kunnen ser veren, maar speelde niet slecht. Het gaat de laatste weken steeds beter. In Parijs was ik wel emotio neel, maar dat had te maken met alles eromheen en mijn slechte spel. Ik ben niet in paniek. Dit was maar een wedstrijd en ik krijg er nog veel meer." Krajicek relativeerde nog even door met betrekking tot haar aan staande keldering op de ranglijst. „De ene keer sta je dertig, de ande re keer tachtig. Als je goed kunt tennissen, ga je heus wel weer om hoog. De komende tijd kan ik vrijuit spelen, want ik heb weinig punten te verdedigen. En ik kan me concentreren op de Olympi sche Spelen, waar ik me enorm op verheug." door Ad Pertijs HILVERSUM - Nederland krijgt er een tweede Pro-Continentale wie lerploeg bij. De komende drie jaar moet het Vacansoleil Cycling Team van oprichter Daan Luijkx uitgroeien tot een ploeg met vrij buiters. De Willebrordse accountant voeg de daar gisteren in Hilversum bij de presentatie van de plannen strijdlustig aan toe: „Het moet een ploeg worden, die als we worden toegelaten tot de grote ronden, gaat knallen in de vlakkere ritten." Luijkx joeg de afgelopen seizoe nen met Fondas en nu P3 Batavus de droom van een eigen profploeg na. „Die is er sneller en gemakkelij ker gekomen dan verwacht", gaf hij gisteren aan. „Binnen acht da gen was alles geregeld." De West-Brabander kan dankzij de steun van Vacansoleil, die de voetbalsponsoring inlevert voor een marketingsstrategie via de wie lersport, en Batavus de komende drie jaar aan de slag met een gega randeerd budget van 3 a 4 miljoen euro. De sponsors laten ruimte op volg- wagens en shirts voor nog meer geldschieters. „Alles wat we nu nog meer binnenhalen, komt bo venop het huidige budget en wordt geïnvesteerd in nog betere renners", zegt Luijkx. Voorlopig heeft hij al contracten getekend met zijn huidige kopman Bobbie Traksel en koerskapitein Aart Vier houten. Ook het contract met ploegleider Michel Cornelisse is al verlengd. Vacansoleil moet plaats bieden aan minstens achttien ren ners, onder wie een veldrijder. MADRID - Real Madrid heeft de be richten ontkend dat de Spanjaar den too miljoen euro willen beta len om Cristiano Ronaldo over te nemen van Manchester United. „We betalen voor niemand zo veel geld", aldus voorzitter Ramon Cal- deron. Hij gaat daarmee onder meer in tegen uitlatingen van trai ner Bernd Schuster. De Duitser zei dat landskampioen zo ver gaat om Ronaldo naar Madrid te halen. AMSTERDAM - Rabo-ploegleider Erik Breukink heeft Pieter Wee ning aangewezen als vervanger van Thomas Dekker in de Tour de France. De volgende acht. renners gaan van start: Dennis Mentsjov, Oscar Freire, Laurens ten Dam, Joost Postnuma, SebastiSan Langeveld, Bram Tankink, Juan-Antonio Fle- cha en Koos Moerenhout. PEKING - Zelfs de strak geregisseer de Chinese staat kan de zwarte handel niet tegenhouden. Op com merciële websites gaan toegangs kaarten voor de Olympische Spe len voor het veelvoudige van de kostprijs van de hand. De staatsmedia melden dat vooral de kaarten voor de openingscere monie op 8 augustus in trek zijn: de kaartjes van 5000 yen (500 eu ro) kosten het twintigvoudige. DEN HAAG - Het Open Nederlands kampioenschap dammen in Den Haag kent dit jaar een sterke bezet ting. De Russische wereldkampi oen Aleksander Schwarzman doet mee, evenals de Letse oud-wereld- kampioen en laatste winnaar Gun- tis Valneris. Het toernooi wordt van 12. tot en met 19 juli gespeeld in het Haagse BowlingWorlcl Zuiderpark. PARIJS - De Spaanse wielrenners Sa muel Sanchez en Haimar Zubeldia vertrekken in de Tour de France als kopmannen van de Baskische ploeg Euskaltel. Zubeldia eindigde in de Tour al twee keer als vijfde. De ploeg bestaat alleen uit Span jaarden: Mikel Astarloza, Inaki Isa- si, Egoi Martinez, Juan José Oroz, Ruben Perez, Samuel Sanchez, Amets Txurruka, Gorka Verdugo, Haimar Zubeldia. ZEIST - Het olympisch voetbalelftal speelt in juli en augustus twee oe fenwedstrijden in Hongkong, te gen Kameroen en Ivoorkust. De ploeg van Foppe de Haan be reidt zich tijdens het vierlanden- toernooi voor op de Spelen. Oranje komt niet in actie tegen de Verenigde Staten, de vierde deelne mer aan het toernooi. Beide lan den treffen elkaar in Peking. Michaëlla Krajicek vloog er in de eerste ronde uit op Wimbledon en dreigt nu ook uit de top honderd van de mon diale ranglijst te vallen. foto Kirsty Wigglesworth/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54