Zeeland 'Wij willen niet dwarsliggen' G. van boven Raad niet eensgezind over watergebonden terrein ZOMERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES Walcherse dierenasiels kruipen bij elkaar aan de Buitenhaven Zeeland Airport beraadt zich op protest tegen uitbreiding camping. Samenvoeging leidt tot inkrimping van aantal personeelsleden. een ervaren allround badkamer/keukenmonteur een aspirant badkamer/keukenmonteur www.vanbovenkeukens.nl Motie van coalitie leidt tot discussie tussen Reimerswaalse fracties. BPZC Woensdag 25 juni 2008 25 door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Na jarenlang be stookt te zijn met kritiek en proce dures zit Peter Geysen van Zee land Airport nu aan de andere kan- tr van de tafel: dit keer is hij het die zich verzet tegen plannen van mensen in de omgeving. Hij is het niet eens met de uitbreiding van camping De Witte Raaf. Is hier sprake van: 'Zo, nou zullen wij eens dwarsliggen'? „Welnee, ik wil helemaal niemand dwars zitten. Het gaat mij er alleen om de continuïteit van het vliegen op vliegveld Midden-Zeeland te waarborgen." Komt het voortbestaan van het vlieg veld dan in het geding als camping De Witte Raaf mag uitbreiden? „Nou, zo dreigend is het niet met een. Maar als die uitbreiding door gaat, wordt wel de vraag wat dan de volgende beperking wordt die het vliegveld te verwerken krijgt. Want dat het bij deze ene uitbrei ding zal blijven, dat geloof ik niet. Maar wij willen geen verdere be perkingen van onze mogelijkhe den om te vliegen." Wat is het probleem precies? „Door het uitbreidingsplan van De Witte Raaf schuift de camping op richting het vliegveld. Een deel van de uitbreiding komt onder de aanvliegroute van het vliegveld te liggen. Ten noorden van de kreek komt dagrecreatie, ten zuiden van Zeeland Airport verzet zich uit breiding van camping De Witte Raaf in Arnemuiden. De gedach te uitbreiding zit in de ta- ke-off-lijn van de vliegtuigen. de kreek op een stuk landbouw grond tussen de camping en het vliegveld komt water. Dat trekt wa tervogels aan. Die zitten dan pre cies in de take-off-lijn van de vlieg tuigen. Daar zitten wij niet op te wachten." Vanwege de veiligheid, neem ik aan, want de meeste ongelukken vinden toch plaats bij opstijgen en landen? „Dat klopt. Wij verwijzen in onze protesten ook naar de uitspraak van de Raad van State van een aan tal jaren geleden. Die heeft toen vastgesteld dat de vergunning voor uitbreiding van de camping strij dig was met de veiligheid. Daarop doen wij nu weer een beroep. Maar nu zegt de Inspectie Verkeer en Waterstaat dat het wel veilig is." De gemeente Middelburg en ook de provincie hebben de uitbreiding van de camping al goedgekeurd. U zou nadenken over te nemen stappen. Wat gaat het worden? „Dat weten we nog niet. Volgende week maandag komen we intern bijeen als 'commissie uitbreiding camping'. Daar zitten nog geen ju risten bij, absoluut niet. Dat komt later wel, als het nodig is." MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! door Emile Calon VLISSINGEN - Het Vlissingse en Mid delburgse dierenasiel worden in de loop van volgend jaar samenge voegd tot één asiel aan de Buiten haven in Vlissingen. Deze samenvoeging heeft gevol gen voor het personeel. Voorzitter Wim Meijer kon gisteren echter nog niet vertellen hoeveel mede werkers moeten afvloeien. Wel gaf hij toe dat na samenvoeging het werk met minder mensen gedaan kan worden. Na de samenvoeging stopt het asiel ook met het tijdelijk opne men, bijvoorbeeld in de vakantie periode, van dieren in een pen sion. „Als we aan de Buitenhaven zitten, richten we ons volledig op het opvangen van zwerfdieren", al dus de voorzitter. Vooral ook om dat in de subsidie van de beide ge meenten voor de nieuwbouw van de dierenopvang geen bijdrage zit voor een dierenpension. Het bestuur van het asiel legt mo menteel de laatste hand aan de nieuwbouwplannen. Over twee maanden hoopt Meijer ze te kun nen indienen bij de beide gemeen ten zodat, als alles meezit, medio volgend jaar het nieuwe asiel aan de Poortersweg geopend kan wor den. „In het uiterste geval moet het eind volgend jaar toch klaar zijn." Naast de milieustraat aldaar ligt nog een braakliggend stuk grond waar het nieuwe asiel komt. Het is volgens de voorzitter een mooie plek, goed bereikbaar vanuit beide gemeenten. Bijkomend voordeel is dat in de directe omgeving geen andere mensen wonen zodat de blaffende honden niet voor over last zorgen. KATS - Op de kruising Noordlangeweg/Katse Groene- weg in Kats is gistermiddag rond half twee een perso nenauto in de sloot beland na een aanrijding. Drie van de vier inzittenden konden zelf uit de auto komen. De bestuurder, een 70-jarige man uit Breda, had last van zijn nek. Omdat hij mogelijk nekletsel kon hebben opgelopen, werd hij door de brandweer uit zijn auto geknipt. Daar na is hij per ambulance overgebracht naar het zieken huis in Goes. Zijn drie passagiers, een man en twee vrouwen van 67 en 70 jaar, kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde doordat de auto van de 70-jarige man van achteren werd aangereden door een 30-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland. Beide au to's zijn weggetakeld door een takelbedrijf. foto Dirk-Jan Gjeltema G. Van Boven Keukens Badkamers in Koudekerke is al meer dan 35 jaar gespecialiseerd in de verkoop van en het plaatsen van keukens, badkamers, centrale verwarmingsinstallaties, tegels en sanitair en het adres voor verbouwingen en loodgieters-, gas- en elektrotechnische werkzaamheden. Om onze succesvolle onderneming te versterken, zijn wij op zoek naar de volgende collega's: Uw profiel: U heeft ervaring in genoemd vakgebied en alle bijkomende werkzaamheden U werkt nauwkeurig en zelfstandig U bent service-gericht en klantvriendelijk Een handige enthousiaste schoolverlater Wij bieden u: Een uitdagende en afwisselende baan met de mogelijkheid zichzelf verder te ontwikkelen binnen een jong en enthousiast team Een informele sfeer, waarbij service, kwaliteit en betrouwbaarheid voorop staan Goede arbeidsvoorwaarden Voor inlichtingen en/of sollicitatie kunt u bellen, langskomen of schrijven: Van Boven Keukens Badkamers, t.a.v. dhr. G. van Boven of dhr. A.D.J. Baas, Tramstraat 1-3, 4371 BV Koudekerke, tel. 0118-551681. KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF-ELECTRO door Luc Oggel KRUININGEN - De mogelijke komst van een watergebonden bedrijven terrein in Schorebrug, ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beve land, verdeelt de Reimerswaalse fracties. Een motie van de coalitie partijen CDA-SGP-PvdA, waarin het college onder meer wordt op geroepen oog te blijven houden voor de belangen van alle betrokke nen, werd gisteren weliswaar met een meerderheio. aangenomen, maar over de inhoud liepen de me ningen uiteen. De motie was volgens SGP-fractie voorzitter Gtte opgesteld omdat er 'enige zorg' is over de gang van za ken rond Schorebrug. De provin cie is op zoek naar een locatie waar watergebonden bedrijven uit Goes naartoe kunnen worden ver plaatst en kijkt daarbij nadrukke lijk naar Reimerswaal. Het leek de coalitie wijs om nu al richting col lege en provincie aan te geven niets opgelegd te willen krijgen als blijkt dat er geen draagvlak voor is. Er werd gehoopt op raadsbrede steun voor de motie, maar die kwam er niet. De WD noemde de motie 'overbodig' en wil eerst de milieu-effectrapportage afwach ten, die eind dit jaar verschijnt. Andries Jumelet (Christenunie) WR8 De Reimerswaaise raadsfracties zitten nog niet op een iiin wai be treft de mogeiijke aanieg var een watergebonden bedrijventer rein in de gemeente. verwierp de motie omdat die hem niet ver genoeg gaat. „We moeten gewoon nee zeggen. Die polder is veel te klein voor bedrijven uit Goes én Reimerswaal, we moeten ons geen worst laten voorhou den." Hij kreeg bijval van Marien Weststrate van Leefbaar Reimers waal, hoewel die partij de motie wel steunde. „Dit is een een-twee tje tussen Goes en de provincie, voor ons is het pas bespreekbaar als Goes in ruil bijvoorbeeld mee betaalt aan de verplaatsing van (het Hansweertse aannemingsbe drijf) Van der Straaten." Dat er voor Reimerswaal een meer waarde moet zijn, staat wel dege lijk in de motie, stelde CDA'er Peter Koeman. Weststrate vond dal: echter 'te breed' en wil concre te voorbeelden zien. „Want anders is het straks te iaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49