Zeeland Extra tunnel in Sloeweg is brug te ver R en B Wonen koopt bejaardenwoningen 21 BEVELANDEN-THOLEN 27 27 Landbouw wil dat provincie 'toezegging' nakomt. Stipt Luxe verzorgingsplaats voor mens en dier langs de snelweg Provincie vindt steun aan voedselbanken zaak van gemeenten Woensdag 25 juni 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Een extra tunnel in de Sloeweg ter hoogte van de Vleugelhofweg bij 's-Heerenhoek is de provincie een brug te ver. De kosten wegen niet op tegen de maatschappelijke baten, aldus de provincie. Een fietstunnel vergt, volgens bere keningen van de provincie, onge veer één miljoen euro. Om er ook landbouwverkeer door te leiden, is een investering van zo'n 2,2 mil joen euro nodig. De Borselse gemeenteraad nam on langs een motie aan waarin op een fietstunnel in de Driedijk tus sen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek werd aangedrongen. Dit ter vervan ging van de bestaande gelijkvloer se kruising Stoofweg-Sloeweg bij 's-Heerenhoek. Die voorziening vraagt, aldus de provincie, even veel geld als een tunnel in de Vleu gelhofweg. „Van de kruising Stoofweg-Sloe weg maken per etmaal gemiddeld honderd fietsers gebruik", meldt een provincieambtenaar. „Dat lijkt ons niet voldoende om een inves tering van één miljoen euro te rechtvaardigen." De kruising Stoofweg-Sloeweg ver valt bij de geplande verdubbeling van de Sloeweg, omdat die te dicht op het knooppunt Sloeweg- Westerscheldetunnelweg zit. Er is De provincie voelt niks voor een extra fiets- of landbouwtunnel in de te verdubbelen Sloeweg, van wege de kosten. De landbouw be roept zich op een 'oude belofte'. veel ruimte nodig voor in- en uit- voegstroken van dat knooppunt. Daarom is ervoor gekozen een nieuwe ongelijkvloerse kruising in de Sloeweg te maken tussen 's- Heerenhoek en Nieuwdorp in het verlengde van de Molendijk, ver der weg van de kruising Sloeweg- Stoofweg. In de Vleugelhofweg - waar nu de steile voetgangersbrug over de Sloeweg ligt - is geen tunnel opge nomen. De nieuwe ongelijkvloer se kruising bij 's-Heerenhoek moet voldoende zijn, ook voor landbouw- en fietsverkeer. Dit tot ongenoegen van Lou Boonman uit Nieuwdorp, bestuurslid van de Borselse afdeling van landbouwor ganisatie ZLTO. „Wij worden als landbouwers in een hoek gedrukt", oordeelt Boon man die jaarlijks vanaf zijn bedrijf aan de Stoofweg een zwartebessen- fietstocht richting de Zak van Zuid-Beveland houdt. Maar hij trekt niet alleen ten strijde om een lans te breken voor een goede ver binding vanuit Nieuwdorp met de Zak. Oud-gedeputeerde Jaap Hen- nekeij (WD, verkeer) heeft vol gens hem voor de opening van de Westerscheldetunnel in 2003 een tunnel in de Vleugelhofweg toege zegd. Boonman: „En afspraak is af spraak." Tot nu toe is uit niets gebleken dat de toezegging keihard was, aldus een provincieambtenaar. Henne- keij heeft het over een onderzoek gehad, meer niet. Om landbou wers tegemoet te komen, wil de provincie nog proberen over en weer gronden te ruilen. Boonman wordt er niet goed van. „Als het zo moet, zet ik mijn hakken in de klei en verkoop ik voorlopig geen metertje grond." HEINKENSZAND - „Je brengt iets in het zicht." Daarom houden de jonge bouwvakkers van hun (toekomstige) werk. Op de leerlingbouwplaats van de Bouwopleiding Zeeland in de Heinkenszandse nieuwbouwwijk Over de Dijk bouwen ze mee aan zes patiowoningen, die giste ren het hoogste punt bereikten. Onder leiding van drie leermeesters krijgen ze er de juiste mentaliteit en werk houding mee. Ze leren hoe te plannen en samen te wer ken. Al die vaardigheden worden op school getoetst en gewaardeerd met een praktijkcijfer. De leerlingen Erwin Kerkhove uit Zoutelande, Meivin Gordijn uit Oost-Sou burg, Johan Koole uit Grijpskerke, Marcel Jongepier uit Veere, Andrea de Marco uit Arnemuiden en Dominique Dubois uit Vlissingen (vlnr) willen allemaal door in de bouw. Erwin: „Ik ben timmerman in hart en nieren, mijn vader was het ook." Andrea over het vak: „Je hoeft ge lukkig niet een hele dag op een stoel te zitten." foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Woningstichting R en B Wonen in Heinkenszand neemt de ouderenwoningen van stichting Poelwijck-De Kraaijert in de gemeente Borsele over. R en B Wonen, dé sociale verhuur der in de gemeenten Reimerswaal en Borsele, maakte mei vorig jaar al bekend dat zij de bejaardenwo ningen van Poelwijck-De Kraaijert wilde kopen. In november kwam het bericht naar buiten dat de wo ningcorporatie zo'n vier miljoen euro voor het bezit van de zorgin stelling wilde betalen. Het bleef na dien lang stil. „Er zijn meerdere kandidaten voor overname van de woningen", liet interim-directeur Wim van San ten van Poelwijck-De Kraaijert eer der dit jaar weten. Projectontwik kelaars van buiten Zeeland zouden interesse hebben getoond en zou den meer willen bieden dan R en B Wonen, versterkte Van Santen zijn onderhandelingspositie. De seniorenraad Borsele vroeg aan dacht voor de positie van de bewo ners. Wethouder Marga Vermue (CDA) van Borsele heeft bemid deld en met succes. Over de trans actie wordt vandaag meer bekend gemaakt. Het gaat om 140 wonin gen verspreid over Heinkenszand, Nieuwdorp, Oudelande, 's-Graven- polder, 's-Heerenhoek, Borssele en Lewedorp. Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse heeft een deeltijd baan, maar wil graag wat meer werken. Ze kon haar geluk dan ook niet op toen zij onlangs een vacature onder ogen kreeg die haar op het lijf geschreven leek. Voortvarend als ze is, zette zij zich direct achter de computer, zodat de brief nog dezelfde dag de deur uit kon. Tot haar vreug de volgde een uitnodiging voor een gesprek. Opnieuw liet ze er geen gras over groeien en verdiep te zich meteen in het bedrijf waar ze aan de slag hoopt te kunnen. Toen de dag aanbrak, vertrok ze bijtijds van huis, om er zeker van te zijn niet te laat te komen. Nou, op tijd was ze zé ker: precies een week te vroeg... Albert Plesmanweg 2 4462 GC Goes Tel: 0113-217360 Comfortabel op weg met .europcar.nl Speciale zomertarieven vanaf 151,- per week Gratis Haal- en Brengservice Gratis verzekering 2' bestuurder (kijk op www.europcar.nl voor de voorwaarden)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45