Taekema traint al op balgevoel en is er zeker bij op Olympische Spelen Thomas Dekker is niet klaar om Tour te rijden voor de Raboploeg Hockeyers op de valreep gevloerd Steve McClaren krijgt een loodzware erfenis Ploegleider Breukink is hard in zijn oordeel over het supertalent. Topscorer van Oranje laat Champions League aan zich voorbijgaan. Argentijnen verrassen met i-o~w;nst op de FC Twente krijgt een gelouterde trainer als opvolger van Rutten. Giro-revelatie Rico gaat ook de Tour rijden PZC Woensdag 25 juni 2008 37 Thomas Dekker is door de ploegleiding van Rabobank niet goed genoeg bevonden voor de Tour de France. foto Vincent Jannink/ANP door Ad Pertijs DEN HAAG - De hoop op het voor deel van de twijfel, het laatste wat de met een vormcrisis kampende Thomas Dekker nog restte, is hem gisteren door de ploegleiding ont nomen. Het 23-jarige supertalent van het Nederlandse wielrennen rijdt dit jaar geen Tour de France. „Hij is er duidelijk niet klaar voor", luidt het harde oordeel van ploegleider Erik Breukink. Dekker stapte vorige week ver moeid en vol twijfels uit de Ronde van Zwitserland. De renner be greep dat hij daarmee zijn lot niet langer in eigen hand had. „Ik vind dat ik de tijd moeten krijgen om in vorm te komen", liet hij op be deesde toon weten. Om zijn Tour ticket te redden was Dekker zelfs bereid om zondag het NK te rij den. Eerder had hij laten weten dat het vlakke kampioenschap, twee dagen na een hoogtestage in de Pyreneeën niet paste in zijn schema. Dekker werd enkele weken gele den ziek, nadat hij was terugge keerd van een verregend trainings kamp in de Alpen. Met een tekort aan trainingsdagen en -kilometers meldde hij zich in de Ronde van Zwitserland. „Die wedstrijd is voor ons een graadmeter hoe goed een renner is in de richting van de Tour", zegt Breukink. De test pak te voor Dekker verkeerd uit. De smalle basis van het voorjaar (hij kon vanwege heupproblemen pas echt gaan trainen vanaf 20 janua ri) en het griepje maakten dat de Nederlander zijn vorm en conditie was kwijtgeraakt. Even hoopte hij op clementie. „De Tour begint zon der proloog en met een vlakke eer ste week. Wie weet kan ik er dan alsnog in rollen." Breukink gelooft er niet in. „Ik moet gewoon de negen sterkste renners van dit moment opstellen. En Thomas Dekker behoort daar niet toe." W* Het supertalent Thomas Gekkti is niet klaar om de Tour de Fran ce te rijden. Ploegleider Erik Breukink heeft hem buiten de definitieve selectie gelaten. door Norbert Kleinherenbrink ROTTERDAM - Niemand hoeft zich zorgen te maken over tophockeyer Taeke Taekema. Het strafcornerka- non van Oranje en Amsterdam zal over anderhalve maand op scherp staan in Peking. Dat verzekerde de centrale verdediger gisteren in Rot terdam in de kantlijn van de Champions Trophy. Taeke Taekema (28) is bij het jaar lijkse zeslandentoernooi de grote afwezige. Eind mei ging hij in de laatste (verloren) play-offwedstrijd om de Nederlandse titel tegen Bloemendaal door zijn linker en kel. Bondscoach Roelant Oltmans hield zijn hart vast en was niet de enige in hockeyminnend Neder land. Zonder de trefzekere strafcor- ners van Taekema (150 doelpunten in 171 interlands) zou de kans op olympisch goud tenslotte aanzien lijk kleiner zijn. „Mijn enkel was gelukkig goed in gezwachteld", blikt Taekema terug. „Daardoor waren mijn enkelban den alleen verrekt. Zonder tape waren ze waarschijnlijk gescheurd. En dan was het wel heel lastig ge- Europese kar.p'oen. door Nerberi Kleinhetenbrink ROTTERDAM - De Nederlandse hockeyers zijn bij de Cha.np'ons Trophy in Rotterdam nie. langer ongeslagen. Oranje verloor gistera vond verrassend van Argentinië: 0-1. Htt aoetpuTf viel in de laatste minuut uit de uerde strafcorner en kwam op naam van Juan Ignacio Gilardi. Met zeven punten uit drie duels staat de Zuid-Amerikaanse ploeg knap bovenaan. Nederland is twee- weest om nog topfit in Peking te verschijnen. Nu is dat geen enkel probleem." Dat de bewuste enkel van Taeke ma goed was ingepakt, was geen toeval. Vorig seizoen kampte hij ook aan zijn linker been met een slepende voetblessure. De voormalige kopman van Klein Zwitserland was nog wel net op tijd klaar voor het EK. Met zestien treffers schoot hij Oranje in Man chester naar de Europese titel en naar Peking. „Als nu het olympisch toernooi zou worden gespeeld, had ik al „Als het olympisch toernooi nu zou worden gespeeld, had ik al meegedaan' kunnen meedoen", gaf Taekema aan. „Maar voor deze Champions Trophy hoefde ik geen risico te ne men. Hockey is tenslotte een con- tactsport. Je weet nooit of je hele maal fit kunt blijven. Ik train nu twee keer per dag met mijn fysio therapeut in Amsterdam. Veel krachttraining, nog zonder stick en bal. Al gaan we wel vaak naar buiten om een beetje te voetballen of zo. Je wilt toch een beetje balge de met zes punten, gevolgd door Spanje, Duitsland en Australië. Argentinië is de enige ploeg in Rot terdam die zich niet voor de Olym pische Spelen in augustus in Pe king heeft geplaatst. In het duel ;net Europees kampioen Neder land waren de Zuid-Amerikanen in de eerste helft twee keer gevaar lijk. De beste kans werd door doel man Jaap Stockmann fraai gestopt. Hij verving vaste Guus Vogels, die evenals recordinternational Jeroen Delmee rust kreeg van Oltmans. Oranje speelde voor de rust rede lijk goed met veel spreiding en va riatie in de aanval en veel bewe ging tussen de linies. De Argentij- voel houden." Taekema sluit op 5 juli weer voor de groepstraining bij Oranje aan. Tot die tijd is Rode- riek Weusthof de eerste strafcor- nerman van de Nederlandse ploeg. Met twee treffers uit evenzo veel corners maakte de aanvaller van SCHC zondag tegen Duitsland (5-3) een uitstekende indruk. „Een 100 procent score is natuurlijk ge weldig. Met mijn corner, die van Roderick en nog een aantal varian ten hebben we een prima wapen voor Peking in huis." Ondanks zijn passieve rol kwam Taekema in Rotterdam buiten het veld nog wel aan scoren toe. Hij ondertekende gisteren een lucra tief contract als ambassadeur van het Team Volvo for Life, waarin ook al ruim tien olympische zei lers zijn opgenomen. Hij is de eer ste hockeyer in het sponsorproject en de bedoeling is dat er na Peking meer internationals volgen. De beloning voor Taekema is in na- tura, maar wel heel aanlokkelijk: een Volvo C70 cabrio ter waarde van ongeveer 65.000 euro in bruik leen. „Ja, een beetje jaloers zijn mijn ploeggenoten wel", glimlachte Tae kema. „Ik hoop maar dat ze er ook ooit voor in aanmerking zullen ko men." nen verdedigden de eigen cirkel evenwel als leeuwen. Na de pauze was Argentinië meer dan gelijkwaardig aan Oranje, dat aanvallend opnieuw te weinig op- r dook in de vijandelijke cirkel. Doelman Stockmann (Bloemen daal) toonde aan dat hij na Peking de enige echte opvolger is van rou tinier Vogels. In de laatste minuut moest hij toch nog buigen voor een knal van Gilardi: 0-1. Het Nederlands hockeyteam is te- gen zijn eerste nederlaag aange lopen op de Champions League. Argentinië maakte in de laatste minuut de winnende treffer. Steve McClaren is na zijn mislukte avontuur met Engeland de nieuwe trai ner bij FC Twente als opvolger van Fred Rutten. foto Vincent Jannink/ANP ENSCHEDE - FC Twente heeft met Steve McClaren een internationaal gelouterde trainer binnengehaald. De Engelsman deed in de scha duw van Alex Ferguson ervaring op bij Manchester United en stond daarna op eigen benen bij Middlesbrough. Met een plek in de finale van de Uefa Cup in 2006 nam McClaren afscheid. Vervol gens kreeg hij de meest besproken baan van Engeland, het bonds- coachschap. McClaren ging uiteindelijk onder de immense druk ten onder. Enge land plaatste zich niet voor het EK en de trainer werd als schuldige aangewezen. Bij FC Twente hoopt de opvolger van Fred Rutten zijn carrière weer op te pakken., McClaren krijgt in Enschede ech ter een loodzware erfenis in zijn schoenen geschoven. Onder lei ding van Rutten, die na twee suc cesvolle seizoenen naar Schalke 04 is vertrokken, verzekerde FC Twen te zich afgelopen seizoen van de voorronde van de Champions Lea gue. „Er is door Fred Rutten een fantastische basis gelegd", conclu deerde McClaren gisteren. De 47-jarige trainer werd ruim een half jaar geleden ontslagen ais bondscoach. Sindsdien bleef het stil rondom hem. „Ik heb het als frustrerend ervaren de afgelopen acht maanden niet aan een ploeg te kunnen bouwen en met spelers werkzaam te zijn." Voorzitter Joop Munsterman had een logische verklaring voor de keuze voor de gelouterde Engels man. „We zochten een trainer die gewend is met topspelers te wer ken, ervaring met Europees voet bal heeft en met een voetbalacade mie heeft: gewerkt. We hebben bij verschillende mensen geïnfor meerd en Steve McClaren bleek aan al deze voorwaarden te vol doen." De Tukkersbaas zocht onder meer contact met Jaap Stam en Boude- wijn Zenden, die in Engeland met de manager werkten. „Zij waren zeer positief, maar. verzekerden me dat hij toch niet zou komen. Maar hier zitten we nu toch en we zijn er erg blij mee." McClaren liet zich bij zijn keuze adviseren door Sir Bobby Robson, in het verleden trainer van PSV. „Ik heb als trainer altijd de ambitie gehad om in het buitenland werk zaam te zijn. Toen FC Twente zich meldde, was ik dan ook direct en thousiast." PARIJS - Op de startlijst van de ko mende Tour de France prijkt sinds gisteren de naam van een nieuwe smaakmaker. De Italiaanse wielren ner Riccardo Ricco, revelatie in de Ronde van Italië van dit jaar, is als nog opgenomen in de tourploeg van het Spaanse Saunier Duval. Hij vervangt de Spanjaard Jose An gel Gomez Marchante, die volgens de ploegleiding sukkelt met zijn ge zondheid. De 24-jarige Ricco viel tijdens de Giro op in de bergetappes en ein digde als tweede in het klassement achter Alberto Contador. Saunier Duval rijdt de Tour met Juan Jose Cobo (Spa), Jesus del Ne ro (Spa), Alberto Fernandez de la Puebla (Spa), David de la Fuente (Spa), Angel Litu Gomez (Spa), Jo- sep Jufre (Spa), Leonardo Piepoli (Ita), Riccardo Ricco (ita). De ne gende renner wordt bekend na het Italiaans kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39