Zeeland Rotonde bij Aagtekerke te duur Ballen voor biljarters en ballen voor boulers 'Wij liggen niet dwars, het gaat ons £en plaatS OIT1 om de toekomst van het vliegveld' Leerlingen CSW halen vijf mille op voor hotel Zeeland Airport beraadt zich op protest tegen uitbreiding camping. Gemeente overweegt aanleg drempel bij gevaarlijk kruispunt. eu-de-boulesbaan moet ontmoetingsplek zijn voor alle Veerenaren. Tuinontwerper Harry de Visser maakt plan voor Molenwaterpark. 22 Woensdag 25 juni 2008 PZCW door Maurits Sep arnemuiden - Na jarenlang be stookt te zijn met kritiek en proce dures zit Peter Geysen van Zee land Airport nu aan de andere kant van de tafel: dit keer is hij het die zich verzet tegen plannen van mensen in de omgeving. Hij is het niet eens met de uitbreiding van camping De Witte Raaf. fs hier sprake van: 'Zo, nou zullen wij eens dwarsliggen „Welnee, ik wil helemaal niemand dwars zitten. Het gaat mij er alleen om de continuïteit van het vliegen op vliegveld Midden-Zeeland te waarborgen." Komt het voortbestaan van het vlieg veld dan in het geding als camping De Witte Raaf mag uitbreiden? „Nou, zo dreigend is het niet me teen. Maar als die uitbreiding door gaat, wordt wel de vraag wat dan de volgende beperking wordt die het vliegveld te verwerken krijgt. Want dat het bij deze ene uitbrei ding zal blijven, dat geloof ik niet. door Henk Postma meliskerke - De route Aagteker- ke-Meliskerke-Biggekerke krijgt niet alleen een vrijliggend fiets pad. Er wordt nu ook bekeken of de kruispunten veiliger kunnen worden gemaakt. Dat beloofde wethouder Jaap Melse gisteravond in Meliskerke tijdens een voorlich tingsbijeenkomst over de aanleg van het fietspad. Er komt in ieder geval een ver keersremmer bij het gevaarlijke kruispunt aan de zuidkant van door Maurits Sep veere - Bij de receptie van verzor gingshuis Nieuw Sandenburgh in Veere liggen voortaan twee sets ballen klaar: één voor de biljarters en één voor de jeu-de-boulers. Het nieuwe biljart wordt al inten sief gebruikt en hopelijk gebeurt hetzelfde met de boulesbaan die gisteren is geopend, hoopt Huub ten Voorden van de Commissie Welzijn Ouderen Veere. Die nam immers het initiatief tot de aanleg van de baan. „Toen ze hier bij Nieuw Sandenburgh die nieuwe appartementen aan het bouwen waren, lag de hele tuin overhoop. Toen hebben wij ge zegd: 'Kunnen we niet ergens een plekje maken voor een jeu-de-bou- Maar wij willen geen verdere be perkingen van onze mogelijkhe den om te vliegen. Wij willen nu duidelijk strepen trekken." Wat is het probleem precies „Door het uitbreidingsplan van De Witte Raaf schuift de camping op richting het vliegveld. Een deel van de uitbreiding komt onder de aanvliegroute van het vliegveld te liggen. Ten noorden van de kreek komt dagrecreatie, ten zuiden van de kreek op een stuk landbouw grond tussen de camping en het 'Wij willen geen verdere beperkingen van de mogelijkheid om te vliegen' vliegveld komt water. Dat trekt wa tervogels aan. Die zitten dan pre cies in de take-off-lijn van de vlieg tuigen. Daar zitten wij niet op te wachten." Vanwege de veiligheid, neem ik aan, want de meeste ongelukken vinden toch plaats bij opstijgen en landen? „Dat klopt. Wij verwijzen in onze protesten ook naar de uitspraak van de Raad van State van een aan- Aagtekerke. Daar gebeuren nogal eens ongelukken. Eigenlijk zou daar een rotonde moeten worden aangelegd, erkende Melse. Maar volgens hem heeft de gemeente Veere daar voorlopig geen geld voor. De wethouder denkt nu aan de aanleg van een 'plateau of iets der gelijks' voor verkeer dat het kruis punt nadert vanuit Grijpskerke. Hoe dat er dan precies uitziet? „Daar wordt nog over gebrain stormd." Tijdens de bijeenkomst gaf water schap Zeeuwse Eilanden uitleg over de aanleg van de fietsroute. Het wordt een drie meter breed as faltpad aan de oostkant van de lesbaan?' Daar hebben we geluk kig toestemming voor gekregen", vertelt Ten Voorden. De baan kost 3800 euro. De ge meente Veere droeg 3000 euro bij, op voorwaarde dat de bedenkers zelf ook de handen uit de mou wen zouden steken. „Afgraven en wegkruien van de grond, bijvoor beeld", verduidelijkt Ten Voorden. Vorige week is de baan aangelegd. „Daarbij hebben we hulp gehad van de Middelburgse jeu-de-bou- lesclub. Over hoe diep de grond af gegraven moest worden en hoe dik de baan moest zijn." Bij een demonstratie van de Mid delburgse boulers om de Veerse ouderen het spel uit te leggen, klonken direct tevreden geluiden over de kwaliteit van de baan. Ten Voorden zal er zelf ook regelmatig te vinden zijn. Hij woont in Zand dijk, op loopafstand van de baan. „Maar ik hoop dat de baan vooral tal jaren geleden. Die heeft toen vastgesteld dat de vergunning voor uitbreiding van de camping strij dig was met de veiligheid. Daarop doen wij nu weer een beroep. Maar nu zegt de Inspectie Verkeer en Waterstaat dat het wel veilig is. Maar ze zeggen niks over de uit vliegroute en de bochten die daar in zitten. Vliegtuigen moeten in noordelijke richting vertrekken, dan een bocht naar rechts maken om de camping te ontwijken en vervolgens een bocht naar links. Die rare slinger willen wij graag uit de route hebben. Maar daar ho ren we de Inspectie niet over. In feite krijgen wij maar een half ant woord op onze vragen. Wij wen sen goede antwoorden, en zwart op wit." De gemeente Middelburg en sinds vo rige week ook de provincie hebben de uitbreiding van de camping al goedgekeurd. U zou nadenken over te nemen stappen. Wat gaat het wor den? „Dat weten we nog niet. Volgende week maandag komen we intern bijeen als 'commissie uitbreiding camping'. Daar zitten nog geen ju risten bij, absoluut niet. Dat komt later wel, als het nodig is." Koekoeksweg en de Kaasboerweg. Er wordt eind augustus mee be gonnen. Omdat het waterschap de klus voor het eind van het jaar ge klaard wil zien, worden beide we gen gelijktijdig aangepakt. Tijdens de vier werkmaanden zijn de we gen afgesloten voor doorgaand au toverkeer. Fietsers mogen er wel overheen. Er werd gisteravond op aangedrongen die goed te bescher men tegen werkverkeer. Na aanleg van de fietsroute blijft een snelheidlimiet gelden van 60 km. Maar de kans is groot, zei wa terschapsbestuurder Bert van de Hoef, dat het uiteindelijk weer 80 wordt als gevolg van herwaarde ring van waterschapswegen. een ontmoetingsplek wordt voor oud én jong. En niet alleen voor mensen uit Nieuw Sandenburgh, maar ook voor die uit Zanddijk en Veere. We willen proberen saam horigheid te realiseren in Veere. Dat hebben we eerder bereikt door nordic walking te organise ren. Daar is een groepje uit voort gekomen dat elke week samen gaat wandelen. Het zou mooi zijn door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zo kan het ook: een groot stadspark met voor elk wat wils. Water, groen, ontspanning en natuur. Tuinontwerper Harry de Visser heeft zo zijn eigen idee ën over het Molenwater. Hij maak te een plan voor een park. „De SP heeft mij benaderd, maar ik heb het wel gratis gedaan omdat ik een groot voorstander ben van groen in Middelburg. Je hebt natuurlijk de bolwerken, maar dat is alleen een groen lint rond de stad. Een plek waar mensen uit Middelburg en daarbuiten samen kunnen ko men, ontbreekt." De historische situatie op het Mo lenwater was het beginpunt voor zijn plan. „Dit hele stuk is vroeger water geweest, dat heb ik als uit gangspunt genomen." De cirkelvor mige paden en de ronde vijver ver wijzen naar de getijdenmolen die eeuwen geleden bij de Dam en de Spuistraat stond. „Ook de poeltjes met natuurlijke waarden verwij zen naar de situatie toen er nog water was. Nee, ze zijn niet spe ciaal bedoeld voor de rugstreep- pad, toen ik het plan maakte, wist ik nog niet dat die daar zat." Het park van De Visser is inge deeld in een aantal zones: er is een stuk waar kleinere kinderen kun nen spelen op speeltoestellen; vlak daarnaast liggen de jeu-de-boules- baan, een basketbal- en een voet balveld. Helemaal aan de andere kant van het park is een natuurlij ke speelplaats. „Waar je aan tou wen kunt slingeren. Hier is een wa tertje met stapstenen, zodat kinde ren naar de overkant kunnen lo- Harry de Visser als deze jeu-de-boulesbaan ook zo iets tot stand brengt. Niet dat het een vereniging moet worden, inte gendeel, het moet op vrijwillige ba sis blijven gebeuren." Als aansporing voor een ontmoe ting tussen oud en jong was giste ren ook de jongerenbus aanwezig, bakten jongeren wafels en snacks voor de ouderen en zorgde de jeugd voor muziek. pen. Een plek waar je natte voeten kunt krijgen." Opvallend is de vijver, met een am fitheater en de muziektent. Pal naast de bestaande muziektent staan kopieën van de muziektent in staal, voor een kiosk of een thee huis. Het pad door de vijver biedt zicht op de Koepoort. „Die staat nu behoorlijk verloren." Dit is de centrale plaats in het park, waar theatervoorstellingen gehouden kunnen worden, of waar mensen op de trappen van het theater zo maar wat kunnen zitten. Wat blijft? De meeste bomen. „Als het aan mij ligt, moet je niet zo veel weghalen, alleen wat heester beplanting, het is belangrijk om openheid te hebben. Hoe meer ob stakels je houdt, hoe meer hang plekken je creëert." En het Kastan jelaantje? „Natuurlijk, ik zag dat de 'Als het aan mij ligt, hoef je niet zoveel weg te halen, alleen wat heesters' gemeente dat in hun plan al voor de helft gesloopt had. Dat is een ongelofelijke aantasting." „De padenstructuur heb ik sum mier gehouden, ik heb er veel min der dan de gemeente. Ik vind dat je over het gras moet kunnen lo pen, dat je er moet kunnen zitten. Skaters? Natuurlijk gaan die er overheen. Dat mag van mij best. Alles is trouwens al aangepast aan rolstoelgebruik." Over de kosten van zijn plan, kan hij niets zeggen. „Dat heeft geen enkele zin, dat is afhankelijk van een heleboel din gen, van het grondwerk, van het rooiwerk. Met wat nu allemaal in de bouwput is verdwenen, zou je een aardig opzetje hebben." MIDDELBURG - Eindexamenleerlin gen van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren, locatie Van de Perre, haalden tijdens de laatste lesdag en het eindexamen- feest 4666,47 euro op voor het goe de doel, namelijk Hotel Con Cora- zón. Het schoolbestuur zegde toe het bedrag aan te vullen tot vijf mille. Wilde Ganzen zal het be drag uiteindelijk verhogen tot 8185 euro. Het bewuste hotel wordt momen teel gebouwd in Granada, Nicara gua. In september gaat het open. Met de inkomsten van dat hotel kunnen straks kinderen naar school. Ook kan een deel daar na afloop werk vinden. CSW, locatie Toorop, houdt don derdag 26 juli de jaarlijkse Goede Doelen Dag. Er wordt dan zo veel mogelijk geld opgehaald voor het Liliane Fonds. Vorig jaar haalden de leerlingen ruim zes mille op. Harry de Visser is tuinontwerper. Hij maakte eerder al een alternatief plan voor de bouwput, met een drijvend open luchttheater. Vorige week won hij een ontwerpprijs van het tijdschrift Tuin en Land schap voor een tuin bij een zorgboerderij in Zuid Holland. De SP presenteert het plan van Harry de Visser vanavond bij de speciale commissievergadering over het theater aan het Molenwater. De plannen zijn te zien op www.stadsparkmolenwater.nl. Spelers van de Middelburgse jeu-de-boulesclub hielpen gisteren bij de inge bruikname van de nieuwe boulesbaan in Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24