Zeeland PZC Dierenasiel trekt naar Buitenhaven Onderzoek naar politiegeweld tegen scholieren blijft geheim 21 Brand op jacht in sluis Vlissingen Tonnen extra naar Roosevelt Academy WALCHEREN 27 27 Inkrimping personeel na samenvoeging van beide dierenasiels. Stipt Woensdag 25 juni 2008 Luxe verzorgingsplaats voor mens en dier langs de snelweg Provincie vindt steun aan voedselbanken zaak van gemeenten Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Caion VLISSINGEN - Het Vlissingse en Mid delburgse dierenasiel worden in de loop van volgend jaar samenge voegd tot één asiel aan de Buiten haven in Vlissingen. Deze samenvoeging heeft gevol gen voor het personeel. Voorzitter Wim Meijer kon gisteren echter nog niet vertellen hoeveel mede werkers moeten afvloeien. Wel gaf hij toe dat na samenvoeging het werk met minder mensen gedaan kan worden. Na de samenvoeging stopt het asiel ook met het tijdelijk opne men, bijvoorbeeld in de vakantie periode, van dieren in een pen sion. „Als we aan de Buitenhaven zitten, richten we ons volledig op het opvangen van zwerfdieren", al dus de voorzitter. Vooral ook om dat in de subsidie van de beide ge meenten voor de nieuwbouw van de dierenopvang geen bijdrage zit voor een dierenpension. Het bestuur van het asiel legt mo menteel de laatste hand aan de nieuwbouwplannen. Over twee maanden hoopt Meijer ze te kun nen indienen bij de beide gemeen ten zodat, als alles meezit, medio volgend jaar het nieuwe asiel aan de Poortersweg geopend kan wor den. „In het uiterste geval moet het eind volgend jaar toch klaar zijn." Naast de milieustraat aldaar ligt nog een braakliggend stuk grond waar het nieuwe asiel komt. Het is |*U De dierenasiels in Vlissingen en Middelburg worden in de loop van volgend jaar samengevoegd tot één asiel aan de Buitenhaven in Vlissingen. volgens de voorzitter een mooie plek, goed bereikbaar vanuit beide gemeenten. Bijkomend voordeel is dat in de directe omgeving geen andere mensen wonen zodat de blaffende honden niet voor over last zorgen. Het bestuur was al heel lang op zoek naar een nieuwe locatie voor met name het Vlissingse asiel. Het is al jaren toe aan een grondige re novatie. Vorig jaar ontstond een extra reden om uit te kijken naar een nieuwe stek omdat er nieuwe woningen naast het asiel werden opgeleverd. Met de projectontwik kelaar was afgesproken dat de die ren weg zouden zijn als de huizen en woontorens op het Bunkerter rein klaar waren. Om die reden verhuisden de honden eerst naar het asiel in Middelburg. Na protest van de omwonenden aldaar, die niet blij waren met al die extra kef fers, verhuisden de honden naar een pension in Meliskerke. Daar zitten ze nog steeds. De verhuizing van het asiel kwam vorig jaar opnieuw in gevaar om dat de gemeente Vlissingen de sub sidie aan het asiel wilde halveren. Dat besluit is teruggedraaid zodat er nu voldoende geld is om te ver huizen. VLISSINGEN - Rood, blauw, geel, groen. De saaie muren van de Vlissingse Ravensteinschool zien er een stuk vrolijker uit nu de leerlingen in de weer zijn geweest met verf en kwast. Door op versprin gende stenen een ander kleurtje te smeren, ziet de school er van buiten net zo veelkleurig uit als van binnen. De schilderbeurt is betaald door ABN/Amro. De bank heeft de Ravensteinschool al eerder geholpen met een boekenactie en een schoolreisje naar de Efteling, vertelt regiodirec teur Mark Geilenkirchen (foto), die ook even mee schilderde met de kinderen. Het schilder werk wordt de komende dagen afgemaakt. Ook het schoolplein ondergaat nog een opknapbeurt. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Het onderzoek naar geweld dat de politie gebruikte bij een demonstratie van scholieren afgelopen november is klaar. Dat zei burgemeester Koos Schouwe- naar gisteravond tegen de commis sie algemeen bestuur. Eind deze week worden de uitkomsten van dat onderzoek, dat in opdracht van het Openbaar Ministerie is ver richt, bekendgemaakt. Ook wordt dan bekendgemaakt 'op welke wij ze aan dat onderzoek gevolg wordt gegeven'. Dat wil niet zeggen dat het rapport ook openbaar wordt, zei Schouwenaar in antwoord op vragen van de PvdA-fractie. Dat wordt het namelijk niet. „U krijgt geen inzage in dat rapport." Het onderzoek bestaat uit twee on derdelen: een strafrechtelijk deel en een disciplinair deel. Dat eerste betekent dat onderzocht is of er strafbare feiten zijn gepleegd, het tweede of er binnen het korps maatregelen moeten worden geno men tegen de betrokken politie mensen. Bij de demonstratie hebben politie mensen scholieren met wapen stokken geslagen. Scholieren wa ren woedend omdat het optreden veel te hard was. Schouwenaar heeft al zijn excuses aangeboden omdat er bij het optreden te veel geweld is gebruikt. VLISSINGEN - Op een zeiljacht is gis terochtend brand uitgebroken ter wijl het in de sluis van Vlissingen lag. De sluiswachter heeft de ande re schepen uit de sluis laten varen om de brandweer meer ruimte te geven. De brand was ontstaan in de motorruimte en doordat isola tiemateriaal was gaan branden, was er veel rookontwikkeling. Een opvarende had last van de rook ge kregen maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het jacht is uit de sluis gesleept en aan de kade gelegd. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil extra geld geven aan de Roosevelt Academy. Jaarlijks krijgt het Middelburgse onderwijs instituut honderdduizend euro van de gemeente als bijdrage in de kosten. Zowel de twee fractieleden van de PPM als Middelburg Trans parant stelden daar gisteravond vragen over aan onderwijswethou der Huub van Klinken (SGP). De financiële positie van de Roose velt Academy moet worden verste vigd, antwoordde de wethouder. „Daar willen we samen met de provincie, en met anderen, een bij drage aan leveren." De provincie steunt de academy met drie miljoen euro. De gemeen te Middelburg trok eerder al ruim een miljoen euro uit voor steun aan het instituut. Dat was bedoeld als tegemoetkoming in de voorbe- reidingskosten en tekorten tot 2008. De Roosevelt Academy is in sep tember 2004 geopend. Het afgelo pen jaar was de academy voor het vierde jaar in bedrijf. Voor het ko mend studiejaar zijn er meer aan meldingen dan ooit, zei Van Klin ken tegen de commissie. Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse heeft een deeltijd baan, maar wil graag wat meer werken. Ze kon haar geluk dan ook niet op toen zij onlangs een vacature onder ogen kreeg die haar op het lijf geschreven leek. Voortvarend als ze is, zette zij zich direct achter de computer, zodat de brief nog dezelfde dag de deur uit kon. Tot haar vreug de volgde een uitnodiging voor een gesprek. Opnieuw liet ze er geen gras over groeien en verdiep te zich meteen in het bedrijf waar ze aan de slag hoopt te kunnen. Toen de dag aanbrak, vertrok ze bijtijds van huis, om er zeker van te zijn niet te laat te komen. Nou, op tijd was ze zé ker: precies een week te vroeg...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23