Ic#rïy!*f«4l Gemiddelde L?ng sPare" ï?nt boer is miljonair et Koeweit: meer olie produceren nieuw aanbod Fortis J^THLON Ruim ïo procent van de landbouwers heeft een negatief inkomen. Fusie Amerikaanse vuilnisbedrijven EU-Hof: Vervuiler betaalt bij olieramp Organon schrapt opnieuw banen Nationale-Nederlanden betaalt kosten terug Wie geld twee jaar lang bij bank parkeert, krijgt 5,6 procent rente. Korting op topmerken Airfield, Armani, Rene Lezard, Annette Gortz, Cash, Erny van Reijmersdal etc. Lange Vorststraat 18 Goes tel. 0113-211935 PZC Woensdag 25 juni 2008 13 DEN HAAG - De gemiddelde Neder landse boer is, in ieder geval op pa pier, miljonair. Dat blijkt uit het gisteren gepresenteerde Land- bouw-Economisch Bericht 2008 van het Landbouw Economisch In stituut (LEI). Volgens het LEI is het gemiddelde Nederlandse land bouwbedrijf 1,8 miljoen euro waard. Het gemiddelde eigen ver mogen bedraagt ongeveer tweeder de van de bedrijfswaarde, ofwel zo'n 1,2 miljoen euro. LEI-directeur Ruurd Huirne relati veerde die cijfers gisteren onmid dellijk. „Je kunt niet zomaar con cluderen dat de gemiddelde Neder landse boer of tuinder dus miljo nair is. Het geld zit vast in grond en gebouwen. Die 1,8 miljoen euro is de bedrijfseconomische waarde van het gemiddelde bedrijf, en dat is iets anders dan de verkoopwaar de. Bij gedwongen verkoop kan die aanzienlijk lager liggen." Het gemiddelde Nederlandse land bouwbedrijf genereert per jaar 51.000 euro aan inkomen. Daar komt nog eens 18.400 euro bij die BOSTON - Het Amerikaanse vuilnis- bedrijf Republic Services neemt zijn branchegenoot Allied Waste over. Republic wordt hiermee de op een na grootste afvalverwerker van de Verenigde Staten. Met de overname is een bedrag van ruim 6 miljard dollar (3,9 mil jard euro) gemoeid. BRUSSEL - Het principe van 'de ver vuiler betaalt' geldt ook voor het opruimen van de olie na de schip breuk van een tanker op zee. Dat antwoordde het Europees Hof van j Justitie gisteren op vragen van het Frans Hof voor Cassatie. Het is aan de nationale rechter om te bepa len wie er schuldig is aan de ramp. buiten het bedrijf wordt verdiend, bijvoorbeeld door een parttime werkende partner. Het gemiddel de inkomen per gezin ligt echter la ger dan 69.400 euro (beide inko mens bij elkaar opgeteld), omdat in nogal wat gevallen meerdere ge zinnen van één bedrijfleven. Het gemiddelde landbouwgezin verdient zo'n 60.000 euro per jaar. Een op de vijf landbouwhuishou- dens haalt een inkomen van meer dan 100.000 euro uit het bedrijf. Overigens zijn de verschillen tus sen bedrijven onderling en tussen verschillende sectoren zeer groot. Varkens- en pluimveehouders ver dienen gemiddeld minder, melk veehouders juist meer. Volgens het LEI heeft: ruim 10 pro cent van de landbouwers op pa pier een negatief inkomen. Ze ste ken heel veel uren in het eigen be drijf die weinig of niets opleveren. Het komt regelmatig voor dat boe ren in slechte tijden interen op hun eigen vermogen, in afwach ting van betere tijden. 155 De gemiddelde Nederlandse boer is op papier miljonair, maar dat geld zit vast in grond en ge bouwen. Ruim tien procent heeft een negatief inkomen. OSS - Het farmaceutische bedrijf Organon schrapt in Nederland 150 banen. Gedwongen ontslagen zijn niet uitgesloten. In februari schrap te Organon al tweehonderd ar beidsplaatsen. Organon werd eind vorig jaar door AkzoNobel voor 11 miljard euro verkocht aan het Amerikaanse Schering-Plough. DEN HAAG - Verzekeraar Nationa le-Nederlanden zal klanten kosten terugbetalen die zij te veel hebben betaald voor een zogeheten woe- kerpolis. De verzekeraar is bezig de kwestie in kaart te brengen en dat kan leiden tot „andere oplos singen" naast financiële vergoedin gen. Welke is nog onbekend. EINDHOVEN - Sinds lange tijd loont het om spaargeld vast te zetten. Fortis is deze week met een aan bod gekomen dat de markt op scherp zet. Spaarders die hun geld twee jaar lang parkeren, krijgen 5,6 procent rente. Dat is fors meer dan de circa drieënhalf procent die de grote banken geven op een vrij opneembare spaarrekening. Volgens Fortis heeft de hogere spaarrente niets te maken met ge ruchten dat de bankverzekeraar 'vast geld' nodig heeft om de over name van ABN Amro te financie ren. Een simpel rekenvoorbeeld maakt dat duidelijk. Wie twintig duizend euro voor twee jaar vast zet, kan bij Fortis rekenen op een jaarlijkse rente van 1.120 euro. Een vrij opneembare internetspaarreke- ning van de Rabobank, de popu lairste spaarrekening in Neder land, levert bij de huidige rente van 3,4 procent maar 680 euro per jaar op. Een verschil van 440 euro. Rabobank betaalt spaarders die hun spaargeld twee jaar vastzetten op dit moment 5,2 procent rente. Nadeel aan de rekening van Fortis is dat het openbreken van het spaarcontract geld kost. Wie geld opneemt, betaalt 5 procent opna mekosten. Bij het openen van een rekening moet bovendien min stens vierhonderd euro startkapi taal worden gestort. Ook vrij op neembare spaarrekeningen ken nen vervelende voorwaarden. Zo krijgen internetspaarders bij de Ra bobank de 'hoge' rente van 3,4 pro cent alleen op het laagste saldo in het voorbije kwartaal. Voor het overige geldt een rente van 2,8 pro cent, nauwelijks voldoende om de inflatie bij te benen. In de hypothekenmarkt is het pa troon dat 'lang geld' duurder wordt nog niet waarneembaar. KOEWEIT - Opec-lid Koeweit ver hoogt vanaf medio 2009 zijn olie productie met 300.000 vaten per dag. Dat liet het staatspersbureau Kuna gisteren weten na uitspraken van de Koeweitse olieminister Mo hammad al-Olaim. De olieprijs bereikte onlangs een record van bijna 140 dollar per vat. Volgens al-Olaim is niet het tekort aan olie de reden voor de hoge prijzen, maar zijn speculanten, de zwakke dollar en een gebrek aan raffinagecapaciteit verantwoorde lijk. Koeweit produceert nu onge veer 2,58 miljoen vat (van 159 li ter) per dag. Afgelopen weekeinde vond in het Saudische Jeddah crisisberaad plaats over de hoge olieprijs. Daar werd geen besluit genomen over een productieverhoging door de Opec. Pas in september zal het oliekartel hierover beslissen. Het belangrijkste Opec-lid Saudi-Ara- bië zal in juli zijn dagelijkse pro ductie met 200.000 vaten verho gen, zoals eerder werd aangegeven. Het zuidwesten van Nederland is een kleine wereld. Van het strand bij Katwijk tot en met de grensover gang bij Terneuzen om precies te zijn. Als óndernemer in Zuidwest- Nederland wilt u zich liever niet bezighouden met de daarbij beho rende mobiliteitsproblemen, maar wilt u zich concentreren op uw eigen bedrijfsactiviteiten. Athlon Car Lease regio Zuidwest neemt u deze zorg dan ook graag uit handen met innovatieve en duur zame mobiliteitsoplossingen. Met mensen die uw taal spreken en als geen ander weten wat er in Zuidwest-Nederland speelt. We geloven dat we u beter en persoon lijker van dienst kunnen zijn als we bij u in de buurt zitten. Maar uiteindelijk heeft u er ook voordeel bij dat Athlon Car Lease een (inter)- Athlon Car Lease. The better solution. nationaal opererende organisatie is. Onze kennis en ervaring delen we graag met u door zaken te doen als regionale ondernemers onder elkaar en samen grensverleggende oplossingen te vinden. Dat maakt zakendoen met Athlon Car Lease regio Zuidwest: een wereldidee. www.athloncarlease.nl/ regiozuidwest CAR LEASE Athlon Car Lease Nederland B.V. regio Zuidwest, K.P. van der Mandelelaan 38c, 3062 MB Rotterdam, T 010 242 51 51

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13