Noord-Korea lijdt honger Leger maakt eind aan strijd Libanon MILNER MINDER ZOUT Zeventien getroffen gebieden liggen in de 'graanschuren' van land. Ontvoerde Griekse industrieel vrijgelaten Minder klimmers op Mount Everest Trein grijpt busje met trouwgasten: elf doden Moordende journalist pleegt zelfmoord Gevechten bij Tripoli tussen aanhangers van regering en Hezbollah. 8 Dinsdag 24 juni 2008 PZC Zoek je personeel? Klanten? Bezoekers? Plaats dan nu een rubrieksadvertentie op de kleintjesmarkt pagina's. Tijdens de EK periode zeer voordelig tarief! Bel: 055-538 87 83 of 055-538 8011 vraag naar de voorwaarden SEOUL - Noord-Korea is getroffen door hongersnood. Dat hebben twee Zuid-Koreaanse organisaties gisteren gezegd. Uit allerlei delen van de afgegren delde stalinistische dictatuur ko men berichten over mensen die sterven van de honger. „De gevreesde tragedie van massa le sterfgevallen door honger is defi nitief begonnen", aldus een verkla ring van de denktank Peace Foun dation. Zeker 26 steden en gemeen ten zijn getroffen, meldde de hulp organisatie Good Friends. Daar zouden elke dag gemiddeld twee tot vier mensen van de honger sterven. Zeventien getroffen gebie den liggen in de provincies Noord en Zuid Hwanghae, de 'graanschu ren' van Noord-Korea. De organisaties melden niet hoe zij aan de informatie komen. Onaf hankelijke gegevens uit het geïso leerde land zijn moeilijk te krijgen. Waarnemers en de VN waar schuwden echter al eerder voor een ophanden zijnde crisis. Die wordt vooral veroorzaakt door ho ge voedselprijzen en verwoesten de overstromingen die vorig jaar de oogst vernielden. Noord-Korea werd in de jaren ne gentig ook getroffen door hongers nood, die naar schatting één mil joen mensen het leven kostte. Sindsdien is het communistische land afhankelijk van buitenlandse voedselhulp om de 23 miljoen in woners te voeden. Het Zuid-Koreaanse ministerie van Hereniging, dat de banden met het noorden onderhoudt, wil de het nieuws gisteren niet bevesti gen. Ook de inlichtingendiensten rea geerden voorzichtig. „We denken niet dat de Noord-Koreaanse voed- selcrisis dit jaar zal leiden tot zulke massale dodentallen door de hon ger als in de jaren negentig", aldus een anonieme functionaris. Noord-Korea zal China donderdag een langverwacht rapport overhan digen over zijn nucleaire activitei ten. In reactie daarop zullen de Verenigde Staten het land van de lijst halen van staten die het terro risme ondersteunen. Dat baant de weg voor het stopzetten van een deel van de sancties die de VS had den ingesteld. Noord-Korea schokte de wereld in 2006 toen het een nucleair wapen testte. Als symbolisch gebaar wil het nu de koeltoren opblazen van het nucleaire complex Yongbyon. In ruil daarvoor wil de dictatuur wel geld ontvangen. Twee Zuid-Koreaanse organisa ties melden dat in Noord-Korea mensen omkomen van de hon ger. De hoge prijzen en overstro mingen zijn de oorzaak. THESSALONIKI - Een prominente Griekse industrieel die dertien da gen geleden ontvoerd werd, is gis terochtend ongedeerd vrijgelaten nadat zijn familie een niet nader gespecificeerd bedrag aan losgeld had betaald. De 49-jarige Giorgos Mylonas werd ongeveer twintig ki lometer buiten de noordelijke stad Thessaloniki vrijgelaten, zei de po litie. De ontvoerders hadden der tig miljoen euro geëist. PEKING - China wil het aantal klim mers op de Mount Everest beper ken om 's werelds hoogste berg te beschermen. Er zou te veel rotzooi achterblijven op de berg. In de eer ste helft van volgend jaar zal Chi na achtergelaten rommel van de berg halen. Het is niet duidelijk welke maatregelen China wil ne men om het aantal klimmers te be perken. Al meer dan 2000 mensen hebben de top bereikt. GANZIANTEP - In Turkije zijn giste ren elf mensen omgekomen toen hun minibusje op een spoorweg overgang werd gegrepen door een trein. De inzittenden van het voer tuig kwamen terug van een huwe lijksfeest. Twee mensen raakten ge wond. Het ongeluk gebeurde in de Zuid-Turkse stad Ganziantep. De chauffeur van het busje bleef onge deerd. Hij zei het stopsignaal te hebben genegeerd. TETOVO - Een Macedonische jour nalist die oudere vrouwen zou heb ben ontvoerd, verkracht en ver moord en daar vervolgens artike len over schreef, heeft gisteren in zijn cel zelfmoord gepleegd door zijn hoofd in een emmer water te stoppen. De politie begon Vlado Taneski (56) te verdenken toen hij in zijn verhalen details vermeldde die nog niet eerder naar buiten wa ren gebracht. Libanese soldaten kijken vanaf een pantserwagen naar de donkere rookwolken die opstijgen vanuit Tripoli waar ri valiserende groepen met elkaar in gevecht zijn. foto AP TRIPOLI - Libanese troepen hebben gisteren een einde gemaakt aan he vige gevechten tussen rivaliseren de groepen in de Noord-Libanese stad Tripoli. Bij de gevechten kwa men sinds zondag zeker negen mensen om het leven en raakten tientallen gewond. Volgens regeringsmedewerkers vochten soennitische aanhangers van de regering van premier Sinio- ra met plaatselijke alawieten, le den van een islamitische stroming die in Tripoli op de hand zijn van de door de sjiitische Hezbollah ge leide oppositie. De strijdende par tijen kwamen zondag overeen om gewapende strijders van de straat te houden, maar later in de nacht braken opnieuw gevechten uit. In de stad waren exploderende raket granaten te horen. Ook gisteren werd er nog gevochten. Begin mei was Libanon in de greep van het hevigste sektarische geweld sinds de burgeroorlog (1975-1990). Zeker 65 mensen von den toen de dood. Veel Nederlanders eten te zout. Daarom is er nu Mitner Minder Zout. Dit bevat 30% minder zout en is net zo lekker getest! Dus je mist al dat zout niet. Nu verkrijgbaar! Kijk op www.minderzout.nl NIEUW: PEDIGREE® Souplesse Voor soepele gewrichten en een hond vol levenslust. Veel honden worden op latere leeftijd minder beweeglijk en zijn daardoor minder vrolijk en actief. Nu is er nieuwe PEDIGREE® Souplesse: een lekkere snack die helpt de gewrichten van uw hond soepel te houden. Geef uw hond zijn levenslust terug met het 'Soepel In 6 Weken'-programma en krijg 6 weken PEDIGREE® Souplesse Maximum met een korting van maar liefst 25%. Kijk voor alle informatie en ervaringen op: www.PEDIGREE.nl/souplesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8