McCain onder vuur wegens leeftijd Autovakantie SAUERLAND Mogelijk uitstel van raketschild in Europa BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15«.„ S UU Verdriet om slachtoffers ramp met Filipijnse veerboot Kleinste moment van zwakte kan Republikein de das omdoen. Rapport Pentagon stelt dat afweerraketten niet voldoende zijn getest. srzss-^-B Actie: t/m oktober tot wel 20 p.p. (bij 2 personen) in prijs verlaagd! PZC Dinsdag 24 juni 2008 7 CEBU - Een Filipijnse vrouw treurt om het lot van seisde zaterdagmiddag. Gisteren waren nog maar van de veerboot Princess of the Stars om te kij- een familielid dat waarschijnlijk is omgekomen 33 van de 800 opvarenden levend gevonden. Dui- ken of zij in het halfgezonken schip nog overle- bij de ramp met een veerboot. De veerboot kap- kers gaan proberen een gat te boren in de romp venden vinden. foto E door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Nooit in de lange Amerikaanse verkiezingscampag ne vergeet de jonge Barack Obama zijn 71-jarige tegenstander te be danken voor diens 'halve eeuw' in zet voor de publieke zaak. Eén keer liet Obama als reactie op kri tiek van John McCain weten dat zijn oude rivaal 'de kluts kwijt' was. Op een ander moment meen den bevriende Democraten op eens allemaal dat de veteraan 'ver ward' was over de oorlog in Irak. Het kamp van Obama gebruikt 'co dewoorden' om de aandacht te ves tigen op de leeftijd van John Mc Cain, zo menen veel Republikei nen. De onderliggende bood schap: McCain is oud, té oud voor het presidentschap. Zeker is dat leeftijd een rol gaat spelen in de strijd om het Witte Huis. Een peiling van het PEW-in- stituut toonde vorige week aan dat de helft van alle geregistreerde kie zers minder geneigd is om op ie mand van boven de zeventig te stemmen. De leeftijd van McCain lijkt daarmee een groter nadeel dan de huidskleur van Obama, al kunnen de peilingen een verte kend beeld geven. Mensen zijn 'De onderliggende boodschap: McCain is té oud voor 't presidentschap' minder snel geneigd om racis tische vooroordelen toe te geven. „Racisme en seksisme vinden we als samenleving onacceptabel", zegt Robert Butler, directeur van een onderzoeksinstituut naar hoge ouderdom. „Over leeftijdsdiscrimi natie doen we niet zo moeilijk. De opmerkingen die over McCains leeftijd worden gemaakt zijn soms ongelooflijk beledigend." Het klein ste moment van zwakte kan twij fel oproepen over de gesteldheid van McCain, weten adviseurs. Het schrikbeeld is Bob Dole, de Repu blikeinse oorlogsheld die in 1996 verloor van Bill Clinton. De des tijds 73-jarige Dole gleed tijdens een bijeenkomst uit en viel plat op zijn rug. De eindeloos herhaalde beelden wekten de indruk dat Do le fragiel en hulpeloos was. WASHINGTON - Amerikaanse plan nen voor een raketschild in Euro pa lopen kans grote vertraging op te lopen - tot ver achter de deadli ne van 2013 - door bevindingen van het Pentagon dat de afweerra ketten niet voldoende zijn getest. Dit blijkt uit een geheim rapport van een interne defensiecommis sie aan Congresleden waarvan een kopie in handen is gekomen van persbureau Associated Press. Regeringsmedewerkers negeerden aanvankelijk de bevindingen en verzekerden Congresleden dat het systeem wel degelijk zou werken. Nu het Congres evenwel via amen dementen op de defensiebegroting drie testlanceringen eist - een pro ces van jaren - heeft defensie het initiatief genomen tot extra proe ven. Het uitstel zou een grote te genslag kunnen zijn voor presi dent Bush, die grote prioriteit aan het systeem heeft gegeven. Er be stond al grote onzekerheid over de toekomst ervan doordat Polen, waar tien afweerraketten zouden worden geplaatst, extra militaire steun eist en Warschau en Washington het niet eens kunnen worden. Pogingen van Washing ton om de raketten in Litouwen geplaatst te krijgen, stuitten vorige week op kritische reacties van Mos kou. De VS zeggen dat het schild bedoeld is om Europa en de VS te beschermen tegen een eventuele aanval vanuit Iran. Moskou vindt het raketsysteem een bedreiging voor de veiligheid van Rusland. «SSBSkiBUWfWg iSMSV-US fWII-fffrftl ü.„,W Mercure Hagen INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Mercure Hotel Hagen in een 2-persoonskamer. Aankomstdata: ma. en vr. van 30/6 t/m 24/10 3 dgn 4 dgn 5 dgn 8 dgn Juni v.a. - - 65 Juli—aug. v.a. €39 €49 €65 99 Sept.-okt. v.a. €39 €55 €69 €115 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 pers. V.a. slechts 7 p.p.p.n. boekt u het uitgebreide ontbijtbuffet bij. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17589 Heeft u zin om er eens lekker tussenuit te gaan? Wat dacht u dan van een heerlijke auto vakantie naar het schitterende Sauerland? KRAS.NL verlaagde de prijzen en u boekt nu al een 3-daags verblijf in het 4-sterren Mercure Hotel Hagen vanaf slechts 39! Dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? Dat wordt boeken! ONTDEK HET SCHITTERENDE SAUERLAND Het Sauerland staat bekend om haar vakwerk huizen en haar schitterende heuvelland schap. U verblijft in de plaats Hagen waar u kunt genieten van historie, moderne cultuur of een middag gezellig kunt winkelen. Door de gun stige ligging van het hotel kunt u talrijke uitstap jes maken in de omgeving. Wat dacht u van het 700 jaar oude vestingstadje Attendorn, waar u de beroemde druipsteengrotten de Attahöhle kunt bekijken? Of breng een bezoek aan Arolsen, waar u het residentiepaleis, waar koningin Emma is geboren, kunt bezichtigen. Ook Warstein, met de Warsteiner bierbrouwerij is een aanrader! Ook zeker een bezoek waard, is de grootste stad van het Ruhrgebied, Dortmund! De historie van deze stad vindt u terug in de vele bezienswaar digheden, musea en kunstcentra. Maar bekijkt u ook de kolenmijnen, de haven en de brouwerijen. Bekijk de prachtige omgeving ook eens vanaf de fiets of wandelend! U ziet het, in het Sauerland zult u zich niet vervelen! MERCURE HOTEL HAGEN Het 4-sterren Mercure Hagen ligt vlakbij het- centrum en beschikt o.a. over restaurant, bar/ lounge, bistro met terras, overdekt zwembad (gratis), sauna, solarium, kegelbanen en gratis parkeergelegenheid. Uw kamer is o.a. voorzien van televisie, telefoon en badkamer met bad/ douche en toilet. waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7