Strop dreigt voor kustplan Ook Middelburgse raad is tegen regiobrandweer 5 dagen superkoopjes van alle merken! Koopjesmarkt! Uniek bij DELSCHER Alleen deze week: Schoolzone in 's-Gravenpolder onthuld Waterschap moet 19 miljoen terugbetalen als werk later begint. Enkel Groenlinks heeft bedenkingen bij verzet door Schouwenaar. ZOMERKOOPJESMARKT^gS OP DE GROTE MARKT MET SUPER IN GOES VAN IN GOES Service aan werkgevers Luisterhoek gratis te Brandweer pakt uit op de Bevelanden leen bij bibliotheken in 's-Gravenpolder Hoofdweg Wemeldinge drie weken uit roulatie Zoeken naar Romeinse tijd in Colijnsplaat B PZC Dinsdag 24 juni 2008 25 door Maurits Sep VLISSINGEN - De kust tussen Vlis- singen en Dishoek moet zo snel mogelijk versterkt worden. Behal ve voor de veiligheid is dat ook fi nancieel van groot belang. Als het werk niet in september kan begin nen, dreigt waterschap Zeeuwse Ei landen bijna 19 miljoen euro subsi die terug te moeten betalen. Dat heeft waterschapsbestuurder Bert van de Hoef gisteravond ge zegd in de algemene vergadering van Zeeuwse Eilanden. Het water schap heeft die 19 miljoen euro al ontvangen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor het project Zwakke Schakels bij Vlis- singen. Daaraan is de voorwaarde verbonden dat het werk aan de kust binnen een jaar uitgevoerd moet zijn. Dat lukt niet als bezwaarprocedu res van omwonenden te veel tijd in beslag nemen, waarschuwde Van de Hoef „Als we niet in sep tember kunnen beginnen, zoals is gepland, schuift alles op naar het voorjaar van 2009. Dan halen we die termijn van een jaar niet. In principe moet de subsidie dan worden terugbetaald en hebben we een nieuwe beschikking nodig om dat geld later te krijgen." André Marinissen, die voor het wa terschap de kustversterking bege leidt, sluit niet uit dat het geld dan wel eens voorgoed weg kan zijn. „Het ministerie zet elk jaar grote bedragen weg voor belangrijke pro jecten en moet dus elk jaar op nieuw prioriteiten stellen. De uiter ste consequentie kan zijn dat we ons geld echt kwijt raken." De Koudekerkse familie Kluijf- hout bezit in de buurt van de zwakke schakel in de kust bij Dis hoek 24 hectare landbouwgrond. Zeeuwse Eilanden onderhandelt met de familie over de aankoop van acht hectare. Die is nodig voor natuurcompensatie. Kluijfhout vroeg de Raad van State vorige week het kustversterkingsplan bui ten werking te stellen, maar trok de spoedprocedure in omdat toch nog beslist moet worden over een kapvergunning voor bomen die weg moeten om duinen te maken. Tegen die vergunning zijn ook be zwaren ingediend bij de Raad van State. Het waterschap heeft de Raad van State gevraagd alle proce dures tegelijk én zo snel mogelijk te behandelen. 'S-GRAVENPOLDER - Het is er dan toch van gekomen. Na heel wat heen en weer gepraat heeft 's-Gravenpolder sinds gisterochtend officieel een schoolzone in de Lan- geweg. In eerste instantie zag de gemeente Borsele er weinig in. „Alleen met een paar verkeersborden red je het niet, maar het kan helpen", hield wethouder Marga Vermue (CDA, verkeer) leerlingen van groep zeven van de reformatorische Julianaschool voor. „Hoe veilig een weg is, hangt toch vooral van het gedrag van de gebrui kers af, ook dat van jullie." Na deze wijze woorden vroeg Vermue wie het bord met haar wilde onthullen. Elsemarie Wagenaar (rechts) en Frank Zuidijk uit 's-Gravenpolder waren de gelukkigen, geholpen door Vermue (helemaal rechts) die de trap vasthield. De schoolzone in de Langeweg loopt van vlak voor de Egelantierstraat - waaraan de christelijke en openbare basisschool staan - tot voorbij de Juliana school. Het blijft niet alleen bij borden, meldde direc teur Jankees de Waal van de Julianaschool. Sinds begin dit jaar volop wordt gebouwd bij sporthal De Zwake, moeten bijna alle leerlingen de school via de Langeweg binnenkomen en verlaten. Vanaf de Langeweg komt nog een apart voetpad, waarover de stroom leerlingen veilig kan worden geleid. De Waal verwacht dat het pad in september klaar is. Leerkrachten houden al toezicht bij de Langeweg. Dat blijft zo. foto Dirk-Jan Gjeltema door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse raadsfracties steunen in overgrote meerderheid burgemeester Koos Schouwenaar in zijn verzet tegen de vorming van één regionale brandweer. Alleen Groenlinks heeft bedenkin gen. Fractievoorzitter Joke van Nieuwenhuizen denkt zelfs dat persoonlijke motieven een rol spe len bij de stellingname van de bur gemeester. „Nu is hij nog hoofd van de brandweer. Wordt het een regionaal korps, dan raakt hij die functie kwijt." Eind vorige week weigerde Schou wenaar zijn handtekening te zet ten onder een overeenkomst van de Veiligheidsregio Zeeland om de afzonderlijke gemeentelijke korp sen om te vormen tot een regio naal brandweerkorps. Fractievoorzitter Chris Simons (WD) heeft niets dan lof voor de manier waarop Schouwenaar standhoudt. De liberaal is een ver klaard tegenstander van de Veilig heidsregio Zeeland. Volgens hem is dat een bureaucratisch wange drocht. Hij stelt daarnaast dat tal van ge meenten lange tijd gewacht heb ben met het op orde brengen van hun eigen brandweerkorps. In te genstelling tot Middelburg. Daar naast vreest hij dat de vrijwilligers bij zo'n regionaal korps in de ver drukking raken. Tal van collega's van Simons halen die beide argumenten ook aan. Ze Vrijwel alle fracties in de Middel- burgse raad steunen het verzet van burgemeester Schouwenaar tegen de vorming van één regio nale brandweer. zien bovendien niet de noodzaak van een regionale brandweer. Jo Kodde (CDA) is ervan over tuigd dat samenwerking tussen de verschillende gemeentelijke korp sen minstens even goede resulta ten oplevert. „Nu trekken de korp sen toch ook samen op. Het is toch al goed geregeld", aldus de voorman van de christen-democra ten. Chris Dekker (SGP) vreest dat re gionalisering de inwoners van Mid delburg alleen maar onnodig op kosten jaagt. Hij erkent wel dat so lidariteit af en toe geld kost. Om die reden vraagt hij zich ook af of Middelburg zich echt afzijdig kan houden. Hij daagt de andere ge meenten uit om met een voorstel te komen. Saskia Szarafinski (PvdA) wil nog wel horen wat de risico's zijn voor de inwoners, nu Middelburg tegen de vorming van een regionale brandweer is. (In de winkel) vanaf dinsdag 9.30 uur U bent van harte welkom DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl KÓÓÓPJES GEVESTIGDE WINKELS! GOES - Bevelandse werkgevers kun nen vanaf donderdag voor vragen op het gebied van werk terecht bij één loket, het Werkgeversservice punt de Bevelanden in het stads kantoor van Goes. Borsele, Kapel- Ie, Noord-Beveland en Goes wer ken er samen met CWI en UWV. Het punt biedt informatie over on der meer vervullen van vacatures en werkbegeleiding, 0113-751060. GOES - Vanaf morgen tot en met 5 juli is het mogelijk gratis een luis terhoek te lenen bij vrijwel alle bi bliotheken in Zeeland. Gewoonlijk kost dit 2,50 euro. Diverse boeken, zoals De Wandelaar van Adriaan van Dis, zijn door de auteur zeifin- gesproken. Ook kinderboeken zijn in luistervorm beschikbaar. De actie vindt plaats in het kader van de Week van het Luisterhoek. 'S-GRAVENPOLDER - De brandweer van 's-Gravenpolder pakt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur uit met een speciale brandweerdag voor basis schoolleerlingen uit 's-Gravenpol- der en 's-Heer Abtskerke. Op het speelveld tegenover het Ons Dorps leven zijn brandweerdemonstra ties en kinderspelletjes. Ook de vlakbij gelegen speeltuin van vere niging Wij Spelen is geopend. WEMELDINGE - Eén van de hoofd wegen langs Wemeldinge, de Nieu- wendijk, is vanaf komende maan dag tot en met vrijdag 18 juli uit de roulatie. De weg over de Nieu- wendijk waar de laatste jaren veel nieuwbouw is gekomen aan de Oosterschelde, wordt opgeknapt. Verkeer wordt omgeleid via de Bonzij-, Chezee-, Brouwerij-, We- meldingse Zand- en Hoogeweg. COLIJNSPLAAT - In Colijnsplaat staat donderdag een tocht met een cultuurhistorisch tintje op het pro gramma. Romeinen, Kelten en wat zij met Colijnsplaat te maken hebben, komen aan bod tijdens een wandeling vanaf het havenpla teau bij het watersnoodmonu ment. De excursie begint om 19.00 uur. Aanmelden kan bij Tree via 0113-695055.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69