Z id Uitbreiding fietsroutes Rugstreeppad is niet het einde van theaterplan 5 dagen superkoopjes van alle merken! Koopjesmarkt! Uniek bij DELSCHER Alleen deze week: Picknick met wereldvrouwen Verbod op duiken naar vliegtuig Dit seizoen drie themaroutes door Noord-Beveland. Beschermd diertje kan volgens veel partijen verplaatst worden. Schoten met kruisboog 'poging tot doodslag' 'Verzet tegen één brandweer kortzichtig' Zeventig jaar trouw S PZC Dinsdag 24 juni 2008 25 door Luc Oggel WISSENKERKE - Het vorig jaar opge zette project Verhalen in het Land, waarbij fietsers onder leiding van een gids worden rondgeleid op Noord-Beveland, krijgt steeds meer vorm. Was er vorig jaar slechts één route, vanaf volgende maand kunnen toeristen en ande re belangstellenden een keuze uit drie tochten maken. De Stichting Verhalen in het Land is vorig jaar opgezet in opdracht van de gemeente Noord-Beveland. Het concept komt erop neer dat mensen onder leiding van een gids over Noord-Beveland kunnen fietsen. De routes voeren langs spe ciaal daarvoor neergezette land schappelijke informatieborden, aan de hand waarvan de gids een verhaal vertelt. Behalve het uitstip pelen van de routes moesten er echter ook gidsen worden gewor ven én opgeleid. Die taak heeft se cretaris Herman Robben van de Verhalenstichting op zich geno men. Hoewel er vorig jaar nog maar één route was, sloeg het con cept aan en was het zaak om zo snel mogelijk meer routes en dus meer gidsen beschikbaar te heb ben. Een introductieworkshop die in de afgelopen maanden is gehou den, trok 22 belangstellenden. De potentiële gidsen moesten zelf in formatie vergaren via boeken en internet, studiedagen bezoeken en daar verslagen van maken. Op die manier, was de achterliggende ge dachte, konden deelnemers hun ei gen verhaal maken. Uiteindelijk is een team van zeven gidsen ge vormd. Robben: ,Je kunt beter een klein clubje hebben van men sen die er echt energie in willen steken. Doordat ze hun eigen ver haal hebben gemaakt, blijven de gidsen dicht bij zichzelf en komt het natuurlijk over, een voorwaar de als je een goede gids wil zijn." Het team zal de komende drie maanden in een roulerend sys teem de drie nieuwe themaroutes gidsen. Op 2 juli begint de Camper- veldenroute, 9 juli de Oosterschel- deroute en 16 juli de Verdronken- poldersroute. Voor mensen die op eigen gelegenheid willen fietsen, is er vanaf dit seizoen ook de moge lijkheid om een mp3-spelertje te huren waar de verhalen op staan. De vijftien kilometer lange routes zijn elke woensdag tussen 13.30 en 17 uur. Inschrijven via 0113-371595. ZiERIKZEE - Al zeventig jaar zijn ze bij elkaar. C. Kloet (91) en N.W. Kloet - Flohil (86) uit Zierikzee. „Ik was 16 toen ik trouwde en mijn man was 21", zegt mevrouw Kloet. „We zijn in Zierikzee getrouwd en we zijn daar al die tijd blijven wonen." Kloet heeft zijn hele werkzame leven bij Zeelandia ge werkt. „Vijfenveertig jaar. Hij is begonnen als manus- je-van-alles en op zijn 21e was hij bedrijfsleider." Kloet is daarnaast jarenlang op vrijwillige basis actief geweest bij Beter Wonen, de voorloper van woningbouwvereni ging Zeeuwland. Hij zat in de oorlog in het verzet en is ereburger van Zierikzee geworden. Het echtpaar heeft vijf kinderen gekregen, van wie drie zijn overleden. Het feest is gisteren in kleine kring ge vierd omdat de gezondheid van meneer Kloet te wen sen over laat. foto Marijke Folkertsma (In de winkel) vanaf dinsdag 9.30 uur DELSCHER Grote Markt 1 1-13 4461 AH Goes www.delscher.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De aanwezigheid van de rugstreeppad op het Molen water in Middelburg hoeft niet de doodsteek te vormen voor de ge meentelijke plannen om daar het nieuwe theater te bouwen. Dat stel len woordvoerders van de provin cie, de Zeeuwse Milieu Federatie en Ravon - de Stichting Reptielen, Amfibieën en Vissenonderzoek Nederland. Allen wijzen er wel op dat die am fibieën zwaar beschermd zijn. En dat de gemeente bij het opstellen van die bouwplannen de aanwezig heid van die dieren niet mag nege ren. Annemarie Diepenbeek (Ra von) geeft aan dat de populatie in OUWERKERK - Het seizoen van de Wereldvrouwen wordt traditio neel weer afgesloten met een pick nick. Volgende week woensdag gaan de vrouwen naar het strandje van Ouwerkerk waar ze samen eten van gerechten uit verschillen de landen. De gerechten zijn ge maakt door de deelnemers. Vrouwen die zin hebben om hier bij te zijn, kunnen zich melden op nummer 412075, 413771 of 402024. het uiterste geval verplaatst mag worden. „Als het om een zwaarwe gend algemeen belang gaat." Van uit haar kantoor in Nijmegen kan ze niet aangeven of de theaterplan nen dat ook zijn. Dat blijkt vol gens haar pas als het plan daadwer kelijk wordt gepresenteerd. Dit weekeinde meldden twee in woners van Middelburg dat op het Molenwater, en dan met name op en rondom Miniatuur Walcheren, een honderdtal rugstreeppadden leeft. Ze voorspelden dat door de aanwezigheid van die amfibieën de gemeente de plannen voor de bouw van het theater op Minia tuur Walcheren zal moeten afbla- De provincie voorziet dat Middel burg rekening moet houden met bezwaren als de rugstreeppad daadwerkelijk voorkomt op het Molenwater in Middelburg. WESTKAPELLLE - De B-24 H bom menwerper, die op 5 november 1943 neerstortte voor de Walcher- se kust, mag niet bezocht worden door duikers. De gemeente Veere stelt speciaal daarvoor een duikver- bod in. Het gaat om de B-24 The Drip, een Amerikaanse zware bommen werper die op zijn tweede vlucht, na een botsing met een Duitse ja ger, neerstortte voor de kust tus sen Domburg en Westkapelle. Van de tien bemanningsleden konden zen. Diepenbeek weet niet op voorhand of de gemeente nu een andere locatie moet zoeken. Veel hangt volgens haar af van wat het onderzoek naar de populatie in Middelburg oplevert. En met wel ke compenserende maatregelen de gemeente komt. Ze stelt dat de bewuste populatie niet verloren mag gaan. Maar in uitzonderlijke gevallen mag die groep wel verplaatst worden naar een gebied dat geschikt is voor de ze pad. Gijs van Zonneveld (ZMF) en Re ne Steijn (provincie) geven op hun beurt ook aan dat verplaat sing waarschijnlijk wel mag. Steijn voorspelt echter wel dat Middel burg rekening moet houden met een bezwarenprocedure van de kant van bijvoorbeeld omwonen den als er besloten wordt om de paddenpopulatie te verplaatsen. acht het toestel verlaten voor het in zee stortte. Vier van hen von den daarbij de dood en werden be graven. De vier anderen werden ge vangen genomen door Duitse mili tairen. Twee bemanningsleden staan offi cieel te boek als vermist. Waar schijnlijk konden zij het toestel niet tijdig verlaten. De bommen werper wordt dan ook beschouwd als een oorlogsgraf dat gerespec teerd moet worden. Bovendien ligt er mogelijk munitie in. TERNEUZEN - Vier jongeren uit Ter- neuzen zijn zondagavond aange houden omdat ze vanaf een flat met een kruisboog schroeven aan het schieten waren. De drie jon gens en een meisje van 18 en 19 jaar beschadigden daarbij auto's en een verkeersbord. Een getuige belde de politie, die de vier in de woning in de Vondel straat aanhield. De politie heeft de zaak hoog opge nomen en stopte de vier in een po litiecel in Middelburg. Omdat er 'gemakkelijk mensen geraakt had den kunnen worden' wordt hen poging tot doodslag, poging tot zware mishandeling en openlijke geweldpleging ten laste gelegd. De kruisboog is in beslag geno men. TERNEUZEN - Het verzet van Mid delburg tegen één regionaal brand weerkorps getuigt van 'kortzichtig heid' en 'kleinstedelijk denken'. Dat betoogt het Temeuzense raads lid Peter Clijsen (GroenLinks). Bur gemeester Koos Schouwenaar van Middelburg bleek vorige week als enige Zeeuwse burgemeester te gen een convenant van de Veilig heidsregio Zeeland met minister Guusje ter Horst. De gemeente raad steunt hem. Schouwenaar is bang dat andere gemeenten met zwakkere korpsen profiteren van eerdere investeringen in de brand weer. Maar volgens Clijsen is het alleen maar goed als kleinere ge meenten verbeteren in brandweer zorg. „Dat is op een positieve ma nier 'meeprofiteren'."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59