Zeeland as* pzciai Meer tuinders mogen groter d Uit de bocht met gestolen auto Studio Sanérie Stoel van Wiebe van zandbank verdwenen Monumenten weg op Bruse begraafplaats Rijbewijs kwijt na 18 flesjes bier SCHOUWEN-DUIVELAND 27 22 en 23 Versoepeling van norm geeft meer glasboeren de kans uit te breiden. Eerste drijvende woning arriveert Figuurcorrectie- en afslankcenter Afrikanen op Tour de Boer in Zeeland r mtt'T Middeleeuwse toestanden in Zierikzee Dinsdag 24 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De eisen voor glastuin ders die de oppervlakte van hun kassen willen uitbreiden tot twee hectare, worden versoepeld. Hun totale bedrijfsvoering hoeft: niet langer voor vijftig procent afhanke lijk te zijn van glastuinbouw, maar uit dertig procent. Dat is het gevolg van een bezwaar dat bloemenkweker H. van der Wekken uit Noordgouwe had inge diend tegen plannen van het Schouwen-Duivelands college. Dat stelde eerder de norm, die volgens een formule rekening houdt met onder meer omzet en oppervlakte van glastuinbouw in verhouding met andere activiteiten van het be drijf] op vijftig procent. Daardoor werden de glasactivitei ten van zeven van de 31 tuinders op het eiland aangeduid als 'neven tak'. Die mogen hoogstens twee duizend vierkante meter aan kas sen hebben; tien keer zo weinig als de 'hoofdtaktuinders', die tot twee hectare mogen groeien. De tuinderactiviteiten van Van der Wekken vielen onder het mom 'neventak'. Dat dwarsboomde plannen die de tuinder vorig jaar al indiende voor uitbreiding van zijn kas tot zo'n negenduizend vierkante meter. Hij zou daardoor geen meter meer kunnen groeien en vreesde voor de continuïteit van zijn bedrijf. Het college vindt de vijftig-procentnorm bij nader inzien toch te strikt en stelt de ge- Glastuinders die willen uitbrei den tot meer dan tweeduizend vierkante meter, hoeven niet voor de helft uit kassen te be staan, maar voor dertig procent. meenteraad voor om die naar der tig procent te verlagen. „Het lijkt er dus voorzichtig op dat mijn ori ginele uitbreidingsplannen toch kunnen doorgaan", concludeert Van der Wekken. Hoeveel van de andere zes 'neven taktuinders' ook onder de soepel ere regels vallen, kon op het ge meentehuis gisteren niemand zeg gen. In ieder geval niet T. Dooge uit Oosterland, die ook bezwaar had aangetekend tegen de aandui ding 'neventak'. Voor hem blijft uitbreiding verboden. De gemeenteraad praat donderdag over het voorstel van het college. f' ZIERIKZEE - De eerste is binnen, nog vijf te gaan. Eén van de zes drijvende waterwoningen die straks in de Zierikzeese Waterwijk worden gerea liseerd, arriveerde gisteravond op een ponton vanuit Urk, waar ze werd gebouwd. Voorlopig ligt het huis in de Nieuwe Haven, als voorbeeld model. Zijn vijf 'broertjes' volgen later tegelijkertijd, waarna ze alle zes met een vrachtauto naar hun definitieve stek worden gebracht. Volgens pro- OUDE-TONGE - Drie mannen en een vrouw uit Polen deden zon dagavond een heleboel fout. Eerst stalen zij de auto van hun werkge ver in Oude-Tonge, om daar ver volgens op de Donkereweg met grote snelheid mee uit de bocht te vliegen. Alle vier raakten daarbij gewond. Twee mannen liggen nog in het ziekenhuis in Dirksland. De vier zijn met hulp van een tolk verhoord. De werkgever van de Po len heeft aangifte gedaan van dief stal. - Thermo Fysische Methode (TFM) - Door gebruik van INFRAROOD AFSLANKCABINE - (snelle vetverbronding en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (<-30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik. dijen, heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Gewaarborgde cm-garantie Gratis en vrijblijvende f iguuranalyse Bel snel: 0118-594098 wwwstudiosaner ienl Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-2100 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15AVrouwenpolder ZIERIKZEE - Hij heeft tot nu toe al leen maar positieve reacties op zijn creatie gehad. Desalniettemin - of is het juist daarom - is de jut- tersstoel van Wiebe Radstake (18) uit Zierikzee opeens van zand plaat Robbenbank in de Ooster- schelde verdwenen. Het is Radsta ke, eerstejaars aan de Rotterdamse kunstacademie, een raadsel wat er met zijn kunstwerk gebeurd is. Vrijdag stond de stoel er nog, regis treerde de student vanaf de tjalk Scaldis. Zaterdag was de stoel weg. Het ding stond goed verankerd, dus stormschade is onwaarschijn lijk. Weggehaald door een kunst minnende schipper is natuurlijk een andere optie. Maar Radstake zelf denkt vooralsnog dat Rijkswa terstaat de zetel heeft weggehaald. „Jammer, ik had het leuk gevon den als-ie daar langer had gestaan. Het leek me ook niet vervuilend. En ik heb alleen maar positieve reacties gehoord." Radstake maak te de stoel volledig van materiaal dat hij uit het water viste. Hij deed dat in het kader van zijn opleiding en combineerde zo zijn liefde voor jutten, varen en kunst. Rijkswater staat heeft het in onderzoek. BRUINISSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland zal een aantal graf stenen en andere monumenten op de oude begraafplaats aan de Molenweg in Bruinisse opruimen. Zij staan in de weg bij onder houdswerk. De graven zelf blijven onberoerd. Het gaat om gedenktekens bij alge mene graven. Daardoor weet de ge meente niet wie de nabestaanden zijn. De aankondiging wordt daar om een jaar lang op de begraaf plaats meegedeeld. In de tussen tijd kunnen nabestaanden het graf kopen en zo de grafsteen 'redden'. jectleider Koos Timmermans is de eerste koper net binnengehaald. Andere geïnteresseerden kunnen vanaf woens dag 2 juli een kijkje nemen in de woning. foto Marijke Folkertsma VLISSINGEN - Hij had achttien fles jes bier opgedronken. Dat verklaar de een 67-jarige Vlissinger in de nacht van zondag op maandag aan de politie. De man reed tegen twee uur op zijn brommer door de Bloemenlaan in zijn woon plaats toen hij werd aangehouden. De agenten hebben de mannen een blaastest afgenomen waar uit bleek dat het alcoholpromillage in zijn boed ruim drie maal hoger was dan is toegestaan. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. HM1 ■HH Tip? redactie@pzc.nl Fruta verde De hoogblonde Hollandse scho ne zet graag haar beste beentje voor. Ook in gesprekken. Op va kantie op een Spaans eiland dacht ze een goede beurt te ma ken door in een restaurant de ober geïnteresseerde vragen over cultuur en taal te stellen. In het Spaansnatuurlijk, al viel dat niet mee. Ze zat al een tijdje te broeden op de juiste zin. 'Hoe noemen jullie dat groene fruit in het Spaans?' Uiteindelijk was ze eruit. Ze maakte contact met de ober en zei met een blik vol inte resse en in haar beste Spaans: „Como se llama esta fruta ver- de?" De ober dacht even dat hij in de maling werd genomen en antwoordde verbaasd: „Kiwi?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55