Veel geld voor fietspadplan Bewoners plangebied Perkpolder boos om brief Koopjesm I! 5 dagen superkoopjes van alle merken! Straten in Hulst tijdelijk dicht 'Politieposten moeten blijven' Uniek bij DELSCHER Alleen deze week: Waterschap investeert 5,1 miljoen in nieuwe vrijliggende fietspaden. Schrijven over voorkeursrecht per abuis verzonden. I DELSCHER 'Verzet tegen één Duikverbod bij brandweer kortzichtig' B-24 bommenwerper Kinderen van Sint Jan dansen de wereld rond z PZC Dinsdag 24 juni 2008 25 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt de komen de jaren zestien kilometer nieuwe, vrijliggende fietspaden aan. Daar mee is een totaalbedrag van 5,1 miljoen euro gemoeid, deels gesub sidieerd. De fietspaden worden fasegewijs aangelegd: tussen 2010 en 2015 jaar lijks één traject. Het waterschap nam vorig jaar 68,5 kilometer weg van de provincie over met onge veer evenveel kilometers vrijlig- gend fietspad. In totaal beheert het schap momenteel 125 kilome ter fietspad. Daar komt straks dus 16 kilometer bij. Na de overname nam het water schap het fietspadennetwerk van de provincie onder de loep. Uit on derzoek bleek dat de fietspaden vooral dienden als verbinding tus sen de woonkernen. Maar hier en daar is ook sprake van witte vlek ken. Niet alle 'woonconcentraties' zijn in het netwerk opgenomen en in het gebied rond Dow Bene lux bij Hoek bijvoorbeeld zijn de verbindingen gebrekkig en voor verbetering vatbaar. Dat geldt ook voor de route Slijkplaat/IJzendijke en het gebied rond Sas van Gent. Het onderzoek toonde ook aan dat er nauwelijks sprake is van goede grensoverschrijdende fietsroutes. Een deel van de hiaten wil het wa terschap nu opvullen. Het schap heeft een prioriteitenlijstje opge steld dat wordt aangevoerd door de aanleg van een vrijliggend fiets pad langs de Reuzenhoeksedijk tussen Terneuzen en Reuzenhoek. De dijk wordt intensief gebruikt als sluiproute voor het woon-werk- verkeer tussen Terneuzen en Oost-Zeeuws-Vlaanderen en is daardoor gevaarlijk voor fietsers. Het fietspad wordt in 2010 aange legd. Een jaar later is het traject Terneuzen-Campen-Zeedorp aan de beurt, dat nu al deels buiten dijks bestaat, maar daar waar no dig met een binnendijks fietspad wordt gecompleteerd. In 2012 is het traject Kruispolderhaven- Graauw aan de beurt en in 2013 dat van Ossenisse naar Klooster- zande. In 2014 volgt de route Zuiddor- pe-Overslag en de hele operatie wordt in 2015 afgerond met het tra cé Oostburg-Groede, waarover al werd gediscussieerd in het kader van het project Duurzaam Veilig. SLUIS - Drie professionele dansleraren maakten van de leerlingen van de Sluise basisschool Sint Jan binnen een dag 'werelddansers'. Chinese, Nederlandse, Mexicaanse en Afrikaanse dansers wervelden aan het eind van de schooldag door een zaal van multifunctioneel centrum De Keure. Familie, bekenden en tientallen bewoners van zorgcentrum Rozenoord staken hun bewondering niet onder stoelen of banken. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - Mensen met eigendom men in het gebied van Plan Perk polder zijn boos over een aangete kende brief die ze van de gemeen te Hulst hebben gekregen. De brief gaat over de verlenging van het voorkeursrecht dat de ge meente twee jaar geleden vestigde op eigendommen die nodig zijn voor de realisering van Plan Perk polder. Op grond van dat recht heeft de gemeente het eerste aan- kooprecht als die eigenaren hun bezit van de hand willen doen. Het gaat in totaal om zo'n twintig hectare grond in particulier eigen dom in de Perkpolder, de Maria- polder, de Noordhofpolder en de HULST - Bezoekers van de binnen stad van Hulst moeten dinsdag 1 en woensdag 2 juli rekening hou den met verkeershinder. Dinsdag 1 juli is de Kleine Bagijnestraat van 8.00 tot 12.00 uur afgesloten voor het verkeer. Diezelfde dag is vanaf 13.00 tot 16.30 uur de Grote Bagij nestraat gedeeltelijk afgesloten. Woensdag 2 juli is de Lange Nieuwstraat van 8.00 tot 12.00 uur gedeeltelijk afgesloten. Noorddijkpolder. In de op 16 juni verzonden brief laat het college van burgemeester en wethouders de betrokkenen er van in kennis op 26 juni het besluit over de ver lenging te hebben voorgelegd aan de gemeenteraad. Dat is komende donderdag. De bewoners vinden dat zo de indruk is gewekt dat het besluit al in kannen en kruiken is nog voor de raad er groen licht voor kan geven. Temeer daar in de zelfde brief staat, dat het besluit op 27 juni in de Staatscourant is ge publiceerd. Bewoners vinden dat de gemeente onzorgvuldig heeft gehandeld in de gevoelige kwestie rond het voor in Eigenaren in het gebied van PLan Perkpolder zijn boos op de ge meente Hulst omdat die hen in kennis stelde van een besluit nog voor dat formeel genomen is. keursrecht. Veel betrokkenen kij ken daar met argwaan tegenaan. De gemeente stuurde een dag na dien weliswaar een excuusbrief om duidelijk te maken dat de daad werkelijke besluitvorming nog moest plaatsvinden, en dat de ken nisgeving als niet verzonden moet worden beschouwd. Daarmee was het kwaad echter al geschied, en is het vertrouwen vanl enkele betrok ken eigenaren in de gemeente niet vergroot. Het collegevoorstel staat overigens niet op de agenda van de raadsver gadering van donderdag. Volgens woordvoerder Micaëla van Bunder van de gemeente Hulst is de verzending van de brief een vergissing. Ze tekent daar bij aan dat de verlenging van het voorkeursrecht een bevoegdheid van het college is, en niet van de gemeenteraad. door Frank van Cooten SLUIS - De fractie van Gemeentebe langen in de Sluise gemeenteraad vindt sluiting van de politieposten Sluis en Breskens met het zomer seizoen in het vooruitzicht onver antwoord. Een verschraling van de dienstver lening, concludeert fractievoorzitt- ter William Gijsel. „Door de bezui niging op de 'Sluis Help Service' wordt Sluis door de op stapel staande sluiting opnieuw getrof fen." Als de politie kosten wil drukken, moet Sluis maar gratis een ruimte in het Sluise belfort aanbieden, luidt het voorstel van Gijsel. Onderzoek over de vier eerste maanden van dit jaar toont aan dat beide posten mondjesmaat worden bezocht. De politie vindt de kosten niet opwegen tegen het aantal bezoekers. Het aantal bezoe kers is inderdaad laag, concludeert Gijsel. Hij vindt dit echter nor maal gezien de beperkte openings tijden van beide posten: (In de winkel) vanaf dinsdag 9.30 uur U bent van harte welkom Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl TERNEUZEN - Het verzet van Mid delburg tegen één regionaal brand weerkorps getuigt van 'kortzichtig heid' en 'kleinstedelijk denken'. Dat betoogt het Terneuzense raads lid Peter Clijsen (GroenLinks). Bur gemeester Koos Schouwenaar van Middelburg bleek vorige week als enige Zeeuwse burgemeester te gen een convenant van de Veilig heidsregio Zeeland met minister Guusje ter Horst. De gemeente raad steunt hem. Schouwenaar is bang dat andere gemeenten met zwakkere korpsen profiteren van eerdere investeringen in de brand weer. Maar volgens Clijsen is het alleen maar goed als kleinere ge meenten verbeteren in brandweer zorg. „Dat is op een positieve ma nier 'meeprofiteren'." WESTKAPELLLE - De B-24 H bom menwerper, die 5 november 1943 neerstortte tussen Domburg en Westkapelle, mag niet verstoord worden door duikers. De gemeen te Veere stelt een duikverbod in. Voordat de Amerikaanse bommen werper in zee stortte, konden acht van de tien bemanningsleden het toestel verlaten. Vier van hen von den daarbij de dood en zijn begra ven; vier anderen werden gevan gen genomen door Duitsers. Twee bemanningsleden staan te boek als vermist. Waarschijnlijk konden zij het toestel niet tijdig verlaten. De bommenwerper wordt dan ook beschouwd als een oorlogs graf dat gerespecteerd moet wor den. Veere vreest ook dat er nog scherpe munitie bij het wrak ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49