Haase oogst alleen applaus Federer en Ivanovic zijn snel klaar Puzzelpark J 32 Rosetti mag finale EK voetbal fluiten Ruim 500 arrestaties bij EK in Oostenrijk Josef Hickersberger vertrekt bij Oostenrijk Ana Ivanovic kent weinig problemen met Rosanna de los Rios. Ervaring Hewitt geeft doorslag in aantrekkelijke vijfsetter. Robin Haase mag niet naar Spelen Een zomer lang puzzelplezier LEZERSEMTRA PZC 5^ Roman Pavlijoetsjenko is een topaanvaller in wording LONDEN - Vijfvoudig winnaar Ro ger Federer bereikte gisteren zon der noemenswaardige problemen de tweede ronde op Wimbledon. De Zwitserse nummer één van de wereld was in drie sets (6-3 6-2 6-2) te sterk voor zijn goede vriend Dominik Hrbaty uit Slowa kije. Bij de vrouwen kende de nummer één van de plaatsingslijst evenmin zorgen: de Servische Ana Ivanovic denderde over de Paraguayaanse Rosanna de los Rios: 6-1 6-2. Federer had niet meer dan 79 mi nuten nodig tegen de door blessu res geplaagde Hrbaty. Het was zijn zestigste zege op rij op gras. Na zijn pijnlijke nederlaag tegen Na- dal op Roland Garros was het voor Federer een fijn gevoel terug te zijn op vertrouwde grond. „Het ziet er hier altijd weer perfect uit", complimenteerde hij de Londense organisatie. „Ik speelde erg goed en vond het leuk tegen een van mijn beste vrienden te tennissen." Federer neemt het in de tweede ronde op tegen de Zweed Robin Söderling. Novak Djokovic, als der de geplaatst, liet één set liggen te gen de Duitser Michael Berrer: 7-5 2-6 6-3 6-0. Serena Williams, win nares van Wimbledon in 2002 en 2003, boekte een zwaarbevochten zege (7-5 6-3) op de Estse kwartfi- naliste van Roland Garros, Kaia Kanepi. Svetlana Koeznetsova had aanzienlijk meer moeite met Ma- thilde Johansson: 6-7 (5) 7-5 6-3. Arbitragezaak van Jan Poortvliet dient morgen Tip? sport@pzc.nl WENEN - Scheidsrechter Roberto Rosetti wordt tijdens het EK voet bal goed bedeeld. Na de openings wedstrijd (Zwitserland-Tsjechië) mag de 40-jarige Italiaan zondag in Wenen ook de finale leiden. De Belg Frank de Bleeckere kreeg de halve eindstrijd tussen Rusland en Spanje toegewezen. De andere hal ve finale tussen Duitsland en Tur kije staat onder leiding van de Zwitser Massimo Busacca. WENEN - De politie in Oostenrijk heeft in de eerste twee weken van het Europees kampioenschap voet bal 520 personen gearresteerd. Van deze groep hadden 320 men sen een strafovertreding begaan. Van de overige 200 kon het meren deel zich niet identificeren. In totaal hebben sinds het begin van het voetbaltoernooi ongeveer 1,9 miljoen mensen Oostenrijk be zocht. Robin Haase moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen in LIeyton Hewitt. foto Alastair Grant/AP door Jeroen Mascini LONDEN - Zijn debuut op Wimble don was van korte duur. Robin Haase ging gisteren in de eerste ronde onderuit. LIeyton Hewitt, in 2002 winnaar in Londen, was constanter en geduldiger dan de jonge Hagenaar: 6-7 (4), 6-3, 6-3, 6-7 (1) en 6-2. Hewitts bemoedigende klopje op zijn schouders én de indrukwek kende ovatie van de ruim elfdui zend toeschouwers in het tweede stadion van de beroemdste grands- lam deden Haase goed. De 21-jari- ge nummer 64 van de wereld maakte gistermiddag reclame voor zichzelf met mooi en gevarieerd aanvallend spel. Haase heeft in een jaar tijd veel progressie geboekt, is uitgegroeid tot een vaste klant op de ATP-toer- nooien, waarin hij dit jaar al vier keer een kwartfinale bereikte, maar op het allerhoogste niveau wil het nog niet lukken. Hij ont brak nog op Wimbledon 2007, maar was er daarna steeds bij op de grandslams. Een opvallend re sultaat zat er nog niet in. Zijn zege op Ivan Ljubicic bij de Australian Open uitgezonderd, was de ope ningsronde steeds zijn eindstation. Nu had hij tot op heden weinig ge luk bij de loting. Na New York (Novak Djokovic), Melbourne en Parijs (Marin Cilic) sprong hij op nieuw geen gat in de lucht toen voor Wimbledon de naam van He witt uit de koker kwam. De 27-jari- ge Australiër is voor niemand een gewenste tegenstander op gras. De voormalig nummer een van de we reld heeft zijn beste jaren achter zich, maar liet tegen Haase zien nog steeds uitstekend te kunnen tennissen. Omdat de Hagenaar grote delen van de wedstrijd ook sterk speel de, had de partij een hoge amuse mentswaarde. In de openingsset, die Haase pakte in de tiebreak, Robin Haase is er niet in ge slaagd de tweede ronde te berei ken bij het toernooi van Wimble don. De Australiër LIeyton He witt was in vijf sets te sterk. was het verschil minimaal, maar niet lang daarna verslapte de Ne derlander. Omdat hij ook fysieke klachten vertoonde leek zijn even risico- als foutloze spel Hewitt de winst te brengen. De Aussie won twee sets op rij en Haase leek dood en begraven. Na een uitge breide medische time-out richtte hij zich echter op. Zijn service be gon weer te lopen en zijn aanval lende spel werd beloond in de tie break (7-1). Het kon alle kanten op in de beslissende set. Beiden kre gen kansen om te breken, maar Hewitt was net even beter en won. „Je mag niet klagen als je op Wimbledon in vijf sets verliest van LIeyton Hewitt", zei Haase. „Maar ik baal toch, want ik had kunnen winnen." WENEN - Josef Hickersberger ver trekt als bondscoach van het Oos tenrijkse voetbalelftal. De 60-jari- ge trainer maakte zijn besluit be kend in een interview met de Oos tenrijkse krant Der Standard. Hickersberger had het Oostenrijk se elftal twee keer onder zijn hoe de. Eerst van 1988 tot 1990 en ver volgens van 2006 tot en met de eindronde van het EK in 2008. „Ik ben op", zei Hickersberger te gen Der Standard. „Ik moet de bat terij weer opladen. Ik stop ermee." LONDEN - Vlak na zijn uitschake ling op Wimbledon hoorde Robin Haase dat hij niet mag meedoen aan de Olympische Spelen. NOCNSF besloot gisteren de ten nisser niet af te vaardigen naar Pe king. „Ik was heel graag gegaan. Blijk baar hebben ze geen vertrouwen in een opkomende speler die meer dere toptienspelers heeft verslagen en in Amersfoort in de halve fina le van een ATP-toernooi heeft ge staan." 184 bladzijden dik puzzelboek Keuze uit liefst 18 soorten puzzels Niet in de winkel te koop! ^ikbestelsnel op www. pzcn l/we bwi n ke I Dinsdag 24 juni 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33