Buurt HKPD verzet zich Noord Beveland breidt verhalende fietsroutes uit Koopjesmarkf! 5 dagen superkoopjes van alle merken! Checkpoint heet nu Den Engel Uniek bij DELSCHER Alleen deze week: Stoel van Wiebe is verdwenen Kinderrevalidatiecentrum krijgt duwtje in de Nieuwe wijkvereniging heeft kwestie ook aan Kamerlid voorgelegd. Project van Verhalen in het Land blijkt na één jaar al een succes. Actiedag voor kansarmen Malawi Komst geluidsscherm Middelburg dichterbij w PZC Dinsdag 24 juni 2008 25 VLISSINGEN - Bewoners van de Dr. Stavermanstraat en omgeving in Vlissingen hebben zich verenigd om te voorkomen dat het Huiska merproject voor Drugsgebruikers (HKPD) naar hun buurt verhuist. „Zeg maar gerust verijdelen", zegt de kersverse voorzitter Karin Vodegel van de wijkvereniging Sin gel onder de Toren. De leden van de vereniging zijn vo rige week voor het eerst officieel bijeengekomen om een strategie te bedenken. „We hebben een actie- puntenlijst opgezet en brainstor men over hoe we het precies gaan aanpakken", zegt Vodegel. „Er is inmiddels opnieuw een brief de deur uit naar de burgemeester en wethouders. Daarin vragen wij het bestemmingsplan van het gebouw waarin het HKPD wil komen, en de invulling van dat bestemmings plan, nog eens heel goed te bekij- Omwonenden, verenigd in een nieuwe Vlissingse wijkvereni ging, doen er alles aan om de ves tiging van de HKPD in hun buurt te verijdelen. ken. Want het college heeft wat dat betreft morele verplichtingen naar de burgers toe." Daarnaast heeft de wijkvereniging de Vlissingse situatie onder de lan delijke aandacht gebracht via een Tweede Kamerlid in Den Haag. „Het gaat ons erom dat de lokale politiek dit kan laten gebeuren zonder de buurtbewoners in te lichten. Daarnaast willen wij dat in de wet wordt vastgelegd dat er voor plannen met een complexe keuze, zoals bijvoorbeeld een vesti ging van een HKPD, een Veilig heid Effect Rapportage verplicht gesteld kan worden. Het Ministe rie van Justitie beveelt dit al een paar jaar aan, maar het is geen ver plichting." Verder stuurt de wijkvereniging brieven naar de afzonderlijke Vlis singse fractievoorzitters. „In die brief staan alle mogelijke vragen die we hebben over het hoe en waarom en over de slechte com municatie." Een advocaat heeft de wijkvereni ging nog niet in de arm genomen. „Daar hebben we geen geld voor. Wel zijn we op alle andere mogelij ke manieren, via bijvoorbeeld de rechtsbijstandsverzekering, de juri dische kant van de zaak aan het uitzoeken." GOES - Nederlandse en Belgische militairen van de mari ne begonnen gisteren gezamenlijk aan een fietstocht van Brugge naar Den Helder. Ze willen met hun actie zo veel mogelijk geld inzamelen voor kinderrevalidatiecen trum Reigerbos in Goes. Het Zeeuwse centrum fungeer de als eerste tussenstop tijdens de tocht. Na een lunch en een rondleiding door het gebouw reden de negen tien soldaten als afsluiting samen met de kinderen van de instelling een aantal rondjes over het plein. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel WISSENKERKE - Het vorig jaar opge zette project Verhalen in het land, waarbij fietsers onder leiding van een gids worden rondgeleid op Noord-Beveland, krijgt steeds meer vorm. Was er vorig jaar slechts één route, vanaf volgende maand kunnen toeristen en ande re belangstellenden een keuze uit drie tochten maken. Uiteindelijk moeten het er zes worden. De Stichting Verhalen in het Land is vorig jaar opgezet in opdracht van de gemeente Noord-Beveland. De routes voeren langs speciaal daarvoor neergezette informatie borden aan de hand waarvan de gids een verhaal vertelt. Behalve TERNEUZEN - De coffeeshop blijft dicht, maar het café van Check point in Terneuzen is weer open. Justitie heeft het beslag op dat deel opgeheven. Checkpoint was sinds de tweede inval eind mei verze geld. Van de bijna honderd werk nemers zijn er drie teruggekeerd voor de exploitatie van het café. De naam is gewijzigd in Den En gel, zoals het café dat de eigenaar ooit elders in Terneuzen uitbaatte. het uitstippelen van de routes moesten er ook gidsen worden ge worven én opgeleid. Die taak heeft secretaris Herman Robben van de Verhalen-stichting op zich genomen. Hoewel er vorig jaar nog maar één route was, sloeg het concept aan en was het zaak om zo snel mogelijk meer routes en dus meer gidsen beschikbaar te hebben. Een introductieworkshop die in de afgelopen maanden is gehou den, trok 22 belangstellenden. De potentiële gidsen zijn tijdens de 'studiedagen' flink aan het werk ge zet. Ze moesten zelf informatie ver garen via boeken en internet, stu- De Stichting Verhalen in het Land, die fietsers onder leiding van een gids rondleidt over Noord-Beveland, heeft het aantal routes uitgebreid. diedagen bezoeken en daar versla gen van maken. Op die manier konden deelnemers hun eigen ver haal maken. Uiteindelijk is een team van zeven gidsen gevormd, een aantal waarmee Robben heel tevreden is. „Doordat ze hun eigen verhaal hebben gemaakt, blijven de gidsen dicht bij zichzelf en komt het natuurlijk over; een voor waarde als je een goede gids wilt zijn." Op 2 juli begint de Campervelden- route, 9 juli de Oosterschelderoute en 16 juli de Verdronkenpolders- route. Voor mensen die op eigen gelegenheid willen fietsen, is er vanaf dit seizoen ook de mogelijk heid om een mp3-spelertje te hu ren waar de verhalen op staan. De vijftien kilometer lange routes worden elke woensdag gereden tussen 13.30 en 17.00 uur. Inschrij ven kan via 0113-371595. (In de winkel) vanaf dinsdag 9.30 uur U bent van harte welkom IDELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl ZIERIKZEE - Hij heeft tot nu toe al leen maar positieve reacties op zijn creatie gehad. Desalniettemin - of is het juist daarom - is de jut- tersstoel van Wiebe Radstake (18) uit Zierikzee opeens van zand plaat Robbenbank in de Ooster- schelde verdwenen. Het is Radsta ke, eerstejaars aan de Rotterdamse kunstacademie, een raadsel wat er met zijn kunstwerk gebeurd is. Vrijdag stond de stoel er nog, regis treerde de student vanaf de tjalk Scaldis. Zaterdag was de stoel weg. Het ding stond goed verankerd, dus stormschade is onwaarschijn lijk. Weggehaald door een kunst minnende schipper is natuurlijk een andere optie. Maar Radstake zelf denkt vooralsnog dat Rijkswa terstaat de zetel heeft weggehaald. „Jammer, ik had het leuk gevon den als 'ie daar langer had gestaan. Ik heb alleen maar positieve reac ties gehoord." Radstake maakte de stoel van materiaal dat hij uit het water viste. Rijkswaterstaat heeft de verdwijning in onderzoek. 'S-HEER ARENDSKERKE - De Stich ting Partners in Hoop, die zich in zet voor de kansarmen in Malawi, houdt zaterdag een zomeractiedag bij speelboerderij 't Klokuus in 's-Heer Arendskerke. Er is onder meer een skelter-spon sorrace voor kinderen van zes tot zestien jaar. Zij moeten proberen zo veel mogelijk sponsors te vin den. Aanmelden kan via de website www.partnersinhoop.nl. Verder kunnen de kinderen koemeiken en meedoen aan een ballonnen wedstrijd. Die vindt plaats om 18.00 uur, net voor de dag wordt af gesloten. Verder kunnen ouders te gen betaling hun auto laten was sen. De actiedag begint om 10.00 uur. MIDDELBURG - Wethouder Hannie Kool (CDA) gaat uitrekenen wat het kost om een geluidsscherm te plaatsen langs de Oostperkweg in Middelburg. Daarmee komt ze tegemoet aan de wens van omwonenden. Die zijn bang dat ze veel last krijgen van la waai en vervuiling wanneer de weg straks de nieuwe toegang tot het centrum wordt. Het scherm moet tussen het Oude Arnemuids voetpad en de Havendijk komen te staan. Bewoner Henk Rietveld legde gisteravond tijdens de com missie ruimte uit dat het scherm volgens de normen niet echt no dig is. „Maar het is zeer wenselijk om het toch te doen." Hij zei steun te hebben van negentig pro cent van de wijkbewoners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27