EK Voetbal Heeft u een. neus voor Oranje kansen? Oranje won in '67 al van de Russen LEZERSE^TRA PZC Test je Oranje kennis Oranjegekte naar kookpunt %kpn SMS en Win! J Het publiek ging uit zijn dak en scandeerde hate lijk: 'Ajax, hahaha'. Mobiel Internet Kaart A De prijs wordt aangeboden door WEEK Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting Kees Willemsen uit Middelburg winnaar geworden van de 25 euro. PZC Zaterdag 21 juni 2008 I 49 RIJSWIJK - Nederland heeft de Oranjespullen van de verschillen de bedrijven omarmd. Zo is het eind van de voorraad van 24 miljoen Welpies van Albert Heijn in zicht. Ook de Hei- neken-trommelhoed en het brui- shirt van Blokker vinden gretig af trek. Supermarkten bevoorraad den zich extra met bier en snacks. door Jacques Hendriks DEN HAAG - De wedstrijd van van daag tussen Nederland en Rusland is de negende ontmoeting tussen de twee landen. Eigenlijk pas de tweede, want bij die eerdere acht zijn de zes interlands tegen de Sov jet-Unie en een keer tegen GOS (het Gemenebest van Onafhanke lijke Staten) ook meegerekend. De allereerste keer dat Oranje te gen het toen nog communistische bolwerk speelde, was op 29 novem ber 1967 in de Kuip. Een kaartje voor zijvak P kostte 7,50 gulden (3,40 euro). Op de vriendschappe lijke wedstrijd kwamen liefst 60.000 mensen af Ook toen was er dus al sprake van Oranjegekte bij het publiek. Eerder die maand speelde Neder land vriendschappelijk tegen Joe goslavië (1-2-verlies). Ajacied Piet Keizer werd uit het veld gestuurd en daarop door de KNVB voor de volgende wedstrijd geschorst. Dat pikten zijn clubmaten niet en zij boycotten de wedstrijd tegen de sterke Sovjet-Unie, die al twintig wedstrijden ongeslagen was. De jonge bondscoach Georg Kess- ler kon een streep trekken door na men als Cruijff Nuninga, Swart, Suurbier, Groot en Muller en liet liefst vijf spelers debuteren: de 19-jarige doelman Jan van Beveren (Sparta), de verdedigers Piet Ro- meijn (Feyenoord) en Henk War- nas (Go Ahead) en de aanvallers Henk Wery (DOS) en Theo Pahl- platz (FC Twente). Spartaan Hans Eijkenbroek werd in zijn zesde in terland tot captain gebombar deerd. Het mirakel voltrok zich. Dit totaal niet op elkaar ingespeelde 'gelegen heidsteam' besloot de Russen - en de Ajacieden - een poepie te laten ruiken. Debutant Wery scoorde voor rust tweemaal, waaronder een keer uit een strafschop. Na de pauze zorgde rechtsback Romeijn, later uitvinder van het voetbal scheldwoord 'hondenlul', met een pegel van zeker 35 meter afstand voor de derde treffer, 3-1. Het publiek in de Kuip ging uit zijn dak, zong over de Zilvervloot en scandeerde hatelijk: 'Ajax, haha ha' De ruzie tussen de Ajax-spe- lers en de voetbalbond werd snel bijgelegd, in april 1968 stonden er weer drie in de basis van Oranje te gen België (1-2-nederlaag). K.PN heeft er een aantal voor u, waar u als ondernemer zeker mee scoort dit EK. Overal e-mail en internet Direct aan de slag (plug play) Net zo snel als op de zaak Nu 1 maand! gratis proberen" Deze actie geldt t/m 31 augustus 2008. Maak nu gratis uw eigen EK-reclameposters op oranjeondernemers.nl [l<PM Business Center orenjeondernemers.nl %kpn sluit je aan KWARTFINALE WENEN Kroatië-Turkije 1-1 (0-0, 0-0). Turkije wint na strafschoppen (3-1). 119. Klasnic 1-0, 120. Se- mih 1-1. Scheidsrechter: Rosetti (Ita). Gele kaart: Tuncay, Arda, Ugur, Emre Asik (Turkije). Aantal toeschouwers: 51.400. Kroatië: Pletikosa; Corluka, Simunic, Robert Ko- vac en Pranjic; Srna, Niko Kovac, Modric en Ra- kitic; Kranjcar (65. Petric) en Olie (97. Klasnic). Turkije: Rüstü; Altintop, Emre Asik, Gokhan en Hakan; Sabri, Tuncay, Mehmet Topal (77. Se- mih) en Arda; Kazim (61Ugur) en Nihat (117. Gökdeniz). Bijzonderheid: Turkije in halve finales tegen Duitsland. TOPSCORERS 1. Villa (Spanje) 4. 2. Podolski (Duitsland), Hakan Yakin (Zwitser land) 3. 4. Sneijder (Nederland), Van Persie (Neder land), Ibrahimovic (Zweden), Arda, Nihat, Se- mih (Turkije), Pavljoetsjenko (Rusland), Ballack (Dui), Klasnic (Kroatië) 2. 13. Van Nistelrooij, Van Bronckhorst, Kuijt, Rob ben, Huntelaar (Nederland), Hansson (Zwe den), Fabregas, De la Red, Torres, Güiza (Span je), Sverkos, Sionko, Koller, Plasil (Tsjechië), Quaresma, Deco, Ronaldo, Pepe, Meireles, Hel-* der Postiga, Nuno Gomes (Portugal), Modric, Srna, Olie (Kroatië), Guerreiro (Polen), Vastic (Oostenrijk), Mutu (Roemenië), Panucci, Pirlo, De Rossi (Italië), Henry (Frankrijk), Schweinstei- ger, Klose (Duitsland), Charisteas (Grieken land), Zirjanov, Arsjavin (Rusland) 1. KAARTEN Een keer rood Demirel (Turkije), Schweinsteiger (Duitsland). Een keer geel Kazim, Gökhan, Sabri, Hakan Balta, Mehmet To pal, Ugur (Turkije), Robert Kovac, Vukojevic, Sr na, Simunic, Leko, Vejic, Modric (Kroatië), Lahm, Friedrich, Ballack, Lehmann (Duitsland), De Jong, Ooijer (Nederland), Toni, Zambrotta, De Rossi, Chiellini (Italië), Marchena, Güiza, Ar- beloa (Spanje), Torbinski, Sajenko, Kolodin, Ars javin, Semak (Rusland). Twee keer geel Tuncay, Arda, Emre Asik (Turkije), Pirlo, Gattu- so (Italië). Geschorst voor eerstvolgende wedstrijd Tuncay, Arda, Emre Asik (Turkije), Pirlo, Gattu- so (Italië). Bijzonderheid Na de kwartfinales worden gele kaarten kwijt gescholden. Schorsingen in geval van een twee de gele kaart in de kwartfinale gelden wel. Hoe Oranje het ook doet, de PZC blijft het EK volgen. U maakt elke dag kans op een lekker weekend op Ameland in Golden Tulip Resort Noordsee voor twee personen. Vraag zaterdag 21 juni: Wie scoorde het winnende doelpunt tijdens de EK-finale van '88? A. Ruuc Gullit B. Erwin Koeman C. Marco van Basten Sms uw antwoord naar 2002 0,60 per verzonden bericht): ACTIEV0ETBAL21 spatie A, B of C. Bijv: ACTIEV0ETBAL21B Elke dag staat er een EK-vraag in de krant. U mag per dag zo vaak meedoen als uwiit. Spelregels: Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Alleen de winnaar krijgt binnen 2 werkdagen bericht Het arrangement is te boeken in de periode september t/m december 2008 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Voor onze voorwaarden over kansspelen kijk op www.pzc.nl/spelvoorwaarden of bel met onze afdeling Lezersservice: 0800-0 231231. U dingt samen met de inzenders van de zeven dagbladen van Wegener NieuwsMedia B.V. mee voor het weekend. A Marrea Hotelarrangementen. Ga voor meer informatie over Marrea naar www.marrea.nl Zeeuwse vraag Mail uw antwoorden naar sportquiz@pzc.nl of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt €0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar i|/K ;vsc (Wee la c let and) 48 (Klaus Allots) Vormgeving: Rolant Quist. Samenstelling: Rudy Boogert Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz EURO VQOr wAunu-MRMOM Vandaag de derde van vier EK-quizzen. Na het EK volgen vier quizzen over de Tour de France na een weekje rust wordt de sportzomer afgesloten met drie olympische quizzen. Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 Oranje-vraag 1Welke speler hoort in dit rijtje niet thuis? A. Anton Ondrus B. Dejan Govedarica C. Jorge Andrade D. Milan Baros 2. Welke Zeeuwse voetballer heeft de meeste wedstrijden op een EK-eindtoernooi gespeeld? A. Danny Blind B. Jan Poortvliet C. Peter van Vossen D. Wim van Hanegem Fotovraag 3. Marco van Basten scoorde op het EK van 1988 drie keer tegen Engeland. Het hoeveelste doelpunt maakt hij hier? A. Eerste B. Tweede C. Derde Finalevraag .»tl: 4. Hoe laat begon op zaterdag 25 juni 1988 de EK-finale tussen Nederland en de Sovjet-Unie? A. 14.00 uur B. 15.30 uur C. 17.00 uur D. 18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97