etba Wij zoeken een tweede Marjolein, Pauline, Natalie Bianca, Anneke, Emiel Oranje hoeft nieuwe grasmat in stadion van Basei niet te vrezen Spaans elftal al 44 jaar na het EK in eigen l and zonder een grote prijs Louter positieve reacties van spelers, officials en deskundigen. Ploeg van coach Aragones rekent nu op eindzege. Wij zijn op zoek naar een fulltime VERKOPER BESTRATING en een VERKOPER(STER), die ook leerling/gediplomeerd BLOEMBIND(ST)ER is. _48 I Zaterdag 21 juni 2008 PZC - BASEL - De veelbesproken gras mat in het St. ]akob Park van Basel hoeft Oranje vanavond geen pro blemen op te leveren. De spelers van Duitsland en Portugal keur den het veld donderdagavond goed en de door de Limburgse fir ma Hendriks gelegde zoden heb ben de eerste kwartfmalewedstrijd doorstaan. Tot grote tevredenheid van de Eu ropese voetbalfederatie Uefa, die maandag opdracht gaf tot het ver vangen van de door stortregens verminkte mat. „We hebben al leen maar positieve reacties gehad. Van de spelers, de deskundigen en de wedstrijdofïïcials", aldus een woordvoerder. „We zijn zeer tevre den." Dat het veld er met de vele bruine vlekken en duidelijk zichtbare plag- genranden niet zo fraai uitzag, is volgens de Uefa niet meer dan een "vervelend detail. „Natuurlijk is het NV Het nieuwe gras in het stadiion van Basel houdt zich goed. Nog nooit werd een grasmat tijdens een groot voetbaltoernooi ver vangen. aanzicht van het veld voor verbete ring vatbaar, maar daar wordt voortdurend aan gewerkt. Op kor te termijn was er niets aan te doen." Het aantal glijpartijen bleef don derdagavond beperkt en de bal rol de goed, al vonden zowel Duitse als Portugese spelers dat het veld in de middencirkel wat hobbelig was. Leverancier Erik Hendriks had meer kritiek van de Portuge zen verwacht. „De verliezer wil wel eens klagen", aldus Hendriks een dag na de eerste kwartfinale. Hij had begrip voor de zorgen die bondscoach Marco van Basten over het veld uitte. „Dat begrijp ik. Het is een hals over kop-actie. De grassprieten lopen schade op en normaal duurt het een week tot twee weken voor dat alles is her steld. Die tijd ontbreekt nu", aldus Hendriks. Dat het optisch geen gezicht was, vindt Hendriks zelf ook jammer. Maar hij ligt er niet wakker van. „De kwaliteit is goed, hoewel zo'n flinke bui als donderdagavond niet echt meewerkt. Tijdens de wed strijd is zo'n bui slecht voor het veld, maar het vorige was gewoon helemaal kapot gespeeld. Dat oude veld had een chaos opgeleverd. Het nieuwe wordt met de dag be ter." Provincie Zeeland Van 25 tot en met 27 juni is de rondweg 's-Gravenpolder tussen de Schoor- kenszandweg en de Goessestraatweg afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de bebouwde kom 's-Gravenpolder. Vanaf Ovezande kunt u rijden via de Schoorkenszandweg, Provincialeweg, 's-Gravenstraat en Goes sestraatweg. Vanaf Vierwegen kunt u rijden via de Kloetingsweg, 's-Heer Abts- kerke en de Polderweg. Van 2 tot en met 4- juli is ook de rondweg tussen Vierwegen en de Goesse straatweg afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via Goes, over de A256 (afslag Goes-Zuid], Nansenbaan en Goessestraatweg. Werkzaamheden De werkzaamheden zijn nodig om de kern 's-Gravenpolder te ontlasten van doorgaand landbouwverkeer. De provinciale weg N666 wordt opengesteld voor landbouwverkeer. De maximum snelheid op het wegvak wordt verlaagd van 100 km/uur naar 80 km/uur en op het wegvak wordt een inhaalverbod inge steld. De status autoweg komt te vervallen. Langs het wegvak worden acht passeerstroken aangelegd, zodat het landbouwverkeer kan uitwijken om het overig verkeer te laten passeren. Directie Infrastructuur Vervoer door Hans Leber NEUSTIFT IM STUBAITAL - De vraag roept irritaties op bij Spaanse sup porters langs het trainingsveld in het Oostenrijkse Neustift. „Inder daad, Spanje heeft na het EK van 1964 niets meer gewonnen. Oké. En wat dan nog? Johan Cruijf was een goede voetballer, óók een feit. Maar dat hoef je toch ook niet de hele tijd te zeggen?" Maar waaraan ontbrak het de Spanjaarden de laatste 44 jaar? Al leen aan geluk? Het land met een van de grootste competities in Eu ropa, al decennia, zou met het na tionale team toch meer hebben moeten winnen? Maar Spanjaar den zijn geen toernooivoetballers, zoals Duitsers en Italianen, geldt het. Of toch, plotseling in 2008? Verslaat Spanje morgenavond in Wenen Italië voor het eerst sinds de Spelen van 1920 in een officiële wedstrijd? Verdedigende midden velder Marcos Antonio Senna van Villarreal denkt van wel. Hij is van origine Braziliaan, kreeg het Spaan se paspoort in 2006 en speelde sindsdien 13 keer voor Spanje. „Weet je, dit team heeft een hoger W* Sinds de Olympische Spelen van 1920 heeft Spanje niet meer van Italië kunnen winnen in een offi ciële interland. In 1994 won Ita lië op het WK met 2-1. niveau dan voorgaande. Dat voe len we allemaal zo. Op iedere posi tie ook, dat is heel belangrijk. En er zit dat beetje extra in wat je no dig hebt om wedstrijden te beslis sen. Om penaltyseries te winnen, om het verschil te maken. We kun nen alles, we zitten in een flow. We hebben negen wedstrijden op rij gewonnen onder Aragonés. Het gaat lukken, dat merk je aan alles." In 1964 won Spanje het EK in ei gen land door in de finale het Rus land van de beroemde doelman Lev Yashin te verslaan: 2-1. In 1994 werd de laatste officiële Spanje-Italië gespeeld, op het WK in de VS. Iedere speler van de hui dige selectie herinnert zich het beeld van de hevig bloedende Luis Enrique. Een elleboogstoot van de Italiaan Mauro Tassotti brak diens neus in de extra tijd. Spanje ver loor met 2-1, moest weer eens naar huis en Tassotti kreeg na zijn rode kaart acht wedstrijden schorsing. Santiago Cazorla verwoordde het gisteren zo: „De bebloede Luis En rique is voor mij en mijn medespe lers de belangrijkste herinnering aan Italië. We hebben ze in maart nog thuis verslagen in een oefen wedstrijd (1-0, red.). Dan kan het zondag ook." Voor de Spanjaarden is niet te ho pen dat onderhuidse irritaties de bovenhand krijgen. Gisteren had Aragones voorafgaand aan de trai ning een aanvaring met Sergio Ra mos. De oorzaak zou het gebrek aan discipline bij de verdediger van Real Madrid zijn. Ben je enthousiast, schrijf dan een brief en cv naar Tuincentrum Sandee, t.a.v. Bianca Sandee, Nieuweweg 6, 4493 PA Kamperland. JiJaitdee Tuincentrum Sandee in Kamperland is een all-round tuincentrum, gespecialiseerd in olijven, luxe buitenkeukens, luxe tuinmeubelen, potterie en sierbestrating/natuursteen. Daarnaast is er een zeer grote afdeling buiten- en binnenplanten, meststoffen, bestrijdingsmiddelen, gereedschappen, visvoer- en vijverprodukten, diervoer en bijartikelen, kleding, decoratie, hout, tuinhuizen etc. telefoon: 0113-372738 Wij hebben ook een bloemenhoek met snijbloemen, bloemstukken, plantenbakjes, waar ook www.sandee.nl rouw- en trouw werk wordt verzorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 96