Zeeland 'Als het even kan, wil je naar voren' subsidies Kwadendamme krijgt nieuwe supermarkt 200m2 Markten moeten toerist trekken £SlSi/ SIQ' Klassieke motoren zijn in Wemeldinge niet langer een bij nummer. Belastingaangifte? Van Daalen Advies INTER BORG R en B Wonen moet in najaar duidelijkheid verschaffen. VAN IWAARDEN SPUITCABINE PZC Zaterdag 21 juni 2008 I 31 L Womans Business Exclusieve Damesschoenen Koningstraat 9 - Goes via Opril - Grote Markt süBHll HH Han Moorman uit Vlissingen met zijn Cotton uit 1964. foto Ruben Oreel Cor Steenbergen laat trots zijn Itoms zien. foto Marijke Folkertsma door Rob Paardekam WEMELDINCE - Van bijnummer tot hoofdnummer. De klassieke moto ren spelen in Wemeldinge niet lan ger de tweede viool. Nu de jaarlijk se brommerraces tot het verleden behoren, gaat alle aandacht van daag uit naar de klassiekers. Met pijn in het hart nam de orga nisatie van het jaarlijkse motor sportevenement afscheid van de brommerraces vanwege de geringe belangstelling. „Best jammer", zegt motorfanaat Kees Ridderhof uit Kapelle, die enkele malen deel nam. „Maar ik snap het wel. Er wa- moet worden aangegeven welke soort evenementen Goes wenst en op welke plaats. Welke waardevol zijn en hoeveel geld de gemeente daarvoor opzij zet. Van de Velde: „Die afweging wordt nog best lastig. Ik denk dat we in elk geval de Culturele Raad en de Stichting Goes Promotie hierbij moeten betrekken. Doel is om er voortaan niet meer over te bakkeleien." Hij kan zich voorstellen dat er eve nementen naar soort over de bin nenstad worden gespreid. „We stikken straks van de autovrije plei nen, dus je kunt een indeling ma ken. De Grote Markt voor pu bliekstrekkers, een cultuurplein bij De Mythe en een marktplein rond de Grote Kerk." ren gewoon te weinig deelnemers. Zeeland is wat dat betreft toch een uithoek voor veel rijders." Nu de dag in het teken staat van klassieke motoren (met wedstrij den in zes klassen, een zijspanrace en een prominentenrace) geeft dat Ridderhof de kans eens iets an ders te proberen. Hij heeft een Yamaha 125 uit 1969 in bruikleen gekregen en die het afgelopen half jaar helemaal opgekalefaterd om vandaag in Wemeldinge goed te kunnen presteren. „Als het bevalt, mag ik er vaker op rijden." Ook Joop van der Have uit Yerseke - die net als Ridderhof in de pro- minentenklasse rijdt - komt met een klassieker aan de start: een Honda 500/4 uit 1970. Ook hij be treurt het gemis van de brommer- Financieel Fiscaal advies TELEFOON (Ot 13) 23 23 40 races. „Maar ja, vijf brommers op zo'n lang circuit. Dat is niet leuk meer voor het publiek." Van der Have is binnen de organisatie nu 'classic-coördinator'; iets dat hij met veel plezier doet. Hij is dan ook een echte liefhebber. „Ik ben een oud mannetje en vind die 'Het is geen echte wedstrijd, maar toch wil je je rondjes zo snel mogelijk rijden' oude techniek echt prachtig." Er staat vandaag nóg een handvol Zeeuwen aan de start. Han Moor man uit Vlissingen doet mee in de 250cc-klasse met zijn Cotton uit 1964. Hij vindt het wel leuk dat de klassiekers nu in het middelpunt van de belangstelling staan en hoopt dan ook hoge ogen te gooien. „Natuurlijk is het geen ech te wedstrijd, maar als je eenmaal aan het rijden bent, is het toch leuk om je rondjes zo vlot moge lijk te rijden." Cor Steenbergen uit Burgh-Haamstede is het daarmee eens. Hij rijdt in de socc-klasse met zijn Itom uit 1962. „Als het even kan, wil je toch naar voren, maar wat mij betreft staat de veilig heid absoluut voorop." Deze ochtend wordt er vanaf 10.15 uur getraind. Vanmiddag om half één beginnen de 'wedstrijden'. Al les vindt plaats op het kanaalcir cuit op het Wemeldingse bedrij venterrein. Meer informatie staat op www.promotorzeeland.nl. MEUBELMAKERIJ KEUKENS OP MAAI Klarinefweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere door Harmen van der Werf KWADENDAMME - De kans is groot dat Kwadendamme aan de A. de Koningstraat een nieuwe super markt krijgt. Woningstichting R en B Wonen is bezig met een in vesteringsplan. Manager Theo van Driessche van R en B Wonen kreeg deze week in de gemeente raad van Borsele op het hart ge drukt in het najaar meer duidelijk heid te verschaffen. R en B Wonen wil de nieuwe win kel naast de huidige supermarkt optrekken. Pogingen om daar wo ningen in een goedkopere prijsklas se te bouwen, zijn mislukt. De in teresse was 'nul'. Het idee is nu op de bouwkavel nieuwbouw te ple gen voor Attent Verbeek. Is de winkel klaar, dan kan het bestaan de pand van Kees Verbeek weg. R en B Wonen wil er parkeerruimte maken voor de winkel en de nieu we seniorenwoningen aan de over zijde. Om de leefbaarheid van Kwa dendamme te dienen, is R en B Wonen bereid een lagere huur prijs in rekening te brengen. Kees Verbeek wil meedoen. „Ik ben be nieuwd naar de financiële uitwer king." Als de Borselse raad zijn zin krijgt, is die dit najaar klaar. SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (e.a, timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 COLIJNSPLAAT - Een kruising tus sen een jaarmarkt en een week markt moet het worden. De Noord-Bevelandse dorpen Colijns- plaat en Kamperland zullen in de maanden juli en augustus hun best doen om toeristen te laten zien dat de kernen echt wel wat meer te bieden hebben dan oevers, water en steigers. Colijnsplaat biedt vanaf drie juli el ke donderdag een pakket activitei ten aan onder het motto Verass end Colijnsplaat. De middenstand laat zien wat ze in huis heeft, er zijn rondleidingen en ook kunste naars tonen hun werk. Ook in Kamperland zijn er elke week activiteiten. Op de woensda gen, te beginnen op 16 juli. Rond leidingen, huifkartochten, oude ambachten en natuurlijk de bijdra gen van de middenstand, moeten Kamperland meer aanzien geven. Grote Kade 40-42 Goes Segeersstraat 66-68 Middelburg Kees Ridderhof uit Kapelle met zijn Yamaha uit 1969. foto Willem Mieras Joop van der Have uit Yerseke met zijn Honda uit 1970. foto Willem Mieras BEZORGING IN HÉÉL NEDERLAND Nu ook online bestellen! Wisselend Veilig betalen Betaalgemak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87