Zeeland PZCI Goes wil krappere Sloewegbocht 29 Verdachte beroving aangehouden Heroverweging groen-blauwe slinger nodig BEVELANDEN-THOLEN 42 Raad vindt dat natuur en bewoners moeten worden ontzien. Paal Scholieren hebben later vakantie Franse kunstenaar bouwt torens van suikerklontjes Zaterdag 21 juni 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De toekomstige aansluiting van de snelweg op de A58 (noorde lijke rijbaan) bij Heinkenszand moet worden veranderd, zodat een huis niet totaal geïsoleerd komt te liggen en een natuurge bied wordt ontzien. De gemeente Goes wil met de pro vincie overleggen of die mogelijk heid bestaat. De Goese raad nam donderdagavond een amende ment aan op de Milieu Effect Rap portage Sloeweg (MER), die de provincie aan de gemeente Goes en Borsele heeft voorgelegd. De Goese raad vindt de bocht in de weg onnodig ruim. Het tracé is ontworpen om te zorgen dat (vrachtverkeer met 80 tot 85 kilo meter per uur de Sloeweg op kan rijden. De Goese fracties vinden 60 kilometer per uur ook goed, als daarmee bewoners en natuur wor den ontzien. De raad steunt wel de verbreding van de Sloeweg en stemt dus in met de MER. Fracties, met het CDA voorop, vragen wel om een nader onderzoek naar de aanslui ting van de A58 op de Sloeweg. Volgens hen is niet aangetoond dat de lange, flauwe bocht die nu is ingetekend, noodzakelijk is. Hun grootste bezwaar: een huis wordt totaal ingeklemd tussen twee we gen. Bovendien doorsnijdt de afrit de Stelledijk en een stuk natuur. Burgemeester Dick van der Zaag ontraadde het amendement. „De nn De noordelijke aantakking van de A58 op de Sloeweg moet straks geen ruime bocht maken, dwars door een dijk en natuur. Dat vindt de Goese raad. aantakking is juist zo gekozen dat verkeer met 85 kilometer per uur de Sloeweg op kan rijden. Doel is het verkeer snel te laten doorstro men." De burgemeester wees erop dat een krappere bocht langzaam rijdend verkeer en files op de snel weg in de hand werkt. „We moe ten niet wijzer willen zijn dan de provincie en Rijkswaterstaat." Fractievoorzitter André van der Reest van SGP/ChristenUnie vond dat geen sterk argument. „Bij 65 ki lometer per uur heb je ook door stroming. Wellicht kan de aanslui ting worden gewijzigd." Goes zal de provincie ook vertel len dat over de MER Sloeweg nau welijks tot niet is gesproken met belanghebbenden. Zo krijgt de fa milie Erix aan de Stelledijk een ro tonde voor deur: de nieuwe aan sluiting van de Noordzakweg op de N664. „Daarover is nooit met ons gesproken, terwijl we graag over alternatieven willen praten", zegt Patrick Erix. Omdat de roton de ook aansluit op de Stelledijk, vreest hij dat de smalle dijk straks een geliefde sluiproute wordt. Ook met Goes is hier geen overleg over gevoerd. „Het verdient geen schoonheidsprijs", erkent burge meester Van der Zaag. door Rob Paardekam GOES - De kunstenaars Khalid Rasoul (1) en Ge rard Verkerke bekijken het door hen gemaakte kunstwerk, dat sinds gisteren voor iedereen te zien is in het gebouw van het Regionaal Oplei dingen Centrum (ROC)aan de Bessestraat in Goes. De twee kunstenaars kenden elkaar twee maanden geleden nog niet, maar zeggen nu bijna zeker te weten in de toekomst vaker met elkaar te zullen werken. Het kunstenaarsduo is ontstaan door het pro ject 'Van Ginder tot Hier', dat is opgezet door het Centrum voor Kunst- en Cultuureducatie. Dat is een onderdeel van het ROC. Doel was om allochtone en autochtone kunstenaars met elkaar in contact te brengen en een dialoog tus sen hen tot stand te brengen. Die dialoog be stond eruit dat ze reageerden op eikaars kunst werken. De vijf allochtone kunstenaars hebben eerst een werk gemaakt. Daar zijn de autochto ne collega's op afgestuurd. „Zonder te weten dat het van hem was, viel mijn oog meteen op de vissen van Khalid", vertelt Gerard Verkerke. Daarmee was het duo een feit. „Ik koos voor het schilderij en niet voor hem", benadrukt Ver kerke. „Desondanks was de samenwerking heel goed. Ik kan me niet voorstellen dat we in de toekomst nooit meer samenwerken." Khalid - een Koerd uit het noorden van Irak, die nu zo'n tien jaar in Nederland woont - knikt instem mend. „Ik ben heel blij dat ik aan het project heb meegedaan." Verkerke: „En het is mis schien niet helemaal netjes om te zeggen, maar het resultaat mag er wezen, vind ik." Het werk van Khalid en Gerard is - net als dat van de vijf andere duo's - in elk geval tot 4 juli te zien in het ROC-gebouw. „Maar misschien nog wel iets langer als de belangstelling groot is", zegt coördinator Martin Schieman van het Centrum voor Kunst- en Cultuureducatie. Hij is zeer te spreken over de resultaten, maar wijst vooral op de samenwerking tussen de kunste naars, die elkaar voor aanvang van het project vaak niet eens kenden. „Er is een heel duurza me samenwerking ontstaan." foto Willem Mieras ook in 2008 alle eindexamenleerlingen geslaagd! Huiswerkinstituut Goes Sinds 1991 slaagt 100% van onze eindexamenkandidaten. www.huiswerkinstituutgoes.nl GOES - De politie heeft gistermid dag een 32-jarige Goesenaar aange houden. De man wordt ervan ver dacht woensdagochtend in de Vuilstraat in de Goese binnenstad een Terneuzenaar (48) te hebben beroofd. Onder bedreiging van een wapen moest de Terneuze naar zijn geld afgeven. De verdach te is inmiddels ingesloten. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland zal de groen-blau we slinger, het ontwikkelingsin strument dat het middengebied van het eiland aantrekkelijker moet maken voor toeristen en re creanten, moeten aanpassen. De provincie vindt het plan pri ma, maar kent er géén regionale uitstraling aan toe. Die erkenning was wel nodig voor een aantal sub sidiestromen, waarop Noord-Beve land gerekend had. Zo wil de ge meente bijvoorbeeld uit provincia le en Europese subsidies twee on derdoorgangen onder de Oostwest- weg betalen. Dat lijkt door de be slissing van de provincie in gevaar te komen. Hoe het nu verder moet, weet wethouder Piet de Put ter ook nog niet. „We zullen de motivatie van de provincie moe ten afwachten. Als die er is, gaan we kijken wat er allemaal wél kan en waar het geld vandaan moet ko men. Bij college en raad bestaat de volle bereidheid om de plannen aan te passen. Dat kan zijn om wél aan bepaalde eisen te voldoen, of om plannen die bij ondernemers leven te kunnen inpassen. Voorlo pig moeten we even afwachten." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Normaal gesproken gaat de 'na tuurlijke wekker' van de Terneu zenaar rond halfzeven. Dan klinkt er gebrabbel vanuit de an dere slaapkamer. Je kan er de klok op gelijk zetten. Dus zet hij zijn echte wekker niet meer. Tot deze week. Zijn dochter hield zich koest tot kwart voor acht, terwijl hij om half negen voor zijn werk getuige moest zijn van de start van de nieuwbouw van het ziekenhuis in zijn woon plaats. Hij schoot in zijn kleren en spoedde zich naar het hospi taal. „De eerste paal?", riep hij gehaast naar de receptioniste in de hal. Die antwoordde onbe wust gevat. „Gaat u dan maar snel naar de spoedeisende hulp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85