Zeeland Goes wil niet meer met subsidies strooien moet weg KvK: limiet aan winkels buiten de stad LET OP: 06 -13 0 59 66 Tandartspraktijk Zierikzee Oude Haven 4 Wegens omstandigheden hebben wij tijdelijk een ander nummer: Onze excuses voor het ongemak! 4301 CK Zierikzee nr O i Evenementenbeleid op andere leest na kwestie met Beelden aan Water. 111 Nu koopjeshoek met co LU LJ Ë'ih&fr Kamer van Koophandel wil nieuwe zaken in centrum van Zierikzee. Verdachte overval Goes aangehouden Reddingsboot Ouddorp voor het eerst eruit Schorsing Vlissingse brigadier opgeheven PZC Zaterdag21 juni 2008 I 33 door Frank Balkenende GOES - Twee weken terug trok een Goese raadsmeerderheid de knip open voor 'Beelden aan Water'; het driedaagse kunstfestival kan 30.000 euro tegemoet zien. Daar mee had de raad even lak aan zijn eigen subsidieverordening, die voor grote evenementen een bij drage van maximaal 15.000 euro toelaat. Een grens waaraan het col lege van B en W zich wilde hou den. Vorig jaar flikte de raad het zelfde. Hij wees het collegevoorstel af en verdubbelde de subsidie aan 'Beelden aan Water'. Zo is er wel vaker uit de losse pols extra geld voor evenementen uitgetrokken, zonder een duidelijke afweging van belangen. W Doel van duidelijk evenementen- beleid gemeente Goes is: straks niet meer over subsidies te bak keleien en geen Sinterklaas te spelen met subsidies. imamm las&wsj Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- amssasmk Rokken 2 stuks 100,- Pulls/Vesten 50,- Pakken €100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! Artikelen Zomer 2008 nu vanaf 3 stuks 40% korting! iml y 1 (uitgezonderd wolford, burberry accessoires i en armani jeans) DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Deze week is de raad tot inkeer ge komen. Alle fracties omarmden een motie van WD, CDA en SGP/ChristenUnie om een echt evenementenbeleid in de steigers te zetten. Daarmee eindigt het tijd perk dat de raad soms ineens voor Sinterklaas speelt. WD-raadslid Dick van der Velde, afkomstig uit de horeca, is blij met die raadsbrede steun. „Er is al wel een nota evenementenbeleid, maar die biedt geen houvast. Er is geen duidelijkheid over onze ambi ties, onze doelen. Ook missen we criteria op basis waarvan evene menten kunnen worden getoetst." In het nieuwe evenementenbeleid moet worden aangegeven welke evenementen Goes wenst en waar. Welke waardevol zijn en hoeveel geld de gemeente daar voor opzij zet. Van de Velde: „Die afweging wordt nog best lastig Ik denk dat we de Culturele Raad en de Stich ting Goes Promotie hierbij moe ten betrekken. Doel is er voortaan niet meer over te bakkeleien." Hij kan zich voorstellen dat evene menten naar soort over de binnen stad worden gespreid. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De binnenstad van Zie rikzee moet verfraaid worden en voorzien van meer en grotere win kels. Nieuwe winkelformules moe ten daarom uit de bedrijventerrei nen aan de rand van de stad wor den geweerd, omdat die de aan trekkelijkheid van het centrum in gevaar brengen. Dat schrijft de Ka mer van Koophandel (KvK) in een brief aan de gemeente Schou- wen-Duiveland. De KvK reageert daarmee op een ontwerp voor de nieuwe detailhandelsstructuurvi- sie, die momenteel ter inzage ligt. De Kamer kan zich redelijk vin den in de visie die nu op tafel ligt, geeft ze aan. Zo vindt ze het, met De Kamer van Koophandel wil dat nieuwe winkels in Zierikzee zich vestigen in het centrum en niet op één van de bedrijventer reinen. de gemeente, van belang dat de binnenstad beter bereikbaar wordt en er meer parkeermogelijkheden komen. Om de aantrekkelijkheid van de binnenstad te vergroten, zouden nieuwe soorten winkels juist daar moeten komen, meent de KvK. Als die zich aan de rand van de stad vestigen, trek je men sen uit het centrum weg. De komst en/of het behoud van bijvoorbeeld een supermarkt, sportwinkels en grote modezaken in het centrum zijn daarom belang rijk. Mocht dat niet haalbaar zijn, dan moeten dergelijke winkels in ieder geval in de buurt van het cen trum komen. En dus niet hele maal op bedrijventerrein Boeren- weg of het Business Park. Daar moet het blijven bij woon-, tuin en bouwzaken. De KvK pleit er ook voor om de straten tussen de jachthaven en het centrum van Zierikzee te ver fraaien en winkels in dorpen geen maximale omvang op te leggen. Het college betrekt de brief van de KvK bij het opstellen van de defini tieve detailhandelsstructuurvisie. GOES - De politie heeft gistermid dag een 32-jarige Goesenaar aange houden. De man wordt ervan ver dacht woensdagochtend in de Vuilstraat in de Goese binnenstad een Terneuzenaar (48) te hebben beroofd. Onder bedreiging van een wapen moest de Terneuze naar zijn geld afgeven dat hij eer der had gepind. De verdachte is in middels ingesloten. OUDDORP - De Baron van Lynden, de nieuwe boot van de KNRM-red- ders van Ouddorp, beleefde don derdag aan het eind van de mid dag zijn vuurdoop. Er bleken twee surfers in de problemen op de Noordzee. Toen de boot was uitge rukt, bereikten beide surfers op ei gen kracht weer het strand. Een zoektocht naar een vermist zeil bleef zonder resultaat. VLISSINGEN - De leiding van de Zeeuwse politie heeft de schorsing van een 50-jarige brigadier per di rect opgeheven. In hoger beroep sprak het gerechts hof in Den Haag de Vlissinger don derdag vrij van valsheid in geschrif te. De korpsleiding bekijkt nog wel of er disciplinair opgetreden moet worden tegen de man. HEREN MODE DO M B U R G 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 83 7 dagen per week geopend Armani Humberto Botticelli Just Cavalli Bikkembergs Gentiluomo - Thomas Burberry For Al! Mankind Hans Ubbink Valentino R.E.D. Genti Hugo Boss Versace

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77