en luister: dit is nu de natuur Kijk, voel Big 'Als het even kan, NUHR bij opening klimaatbos in Renesse *5 Campagne gemeenten voor lager toltarief Magie 'Plant het voort' is ludieke actie in kader van Concert at Sea. Boerenrustcamping Kermisrose begint vandaag met open dag. Klassieke motoren zijn in Wemeldinge niet langer een bijnummer. ryLit Little Moments 30 Zaterdag 21 juni 2008 P2C S door Ali Pankow RENESSE - Cabaretgroep Niet Uit Het Raam (NUHR) verricht vrij dagmiddag de opening van het Kli maatbos in Renesse. Het betreft een bos in wording van 23 hectare dat bijdraagt aan een schoner Zee land. Vorig jaar tekenden energie bedrijf Delta, Staatsbosbeheer, Dienst Landelijk Gebied, provincie en gemeente een intentieovereen komst voor aanleg van dit bos. Met deze opening willen de be trokken organisaties op spraakma kende wijze aandacht vragen voor duurzaamheid en klimaat. Dat ge beurt met de actie 'Plant het voort' in samenwerking met het festival Concert at Sea, 's avonds aan de Brouwersdam. Een afvaardiging van de artiesten van Concert at Sea is in Renesse aanwezig om van een van de bos wachters een flink aantal pijn boomzaadjes in ontvangst te ne men, in de hoop dat er nog veel meer bomen bijkomen. De actie 'Plant het voort' mikt op de naar verwachting 55.000 bezoe kers van het festival. Met de zaad jes krijgen zij een actieve rol in de duurzame geachte en kunnen ze allemaal een eigen boom planten die CO2 kan vastleggen. Het Klimaatbos ontwikkelt zich naast natuur- en milieucentrum Ecoscope in Renesse. Daar verricht NUHR vrijdag ook de officiële ope ning. Bewoners in Renesse en om streken zijn welkom bij dit gebeu ren. De activiteiten beginnen om 16.00 uur. De organisatie adviseert belangstellenden op tijd aanwezig te zijn, want vol is vol. Nadat de ar tiesten de doos met zaadjes in ont vangst hebben genomen, worden de eerste zakjes aan het publiek uitgedeeld. De rest gaat mee naar de Brouwersdam. TERNEUZEN - Hulst, Sluis en Ter- neuzen voeren samen campagne om het toltarief voor de Wester- scheldetunnel omlaag te krijgen. Daarover hebben de verkeerswet houders deze week afspraken ge maakt. In eerste instantie richten de acties zich op een lager tarief voor Zeeuws-Vlamingen. Volgens de Terneuzense wethou der Co van Schaik wachten de ge meenten met het opstellen van een plan tot de voorwaarden voor de tunnelverkoop van Rijk aan provincie bekend zijn, maar komt er zeker actie. „Gedeputeerde Pop- pelaars heeft gezegd dat één van de redenen om de aandelenover- dracht na te streven was, dat de provincie dan zelf meer greep zou kunnen krijgen op de tariefstel ling. Welnu, als de overdracht een feit is, mag het provinciebestuur onmiddellijk aantonen dat het die tarieven kan veranderen." door Martijn de Koning N1EUWERKERK - Een nieuwe econo mische drager, het klinkt wel erg zakelijk voor het 'paradijsje' van het echtpaar André en Jacqueline Slootmaker in de polder tussen Nieuwerkerk en Sirjansland. Ze breiden theetuin De Stokroos bij hun boerderij en de uitstapjes met bezoekers over hun akkerlanden vanaf dit weekend uit met de boe renrustcamping Kermisrose. Van daag kunnen belangstellenden een kijkje nemen. Voor een groot deel is de komst van de camping natuurlijk wel een puur zakelijke afweging. „We zijn een bedrijf en zoeken een gat in de markt, iets waarmee we ons kunnen onderscheiden", verklaart André. Maar er speelt meer. Want dat er maar een paar tafeltjes in de tuin staan, dat Jacqueline de gas ten in haar eentje van eten en drin ken voorziet, dat de camping maar acht plekjes kent, dat iedere cam pingplaats zijn eigen sanitair heeft en dat het echtpaar grote Mongool se tenten (yurts) verhuurt: het heeft allemaal te maken met een bepaald soort idealisme. „De na tuur beleven", noemt Jacqueline dat. Met zijn plannen is het echtpaar Slootmaker pionier op het gebied van nieuwe activiteiten in het bui tengebied: iets wat de gemeente Schouwen-Duiveland zegt te sti muleren. „Dat hebben we ook wel gemerkt" zegt André. „Er zijn na tuurlijk altijd dingen waarvan je denkt: kan dat niet simpeler? Maar al met al hebben we veel medewer king gekregen." Regel was wel dat het niet te mas saal werd. Dat betekent dus geen 'Als de mensen hier toch zijn, wil ik ze ook graag iets meegeven' busladingen toeristen voor de deur. „Maar dat zou ik ook niet willen", verklaart Jacqueline. „Van daar dat we ook niet honderden folders laten drukken. Mond-tot- door Rob Paardekam WEMELDINGE - Van bijnummer tot hoofdact. De klassieke motoren spelen in Wemeldinge niet langer de tweede viool. Nu de jaarlijkse brommerraces tot het verleden be horen, gaat alle aandacht vandaag uit naar de klassiekers. Met pijn in het hart nam de orga nisatie van het jaarlijkse motor sportevenement afscheid van de brommerraces vanwege de geringe belangstelling. „Best jammer", zegt motorfanaat Kees Ridderhof uit Kapelle, die enkele malen deel nam. „Maar ik snap het wel. Er wa- mondreclame is goed genoeg." Juist dankzij die kleinschaligheid blijft de benadering van klanten persoonlijk. „Als ze hier toch zijn, wil ik ze ook iets meegeven", zegt Jacqueline. Terug naar de natuur, 'back to basic' dus. Hoewel, he lemaal zonder moderne middelen gaat het ook weer niet. Zo staat er in elk sanitairhokje een koelkast en is er een gezamenlijke magne tron in het tuinhuisje. Over dicht bij de natuur gesproken: daar zijn ook de hark en de schop te vin den. Kunnen gasten mooi in het moestuintje helpen. De Kermisrose aan de Krabbenhoek- seweg bij Nieuwerkerk houdt van daag tussen 12 en 17 uur open dag. Zie ook www.de-stokroos.nl. ren gewoon te weinig deelnemers. Zeeland is wat dat betreft toch een uithoek voor veel rijders." Nu de dag in het teken staat van klassieke motoren (met wedstrij den in zes klassen, een zijspanrace en een prominentenrace) geeft dat Ridderhof de kans eens iets an ders te proberen. Hij heeft een Yamaha 125 uit 1969 in bruikleen gekregen en die het afgelopen half jaar helemaal opgekalefaterd om vandaag in Wemeldinge goed te kunnen presteren. „Als het bevalt, mag ik er vaker op rijden." Ook Joop van der Have uit Yerseke - die net als Ridderhof in de pro- minentenklasse rijdt - komt met een klassieker aan de start: een Honda 500/4 uit 1970. Ook hij be treurt het gemis van de brommer- Big Brothers Big Sisters of Walcheren «9(5 Wij zijn op zoek naar Big Brothers en Big Sisters! Voor de kinderen en jongeren die een maatje zoeken! Maandagavond 23 juni 2008, van 19.00 uur - 22.00 uur, introductieavond Big Brothers Big Sisters of Walcheren. Locatie: Zeeuwse Bibliotheek, zaal "patio" (Zaal "patio" bevindt zich in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek) Kousteensedijk 7,4331 JE Middelburg Aanmelden kan bij BBBSW. Daniëlle Monté, T 06 46 40 49 50 www.bbbs-walcheren.nl dmonte@bbbs-walcheren.nl André en Jacqueline Slootmaker in hun buitenhuisje op boerenrustcamping de Kermisrose. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74