Zeeland i Zierikzee krijgt geen parkeergarage Tineke is weg bij haar WV Zierikzee Bso en school onder één dak 29 Vliegveld blijft zich verzetten SCHOQWEJ^ESUlVELAND Scholieren hebben later vakantie 35 Franse kunstenaar bouwt torens van suikerklontjes 42 In verkeersplan voor binnenstad worden veel knopen doorgehakt. Streven om opvang in school te regelen is in Zierikzee succesvol. Paal Zaterdag 21 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Zierikzee krijgt geen parkeergarage. Ook zal de gemeen te zelf geen distributiecentrum op zetten. Het Havenplein wordt - op termijn - autovrij en de enige gra tis parkeerplaats in het centrum (de Mosselboomgaard) wordt be taald parkeren. In de nota Verkeersplan binnen stad Zierikzee worden heel wat knopen doorgehakt. Zij betreffen problemen waarover al jaren wordt gesproken. Het verkeersplan zoals het nu bij de gemeenteraad op tafel ligt, heeft als doel het autoblik zoveel mogelijk uit de binnenstad te ha len en voetgangers ruim baan te geven. Dat niet alles in een keer ge realiseerd wordt, blijkt uit de keu ze van het college van B en W om het Havenplein pas in 2009 auto vrij te maken. Dat geeft de naastge legen supermarkt de mogelijkheid om te onderzoeken of verhuizen naar een andere locatie beter is. Voor de bewoners van de Nieuwe Haven heeft het plan goed nieuws: het zeer gewenste éénrichtingver- keer wordt ingevoerd. Bij de herinrichting van de straat - bijna twee jaar geleden - werd daar al over gesproken, maar toen lukte het niet omdat de bevoorra ding van bedrijven in de knel kwam. Die bevoorrading wordt nu anders aangepakt. Vrachtwagens langer dan acht meter worden straks geweerd en kleinere vracht wagens mogen alleen op bepaalde tijden de binnenstad in. Ook deze maatregelen worden gelijktijdig in gevoerd met de plannen voor het Havenplein. Het college stelt voor om niet zélf een distributiecentrum buiten de binnenstad op te zetten. Particu lier initiatief wordt niet uitgeslo ten. Om het verlies aan parkeer plaatsen in de binnenstad te com penseren, wordt het terrein Mos selboomgaard opnieuw ingericht WJ Het Verkeersplan Zierikzee werkt toe naar een autovrije bin nenstad. Een parkeergarage is van de baan en de Nieuwe Haven wordt eenrichtingsverkeer. en dat levert voldoende extra plek ken op om het Havenplein te com penseren. Medewerkers van bedrij ven in de binnenstad moeten uit wijken naar een plek op de gratis terreinen in de schil, zoals het Scheldeterrein. Om te voorkomen dat de medewerkers de auto in de woonwijk Malta neerzetten, wordt daar een blauwe zone ingericht: maximaal twee uur parkeren. De bewoners krijgen de eerste vijfjaar een gratis parkeerontheffmg. Het parkeerterrein aan het Hatfield- park wordt opnieuw ingericht en beveiligd met een camera. BURGH-HAAMSTEDE - „Het gezicht van de WV, ons aller Tineke, gaat weg. Het is een emotioneel mo ment." Lovende woorden die bur gemeester Jack Asselbergs vanuit zijn hart sprak bij het afscheid van Tineke Veerhoek. Gistermiddag nam ze op een druk ke bijeenkomst afscheid van 'haar' WV, Ze gaat met pensioen en be gint een nieuwe carrière als 'burge meestersvrouw' in de gemeente Nederbetuwe waar haar man Cees Veerhoek onlangs is benoemd. Tineke Veerhoek, geboren en geto gen in de Westhoek, was niet al leen 'het gezicht van de WV'. Ook buiten de muren van het in formatiekantoor heeft ze zich al tijd met ziel en zaligheid ingezet voor de medemens. Jarenlang was ze bij het Rode Kruis, bij de afde ling in de Westhoek. Ze ging ook mee met de Henry Dunant en reed een dag in de week op de am bulance. Ook de historische vereni ging Stad en Lande heeft jaren kunnen steunen op de krachten van Tineke. Al die maatschappelij ke betrokkenheid is gistermiddag beloond met een Koninklijke On derscheiding. Tineke Veerhoek is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Zelf vindt ze het al lemaal niet zo bijzonder. „Wat ik heb gedaan, dat doe je toch?" Burgemeester Jack Asselbergs speldt Tineke Veerhoek-Deurloo de koninklijke onderscheiding op tijdens haar afscheid van de VVV foto Marijke Folkertsma ARNEMUIDEN - Vliegveld Mid den-Zeeland bekijkt volgende week de mogelijkheden om de uit breiding van camping De Witte Raaf bij Arnemuiden toch nog te gen te gaan. Deze week liet de pro vincie weten geen bezwaar te heb ben tegen uitbreiding van de cam ping. Eerder al gaf de gemeente Middelburg daar toestemming voor. Het vliegveld blijft erbij dat het on veilig is een recreatieterrein aan te leggen onder een aanvliegroute. Peter Geysen, lid van de raad van commissarissen van het vliegveld, spreekt over 'twee activiteiten stijf naast elkaar die elkaar niet verdra gen'. Volgende week bekijkt de vliegveldleiding de kansen van een gang naar de rechter. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een brede school in het klein, noemt directeur Elly Brand van kinderopvang De Beve- landen de buitenschoolse opvang Villa Babbelbet in de Zierikzeese Theo Thijssenschool. Voor wet houder Roel van der Wekken is de bso-voorziening in de school een goed voorbeeld van efficiënt ruim tegebruik. Voor de gemeente Schouwen-Dui- veland is dat een belangrijke eis. Het gemeentebestuur wil niet her en der gebouwtjes neerplanten en is ook voorzichtig met het uitge ven van gemeenschapsgeld. Het streven van zowel De Bevelanden als van Obase (koepel van openba re basisscholen op Schouwen-Dui- veland) is om buitenschoolse op vang zoveel mogelijk in of bij scho len onder dak te krijgen. Dat is in de Theo Thijssenschool gelukt. De 25 kinderen van Villa Babbelbet hebben een kleurig ingericht lo kaal tot hun beschikking. „Een fijne ruimte", oordeelt regio manager Atie Roovers van De Be velanden. Met schooldirecteur André Koster is ze enthousiast over de meerwaarde die de combi natie van voorzieningen biedt. De De Zierikzeese basisschool Theo Thijssen wordt ook gebruikt voor buitenschoolse opvang. Obase en De Bevelanden probe ren dat ook elders zo te doen. kinderen van Babbelbet kunnen gebruik maken van schoolvoorzie- ningen als plein en handvaardig heidslokaal. Andersom wordt de ruimte van de bso onder school tijd ook weieens gebruikt door leerlingen die in alle stilte iets moe ten lezen. André Koster: „Ik zie dit echt als een kans." Alles staat of valt echter met de be schikbaarheid van geschikte ruim ten. Niet overal op het eiland is de praktische uitwerking van de sa menwerking al in kannen en krui ken. Zo moet in Ouwerkerk en Nieuwerkerk naar een alternatief worden gezocht. Binnen de scho len is geen ruimte en ook de dorps huizen bieden geen soelaas. Een oplossing wordt gezocht in zoge naamde bso-paviljoens, die aan scholen kunnen worden gebouwd. Tip? redactie@pzc.nl Normaal gesproken gaat de 'na tuurlijke wekker' van de Terneu- zenaar rond halfzeven. Dan klinkt er gebrabbel vanuit de an dere slaapkamer, je kan er de klok op gelijk zetten. Dus zet hij zijn echte wekker niet meer. Tot deze week. Zijn dochter hield zich koest tot kwart voor acht, terwijl hij om half negen voor zijn werk getuige moest zijn van de start van de nieuwbouw van het ziekenhuis in zijn woon plaats. Hij schoot in zijn kleren en spoedde zich naar het hospi taal. „De eerste paal?", riep hij gehaast naar de receptioniste in de hal. Die antwoordde onbe wust gevat. „Gaat u dan maar snel naar de spoedeisende hulp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73