EK Voetbal Spanje wacht al 44 jaar op een prijs ORANJE bepaalt uw korting EVEN KIJKEN extra korting! designmeubelen en keukens Ploeg van coach Aragones rekent op eindzege EK. 2 doelpunten 20 korting 3 doelpunten 30 korting 4 doelpunten 40 korting MEUBELHUIS interieurcentrum voor wonen en werken ZPZC Zaterdag 21 juni 2008 4g Luis Aragones (rechts) is in gesprek met Sergio Ramos. De Spaanse bondscoach zou moeite hebben met de hou ding van de verdediger van Real Madrid. foto Bernat Armangue/AP door Hans Leber NEUSTIFT IM STUBAITAL - De vraag roept irritaties op bij Spaanse sup porters langs het trainingsveld in het Oostenrijkse Neustift. „Inder daad, Spanje heeft na het EK van 1964 niets meer gewonnen. Oké. En wat dan nog? Johan Cruijf was een goede voetballer, óók een feit. Maar dat hoef je toch ook niet de hele tijd te zeggen?" Fernando Torres, aanvaller van Li verpool, wereldster, vindt de vraag ook niet leuk, maar denkt er wel even over na. „We moeten niet te rugkijken. En zeker geen 44 jaar. Dit team is geweldig. We gaan nu wél winnen. Want we spelen zon dag niet tegen de geschiedenis, maar tegen Italië." Mocht Torres gelijk krijgen en Nederland wint vanavond van Rusland, dan speelt Spanje donderdag tegen Oranje in de halve finale. Maar waaraan ontbrak het de Spanjaarden de laatste 44 jaar? Al leen aan geluk? Het land met een van de grootste competities in Eu ropa, al decennia, zou met het na tionale team toch meer hebben moeten winnen? Maar Spanjaar den zijn geen toernooivoetballers, zoals Duitsers en Italianen, geldt het. Of toch, plotseling in 2008? Verslaat Spanje morgenavond in Wenen Italië voor het eerst sinds de Spelen van 1920 in een officiële wedstrijd? Verdedigende midden velder Marcos Antonio Senna van Villarreal denkt van wel. Hij is van origine Braziliaan, kreeg het Spaan se paspoort in 2006 en speelde sindsdien 13 keer voor Spanje. „Weet je, dit team heeft een hoger niveau dan voorgaande. Dat voe len we allemaal zo. Op iedere posi tie ook, dat is heel belangrijk. En er zit dat beetje extra in wat je no dig hebt om wedstrijden te beslis sen. Om penaltyseries te winnen, om het verschil te maken. We kun nen alles, we zitten in een flow. We hebben negen wedstrijden op rij gewonnen onder Aragonés. Het gaat lukken, dat merk je aan alles." In 1964 won Spanje het EK in ei gen land door in de finale het Rus land van de beroemde doelman Lev Yashin te verslaan: 2-1. Toén was Luis Suares de Spaanse ster, bondscoach Luis Aragonés be schikt over spitsenduo David Villa en Fernando Torres. Aanvallers die in bijna iedere 'beste-EK-elf staan, tot dusver. Ook zij worden zondag mede gedreven door een collectie ve Spaanse herinnering aan het lot van de Spanjaard Luis Enrique in 1994. In dat jaar werd de laatste of ficiële Spanje-Italië gespeeld, op het WK in de VS. Iedere speler van de huidige selectie herinnert zich het beeld van de hevig bloe dende Luis Enrique. Een elleboog stoot van de Italiaan Mauro Tassot- ti brak diens neus in de extra tijd. Spanje verloor met 2-1, moest weer eens naar huis en Tassotti kreeg na zijn rode kaart acht wed strijden schorsing. Santiago Cazor- la verwoordde het gisteren zo: „De bebloede Luis Enrique is voor mij en mijn medespelers de belangrijk ste herinnering aan Italië. We heb ben ze in maart nog thuis versla gen in een oefenwedstrijd (1-0, red.). Dan kan het zondag ook." Voor de Spanjaarden is niet te ho pen dat onderhuidse irritaties de bovenhand krijgen. Gisteren had Aragonés voorafgaand aan de trai ning een aanvaring met Sergio Ra mos. De oorzaak zou het gebrek aan discipline bij de verdediger van Real Madrid zijn. INN Spanje heeft sinds de Spelen van 1920 nooit van Italië gewonnen in een officiële wedstrijd. In 1994 was er op het WK een 2-1-nederlaag. iet Nederlands elftal speelt 21 juni de kwart finale. Wij de hand van de uitslag van deze wedstrijd hopelijk f gen. Tijdens deze aktie, geven wij minim? Maar de kortin wat het Nederlands elftal so van 22 t/m 28 juni 10% 40% Om te geopenc Dus) zondag 22 juni 2008 14.00 tot 17.00 uur Scoor zelf Is de score van het Nederlands elftal tijdens de kwart finale voor u niet genoeg, dan geven wij u de kans om uw korting zelf te scoren. Kom langs van 22 t/m 28 juni. Openingstijden: Oostburgsestraat 36 Maandag: 13.00 -18.00 uur 4505 AC Zuidzande Dinsdag t/m vrijdag: tel.+31117-441010 9.00 -12.0013.00 -18.00 uur www.evenkijken.nl Zaterdag: 10.00-17.00 uur tussen Oostburg en Cadzand Aktie loopt van 22 t/m 28 juni 2008 en geldt voor alle voorradige artikelen. Maximale korting is 40%. gelderland imade| montis sur plus carré koiner lloyd loom artifort pullman vitra luxaflex hülsta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71