Agenda Musea op één website Naar de zomerconcerten van het Urker Mannen Ensemble Champagne Charlie viert jubileum Concerten pianiste en sopraan 40 I Zaterdag 21 juni 2008 pzc Bij afname van 2 kaarten cd "Geliefde Koorwerken" gratis! middelburg - Deze week was het precies twintig jaar geleden dat de Zeeuwse blues- en rootsband Champagne Charlie werd opge richt. Dat jubileum viert de groep vandaag samen met enkele muzi kale gasten een gratis openlucht concert, vanaf 15.00 uur op het Koorkerkplein in Middelburg. De muziek van Champagne Char lie is diep geworteld in de Ameri kaanse muziekstijlen. De groep heeft zich gespecialiseerd in de vooroorlogse countryblues-, jug- band en stringbandmuziek. De band heeft inmiddels diverse cd's op haar naam staan, zoals Live in Razzmatazz (1994), Round 'n' round (1997), het Nederlandstalige Volle maan (2001), Laatste afvaart (2002, naar aanleiding van het ver dwijnen van de veerboten), de li- ve-cd Mr. Charlie's Blues (2005), Down the road (2007) en - vorige veere - Alle Zeeuwse musea zijn vanaf vandaag te vinden op één website: ZeelandMuseumland.nl. Gedeputeerde Harry van Waveren lanceert deze vanmiddag officieel in museum De Schotse Huizen in Veere, voorafgaand aan de ope ning van de expositie over de kun stenaarsfamilie Ten Klooster. De site is een initiatief van de Vere niging Zeeuwse Musea en wordt grotendeels betaald door de pro vincie. Volgens Leo Adriaanse, pro vinciaal museumconsulent, gaat het om een primeur voor Neder land. „Je hebt overal wel lijstjes waarop alle musea staan, maar dat musea op deze manier de handen ineenslaan, is nog nooit vertoond. Collega's in het land volgen dit met grote belangstelling." De website bundels informatie over 45 musea die samen 300 col lecties beheren met in totaal 350.000 voorwerpen. De makers van de site, Studio Haak Visser in Middelburg, hebben geprobeerd in woord en beeld vooral het ka rakter van elk museum weer te ge ven. Ook is bij elk museum een kort filmpje opgenomen. Hierin belicht de eigenaar, een van de vrijwilli gers of een andere betrokkene in ongeveer één minuut het verhaal achter één object. ww.zeelandmuseumland.nl Champagne Charlie, met (vlnr) Geert de Heer, Gait Klein Kromhof, Peter Lenselink, Sjef Hermans, Peter Bout en Theo de Koning. maand nog - Waitin' on Roosevelt, met nummers over Roosevelt. Champagne Charlie bestaat uit Sjef Hermans (zang en gitaar), Theo de Koning (gitaar, mondhar monica en zang), Geert de Heer (gitaar en andere snaarinstrumen ten), Peter Bout (bas; hij verving in 2006 René Verhage), Peter Len selink (drums, percussie, zang) en Gait Klein Kromhof (harmonica; sinds 2006 vast bandlid). noordgouwe - In het kader van NieuwZout (de provinciale mani festatie die dit jaar rond cultuur, wereldbeeld en religie wordt ge houden) geven pianiste Marianne Boer en sopraan Nienke Oosten rijk dit weekeinde twee kamermu ziekconcerten. Vanavond treden zij om 20.00 uur op in de Drieko- ningenkerk aan de Ring in Noord- gouwe en morgen om 14.00 uur in Slot Ter Hooge aan de Koudekerk- seweg in Middelburg. De concerten maken deel uit van de reeks 'Zeven eeuwen muziek in Zeeland', waarin de nadruk ligt op werk van Zeeuwse componisten. In het programma van vandaag en morgen gaat het vooral om werk van G.H.G. von Brucken Fock, die in 1859 op Slot Ter Hooge werd ge boren. Daarnaast worden composi ties uitgevoerd van J. Röntgen, H.J. Witsen en H. de Jonge van Cam- pens Nieuwland, maar ook van W.A. Mozart en F. Chopin. Boer en Oostenrijk hebben allebei een grote staat van dienst binnen de muziek. Boer doceert sinds 2006 ook het hoofdvak piano aan de Roosevelt Academy in Middel burg. De beide concerten worden inge leid door de Middelburgse mu ziekwetenschapper Albert Cle ment. Op zaterdag 12 juli in de Grote Kerk te Vlissingen en op zaterdag 16 augustus in de Oosterkerk te Middelburg, kunt u met voordeel naar het zomerconcert van het bekende Urker Mannen Ensemble. Deze 12 zangers met een geschoolde stem, hebben een grote ervaring als koorzanger en staan onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink. Martin Mans bespeelt het majestueuze orgel en begeleidt. Het Urker Mannen Ensemble is een unieke cultuurdrager met een eeuwenoude zangtraditie die dui delijk verankerd is in de visserij. Het programma brengt klassieke kerkmuziek, bekende Amerikaanse spirituals en populaire werken waaronder Napolitaanse en Kelti sche liederen. Het Urker Mannen Ensemble zal tijdens het concert haar nieuwste CD 'De Herder der Liefde' én de nieuwe DVD "Rhythm of Life" presenteren! Kortom, laat u zich een avond meenemen op een muzikale reis o.l.v. Pieter Jan Leusink! Via de PZC ontvangt u 5,- korting; u betaalt slechts 15,- i.p.v. 20,- (prijs a/d kerk) en u ontvangt de cd 'Geliefde Koorwerken" t.w.v. €15,- gratis per 2 bestelde kaarten. Bestellen: Telefonisch: 0525-684819 o.v.v. actiecode PZC55 Via internet: www.urkermannenensemble.nl (bij actiecode invoeren PZC55) Onderstaande bon opsturen naar UME, Antwoordnummer 170, 8070 VK Elburg MET 5,- KORTING NAAR URKER MANNEN ENSEMBLE (PZC55) Xê Om Ov telefoon zaterdag 12 juli 19.30 uurgr0te kerk vlissingen aantal kaarten: a 15,- zaterdag 16 augustus 19.30 uur oosterkerk middelburg aantal kaarten: (U ontvangt uw bestelling factuur /andere reducties n.v.t./ excl. verzend administratiekosten/ n.v.t. op reeds gekochte kaarten voor overige concerten zie www.urkermannenensemble.nl) De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. LEZERSEHTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231 231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70