Zeeland Driekwart gebruikers WMO Hulst tevreden 01 Zi moet weg vanaf vandaag 50% korting op de voo rj aars- en zomer collectie lu! - lljI lui o! Gemeente geeft in Zeeland meeste uit aan voorzieningen. Ckdl CQI Nu koopjeshoek met V 33e avondvierdaagse Verdachte overval op Nieuwe bestemming wandelen in Graauw Terneuzenaar gepakt kazerne in Breskens PZC Zaterdag 21 juni 2008 33 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst steekt er Zeeuws gezien met kop en schouders bovenuit als het gaat om uitgaven in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). Dat is gebleken uit onderzoek door het welzijnsinsti- tuut Scoop. Gemiddeld geven de Zeeuwse gemeenten op jaarbasis 230 euro uit aan voorzieningen in het kader van de WMO; in Hulst ligt dat bedrag op 282 euro. De ondersteuning die de gemeen te Hulst in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) geeft aan ouderen en ge handicapten ligt op het Zeeuwse gemiddelde. De ondersteuning van die doel groepen ligt per 1 januari volledig bij de gemeenten. Om te weten of dat naar ieders tevredenheid ver loopt, wordt dit jaarlijks getoetst in een tevredenheidsonderzoek. Per gemeente zijn vijfhonderd vra genlijsten uitgezet. Uit de antwoor den blijkt, dat de gemeente Hulst het lang niet slecht doet. Zo zegt driekwart van de onder vraagden aan dat de ondersteu ning die ze krijgen precies is wat ze nodig hebben. Zeventig procent geeft aan dat het huishouden beter loopt door de ondersteuning. Daar naast vindt 62 procent dat ze ge makkelijker ergens kunnen komen en geeft ongeveer eenzelfde per centage te kennen dat de onder steuning de zelfstandigheid ver groot. Uit het onderzoek blijkt ook, dat bijna negen op de tien mensen we- De WMO-ondersteuning in de ge- meente Hulst bevindt zich op het Zeeuwse gemiddelde. Dat is gebleken uit onderzoek door wel- zijnsinstituut Scoop. ook zondags open Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- Pulls/Vesten 50,- Pakken 100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! Artikelen Zomer 2008 nu vanaf 3 stuks 40% korting! (uitgezonderd wolford, burberry accessoires en armani jeans) DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl ten waar ze aan moeten kloppen met hun aanvraag om ondersteu ning. Iets meer dan de helft (56 procent) bleek eerder contact te hebben ge had met het gemeentelijk loket dat voor de WMO is ingericht. De be hulpzaamheid van de medewer kers en de toegankelijkheid wer den als meest positief beoordeeld. In de gemeente Hulst heeft 46 pro cent van de ondervraagden al eens gehoord van de WMO adviesraad. Gemiddeld ligt dat percentage in de provincie op 42 procent. Het onderzoek bracht voor Hulst ook enkele minpuntjes aan het licht. Zo vond 47 procent dat het te lang duurde voor de gevraagde ondersteuning effectief werd gege ven, hoewel ongeveer de helft van alle ondervraagden de hulp bin nen vier weken krijgen. Ook de be reikbaarheid met het openbaar ver voer werd slecht beoordeeld; slechts 16 procent vindt die vol doende. HERENMODE DOMBURG Botticelli Bikkembergs For All Mankind 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Gentiluomo Hans Ubbink Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.E D Hugo Boss SLUISKIL - Een veld met vlas bij Absdale. Eugenie van de Bilt, woordvoerster van het gelijknamige Sluiskilse be drijf in zaad en vlas, ziet het minder somber in dan de politiek. Het vlasareaal in de streek is dit jaar weliswaar kleiner dan anders, maar dat heeft zijn oorzaak. Door de vorig jaar gestegen tarweprijs en de mindere zomer - waar kleinere vlasrassen van te lijden hadden - is er in heel Europa minder vaak voor vlas gekozen. „Maar vlas blijft een goed alternatief. Het gewas is goed voor de bodemstructuur en de gezondheid van het land. Een goede boer zal toch blijven zorgen voor een goede af wisseling. Verschuivingen heb je altijd een beetje. Er zal ook wel weer een tijd komen, dat het wat minder gaat met de tarwe. Vlas zal altijd blijven bestaan. De Egypte- naren hadden het al." foto Camile Schelstraete GRAAUW - Deelnemers aan de 33e Avondvierdaagse in Graauw krij gen van 30 juni tot en met 4 juli vijf dagen de kans om de benodig de vier avonden te wandelen. Er zijn wandelingen van vijf en van tien kilometer. Inschrijven is mogelijk bij café van Grol aan de Dorpsstraat 45, op maandag en dinsdag vanaf 18.30 uur. Het vertrek van de tochten is om 19.00 uur. GOES - De politie heeft gistermid dag een 32-jarige inwoner van Goes aangehouden. De Goesenaar wordt ervan verdacht woensdag ochtend in zijn woonplaats een 48-jarige man uit Terneuzen te hebben beroofd. Onder bedreiging van een wapen moest de Terneuze naar, nadat hij gepind had, zijn geld afgeven. De overval had plaats tussen 9.30 en 10 uur in een portiek aan de Vuilstraat. BRESKENS - De voormalige mare chausseekazerne in Breskens heeft een nieuwe bestemming. In het pand, een van de weinige monu mentale gebouwen die het bom bardement in september 1944 overleefde, is een bed en breakfast ingericht. Pascale en René van der Meule verbouwden het pand in grijpend. De buitenkant is opge knapt, maar heeft zijn vertrouwde gezicht behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65