Ie# 5 i Akkoord calamiteitenweg Dow ZONDAG GEOPEND Bezwaar tegen taxaties Eerste atelierroute in Zeeuws-Vlaanderen Brugman i 29 Schorsing brigadier (50) opgeheven ZEEUWS-VLAANDEREN 35 42 Provincie en Zeeland Seaports leggen vier ton bij voor rampspoedweg. 474 inwoners van Sluis vinden hun huis te hoog getaxeerd. Een panorama van 72 schilderijen op het strand van Cadzand-Bad Scholieren hebben later vakantie Franse kunstenaar bouwt torens van suikerklontjes Zaterdag 21 juni 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Dow Benelux in Ter- neuzen krijgt alsnog een westelij ke calamiteitenweg. Na veel gesteg gel investeren de provincie Zee land en havenschap Zeeland Seaports vier ton extra. Met de aanleg van de weg is 1,3 miljoen eu ro gemoeid. De provincie, gemeente Terneu- zen, het Valuepark Terneuzen en het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren stelden eerder samen al negen ton beschikbaar, maar dat bedrag bleek niet toereikend. Er werd al sinds 2001 gesoebat over verschillende varianten. Zo wilde Dow liever geen ontsluiting met slagbomen, maar een volwaar dige westelijke toegangsweg. Ver keerswethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen, ook voorzitter van het bestuurlijk over leg waarin alle betrokken partijen over het project discussieerden, leg de de bal daarop bij de provincie. „Dit dossier liep telkens vast op fi nanciën. Uiteindelijk is de zaak op scherp gezet. Wie waren er met dit probleem begonnen? Zeeland Seaports vanwege de aanleg van het Valuepark (bedrijventerrein) bij Dow. En de provincie, die een deal maakte met de Zeeuwse Mi lieu Federatie. Dan moet je het ook oplossen", aldus Van Schaik. De ZMF zou geen bezwaar maken IVV Na zeven jaar discussie is er een akkoord tussen alle betrokken partijen over de aanleg van een calamiteitenweg bij Dow. De aan leg kost 1,3 miljoen euro. tegen de industriële ontwikkeling in het gebied ten westen van Dow, als de Braakman- en Savoyaards- weg zouden worden afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Dat is nu dus het geval. De calami teitenroute krijgt de toevoeging 'plus'. „Dat betekent dat de weg be halve voor hulpdiensten ook open kan als er op de reguliere route naar Dow sprake is van ongevallen of werkzaamheden. Maar dat is dus alleen bij hoge uitzondering. Normaal gesproken is er straks in de hele polder geen werkverkeer te zien", zegt Van Schaik. De route is opgebouwd uit twee delen. Het gedeelte langs de We- velswaaldijk is dus afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het tweede deel loopt via de Ha venstraat, Korte Betteweg en Oost zeedijk. Het waterschap voorziet deze polderwegen van een extra laag asfalt en doorgroeistenen in de bermen. Dit stuk van het calamiteitentra ject blijft open voor alle verkeer. Eind dit jaar worden de wegen aangepast. Volgend voorjaar is de rampspoed route aangelegd. door Frank van Cooten SLUIS - Bij de gemeente Sluis zijn tot nu toe 474 bezwaarschriften binnengekomen tegen de hertaxa ties van het onroerend goed. Deze taxaties zijn voor de Wet Onroe rende Zaken (WOZ). De WOZ-waarde is onder meer van belang voor de hoogte van diverse belastingen. Veel mensen vinden hun woning te hoog getaxeerd en vragen een hertaxatie aan. Raadslid Sjaak Quaak (CDA) stel de deze hertaxatie ter discussie in de vergadering van de raadscom missie Middelen. Hij vindt het niet kunnen dat taxaties en her taxaties door hetzelfde bureau wor den uitgevoerd. Volgens de ge meente is sprake van een objectie ve hertaxatie en worden geen spe cifieke afspraken gemaakt. „Het voordeel van hetzelfde bureau is dat hetzelfde taxatiemodel wordt gehanteerd. Als het nodig mocht zijn, kunnen daar correcties op worden toegepast om fouten in de toekomst te voorkomen." Het aantal van 474 bezwaarschrif ten is volgens de gemeente overi gens niet overdreven veel. Drie pro cent, het landelijk gemiddelde. CADZAND-BAD - Onder de titel The Colours of Mu sic creëert kunstenaar Dirk Hakze (tweede van rechts) een panorama van 72 schilderijen op het strand van Cadzand-Bad, ter hoogte van Het Zwin. Om dat voor elkaar te krijgen heeft hij 72 panelen opgesteld in een ellips van 26 bij 34 me ter. De kunstenaar laat zich inspireren door de muziek van La Mer van Claude Debussy. Het pu bliek kan het hele wordingsproces van het pano rama meebeleven. Hakze maakt een schilderij per dag. Hij woont tijdelijk in een caravan op het strand. Het publiek kan de muziek beluisteren via koptelefoons. De schilderijen op het strand zijn tot 19 september te zien. foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - De leiding van de po litie Zeeland heeft de schorsing van een vijftigjarige brigadier per direct opgeheven. Het gerechtshof in Den Haag sprak de Vlissinger donderdag in hoger beroep vrij van valsheid in geschrifte. De korpsleiding bekijkt nog wel of er disciplinair opgetreden moet worden tegen de inwoner van Vlis- singen. TERNEUZEN - Een kleine vijftig beel dend kunstenaars, verspreid over heel Zeeuws-Vlaanderen, zetten vandaag de deuren van hun atelier open voor bezoekers. Na de oprich ting dit voorjaar heeft het plat form ter ondersteuning van de pro fessionele kunstenaars en galeries in Zeeuws-Vlaanderen een eerste grote activiteit: de Open Atelier route. Die doet maar liefst 24 plaat sen in de regio aan. Voor de kunst route is een brochure samenge steld, onder meer verkrijgbaar bij de VW's in Zeeuws-Vlaanderen. De initiatiefnemers van Kunst in Zeeuws-Vlaanderen, Robert Schil der en Pascale Bosmans, zijn blij met de samenwerking tussen de verschillende kunstenaars. „Kunst steeds opnieuw onder de aandacht brengen, daar gaat het om." www.kunst-in-zeeuws-vlaanderen.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' 1 Absdaalseweg 19 1 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS i www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61